Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak mieszkają gwiazdy?

Inga Kosim

Domy gwiazd kojarzą nam się z luksusem na jaki nigdy nie będzie stać przeciętnego Kowalskiego. Ale czy tak jest naprawdę?

Dom Grzegorza Skawińskiego
Dom Grzegorza Skawińskiego
MTV Cribs fot. MTV

Jeżeli chodzi o nasze rodzime gwiazdy poziom zamieszkiwanych przez nie domów jest bardzo zróżnicowany. Od mieszkań w blokach po wystawne apartamenty i wille. Nie zawsze jest też tak że sława idzie w parze z luksusową posiadłością. Ty też możesz mieszkać jak znani i lubiani.

Piotr Kupicha, lider zespołu Feel, zamieszkuje stosunkowo skromne mieszkanko na jednym z katowickich osiedli. Tradycyjnie urządzone wnętrze utrzymane jest w ciepłych barwach, głównie pomarańczach. Artysta wybrał proste, drewniane meble . Główną ozdobą ściany w pokoju dziennym oraz w kuchni jest słomiana roleta. Nie ma tu żadnych designerskich gadżetów. Wnętrze to z pewnością nie jest prestiżowe, ale na pewno wygodnie się w nim mieszka. Podobną kategorię mieszkaniową zajmuje raper Tede. Trzeba jednak przyznać, że na urządzenie  dwupokojowego mieszkania prawdopodobnie poświęcił więcej czasu. Pokój dzienny połączony jest z aneksem kuchennym. Ciekawym elementem salonu jest ściana pomalowana w pasy. Mieszkanie utrzymane jest w beżach, przełamanych elementami błękitu i szarości. Również i tu sporo elementów wykonano z jasnego drewna, w tym ciekawą podłogę. Wnętrze urządzone jest klasycznie, bezpretensjonalnie i  bez większych ekstrawagancji.

Klasę wyżej plasuje się dwupoziomowe mieszkanie aktora i muzyka Roberta Janowskiego. Przy projektowaniu wnętrza postanowił skorzystać z porad specjalisty. Jak sam twierdzi, lubi minimalizm i funkcjonalność. Artysta zdecydował się na użycie naturalnych materiałów, głównie drewna. Zastosowana paleta barw to biele, szarości i beże. Jedynie na piętrze na jednej ze ścian użyto mocnego fioletu. Na tym tle ciekawie wypada sopocki apartament Grzegorza Skawińskiego - lidera zespołu Kombi. Wokalista nie bał się zastosować konkretniejszych kolorów - zgaszonej zieleni, brązu i granatu. Bardzo dekoracyjnym elementem wnętrza jest połyskująca, kamienna posadzka położona w pokoju dziennym połączonym z kuchnią. Również blat na wyspie kuchennej wykonany jest z kamienia na wysoki połysk. Całości dopełniają białe skórzane kanapy oraz ciekawy szklany stolik. Wyspa oddziela część kuchenną od salonu. Dodatkowo podział ten został podkreślony kolorystycznie - zabudowa kuchenna wykończona jest czarnym laminatem. W korytarzu zastosowano bardzo modne ostatnimi czasy podświetlane półki wpuszczone w ścianę.

W zupełnie innym stylu urządzony jest dom aktorki - Grażyny Wolszczak. Sporo tu pamiątkowych bibelotów i elementów z dawnych lat. Aktorka może się poszczycić unikatowym, francuskim kominkiem z lat '20. We wnętrzach użyto mocnych barw: nasyconej zieleni, pomarańczy i błękitu. Meble są bardzo klasyczne, w większości wykonane z ciemnego drewna lakierowanego na wysoki połysk. W interesujący sposób wykończono łazienkę - bardzo oryginalnymi kamiennymi płytkami. Tak samo jak blat pod umywalką są niebieskie. Bardzo ładnie komponują się z lustrem w złotej ramie. Dom zdecydowanie nie jest na pokaz, pełno tu elementów, które ukazują prywatne życie mieszkańców.

Prawdziwie gwiazdorskim apartamentem może poszczycić się piosenkarka Doda. Jej penthouse liczy 220 metrów kwadratowych. Wnętrze zaprojektowali Dominik i Małgorzata Drygas. Urządzono je nowocześnie i ze smakiem. Utrzymane jest w czerni i bieli ,tylko gdzie nie gdzie przełamanej kolorowymi dodatkami np. krzesłami w lamparcie cętki czy różowymi poduszkami w sypialni. Drewna tu nie znajdziemy, za to dużo kamienia i szkła. Wszystkie elementy sprowadzono do prostych, geometrycznych form. Mnóstwo tu ciekawych detali. Na szczególną uwagę zasługują modne, neobarokowe białe lampy w sypialni czy niezwykle interesująca biała lampa - rzeźba w salonie.

W każdym z tych domów można znaleźć inspirujące detale. Może warto niektóre z pomysłów wprowadzić do własnego mieszkania i poczuć się jak prawdziwa gwiazda.

Skomentuj:

Jak mieszkają gwiazdy?