Jak mieszkają gwiazdy?

Inga Kosim

Domy gwiazd kojarzą nam się z luksusem na jaki nigdy nie będzie stać przeciętnego Kowalskiego. Ale czy tak jest naprawdę?

Dom Grzegorza Skawińskiego
Dom Grzegorza Skawińskiego
MTV Cribs fot. MTV

 

Jeżeli chodzi o nasze rodzime gwiazdy poziom zamieszkiwanych przez nie domów jest bardzo zróżnicowany. Od mieszkań w blokach po wystawne apartamenty i wille. Nie zawsze jest też tak że sława idzie w parze z luksusową posiadłością. Ty też możesz mieszkać jak znani i lubiani.

 

Piotr Kupicha, lider zespołu Feel, zamieszkuje stosunkowo skromne mieszkanko na jednym z katowickich osiedli. Tradycyjnie urządzone wnętrze utrzymane jest w ciepłych barwach, głównie pomarańczach. Artysta wybrał proste, drewniane meble . Główną ozdobą ściany w pokoju dziennym oraz w kuchni jest słomiana roleta. Nie ma tu żadnych designerskich gadżetów. Wnętrze to z pewnością nie jest prestiżowe, ale na pewno wygodnie się w nim mieszka. Podobną kategorię mieszkaniową zajmuje raper Tede. Trzeba jednak przyznać, że na urządzenie  dwupokojowego mieszkania prawdopodobnie poświęcił więcej czasu. Pokój dzienny połączony jest z aneksem kuchennym. Ciekawym elementem salonu jest ściana pomalowana w pasy. Mieszkanie utrzymane jest w beżach, przełamanych elementami błękitu i szarości. Również i tu sporo elementów wykonano z jasnego drewna, w tym ciekawą podłogę. Wnętrze urządzone jest klasycznie, bezpretensjonalnie i  bez większych ekstrawagancji.

 

MTV Cribs fot. MTV -Mieszkanie Piotra Kupichy

 

Klasę wyżej plasuje się dwupoziomowe mieszkanie aktora i muzyka Roberta Janowskiego. Przy projektowaniu wnętrza postanowił skorzystać z porad specjalisty. Jak sam twierdzi, lubi minimalizm i funkcjonalność. Artysta zdecydował się na użycie naturalnych materiałów, głównie drewna. Zastosowana paleta barw to biele, szarości i beże. Jedynie na piętrze na jednej ze ścian użyto mocnego fioletu. Na tym tle ciekawie wypada sopocki apartament Grzegorza Skawińskiego - lidera zespołu Kombi. Wokalista nie bał się zastosować konkretniejszych kolorów - zgaszonej zieleni, brązu i granatu. Bardzo dekoracyjnym elementem wnętrza jest połyskująca, kamienna posadzka położona w pokoju dziennym połączonym z kuchnią. Również blat na wyspie kuchennej wykonany jest z kamienia na wysoki połysk. Całości dopełniają białe skórzane kanapy oraz ciekawy szklany stolik. Wyspa oddziela część kuchenną od salonu. Dodatkowo podział ten został podkreślony kolorystycznie - zabudowa kuchenna wykończona jest czarnym laminatem. W korytarzu zastosowano bardzo modne ostatnimi czasy podświetlane półki wpuszczone w ścianę.

W zupełnie innym stylu urządzony jest dom aktorki - Grażyny Wolszczak. Sporo tu pamiątkowych bibelotów i elementów z dawnych lat. Aktorka może się poszczycić unikatowym, francuskim kominkiem z lat '20. We wnętrzach użyto mocnych barw: nasyconej zieleni, pomarańczy i błękitu. Meble są bardzo klasyczne, w większości wykonane z ciemnego drewna lakierowanego na wysoki połysk. W interesujący sposób wykończono łazienkę - bardzo oryginalnymi kamiennymi płytkami. Tak samo jak blat pod umywalką są niebieskie. Bardzo ładnie komponują się z lustrem w złotej ramie. Dom zdecydowanie nie jest na pokaz, pełno tu elementów, które ukazują prywatne życie mieszkańców.

 

fot. drygasdesign.com - Apartament Dody

Prawdziwie gwiazdorskim apartamentem może poszczycić się piosenkarka Doda. Jej penthouse liczy 220 metrów kwadratowych. Wnętrze zaprojektowali Dominik i Małgorzata Drygas. Urządzono je nowocześnie i ze smakiem. Utrzymane jest w czerni i bieli ,tylko gdzie nie gdzie przełamanej kolorowymi dodatkami np. krzesłami w lamparcie cętki czy różowymi poduszkami w sypialni. Drewna tu nie znajdziemy, za to dużo kamienia i szkła. Wszystkie elementy sprowadzono do prostych, geometrycznych form. Mnóstwo tu ciekawych detali. Na szczególną uwagę zasługują modne, neobarokowe białe lampy w sypialni czy niezwykle interesująca biała lampa - rzeźba w salonie.

W każdym z tych domów można znaleźć inspirujące detale. Może warto niektóre z pomysłów wprowadzić do własnego mieszkania i poczuć się jak prawdziwa gwiazda.

 

Inga Kosim

 

Skomentuj:

Jak mieszkają gwiazdy?