Wasze wnętrza - apartament w Kopenhadze

Marta Lubaszewska

Przedstawiamy mieszkanie naszych czytelników.

wnętrza, aranżacja wnętrz, meble
Wnętrza mieszkania Karoliny i Marcina
fot. Karolina i Marcin Ziemiński

 

Karolina i Marcin mieszkają w południowej części Kopenhagi. Wprowadzili się tam rok temu. Dzielnica, którą wybrali jest bardzo ciekawa i  nietypowa. Sluseholmen, bo tak brzmi jej nazwa, powstała w 2005 roku, a  przy jej projektowaniu twórcy inspirowali się architekturą Amsterdamu.

 

Cała powierzchnia dzielnicy poprzecinana jest siecią kanałów. Mieszkańcy parteru mogą cumować łódki na prywatnych minipomostach, a wszyscy mieszkańcy mają dostęp do darmowych kajaków. Ponieważ woda w kanałach jest bardzo czysta można  wieczorami oddać się przyjemności pływania. W zeszłym roku Sluseholmen otrzymało nagrodę za najlepsze rozplanowanie przestrzeni.

 

Karolina i Marcin sami urządzali swoje kopenhaskie mieszkanie. Największą przeszkodą do pokonania okazała się zgoda obojga co do tego, jakie mają być meble. Na początku każdy z domowników miał inną wizję, jednak z czasem udało się wypracować kompromis. Projektując swoje wnętrza kierowali się zasadą less stuff, more life. W efekcie powstało mieszkanie, które można opisać jako mało mebli i dużo przestrzeni. Większość mebli ma ukryte schowki. Np. stolik do kawy wygląda jak zwykła bryła, tak naprawdę jest jedną wielką szufladą.

 

Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie wnętrza kopenhaskiego mieszkania Karoliny i Marcina >>

 

Jeśli macie ciekawe mieszkanie lub dom i chcielibyście pochwalić się nim na Domosferze przysyłajcie zdjęcia na adres domosfera@gazeta.pl

Twoje mieszkanie może zainspirować pozostałych czytelników Domosfery. A może przyjedziemy do Ciebie z kamerą i nakręcimy kolejny odcinek Aranżerii. Zgłoś się do nas i pomóż nam współtworzyć serwis o najładniejszych wnętrzach.

 

Piszcie i przysyłajcie zdjęcia na domosfera@gazeta.pl >>

 

 

 

 

Skomentuj:

Wasze wnętrza - apartament w Kopenhadze