Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacja wnętrz - jak się do niej zabrać?

Redakcja Pressland

Aranżowanie wnętrz na pierwszy rzut oka wydaje się prostą czynnością. Okazuje się jednak, że stworzenie przestrzeni, która będzie dopasowana do potrzeb i oczekiwań właścicieli a przy tym odrobinę niepowtarzalna nie jest łatwa. Łatwe nie jest też dopasowanie poszczególnych elementów do możliwości pomieszczenia - wbrew pozorom małe pomieszczenia czasami łatwiej urządzić niż te duże. Jak więc stworzyć wnętrze idealne, z którego da się wycisnąć wszystko to, co możliwe?

Aranżacja wnętrz – kilka podstawowych informacji

Aranżacja wnętrz wymaga odpowiedniego przemyślenia, stworzenia projektu, który przedstawi to, co chcemy osiągnąć. Aby stworzyć miejsce funkcjonalne a przy tym interesujące pod względem, designu należy dokładnie określić funkcje, jakie ma spełnić i swoje wymagania, co do niego.  W zależności od wielkości mieszkania należy ustalić czy salon ma pełnić funkcję tylko salonu czy może też sypialni? Czy pokoje dziecięce to jedynie sypialnia czy też miejsce do zabawy i nauki? Czy w Twojej sypialni ma znaleźć się tylko miejsce do odpoczynku czy też do pracy? A może kuchnia ma być tylko miejscem przygotowywania potraw a nie ich konsumpcji? Odpowiedzi na wskazane pytania pozwolą zaaranżować wnętrze dokładnie takie, jakie sobie wymarzyliśmy.

Aranżacja wnętrz – podstawowe zasady

Planując wystrój wnętrz należy pamiętać o kilku kwestiach. W pierwszej kolejności zadbajmy o usunięcie wszystkiego, co zbędne. Stworzenie przestronnego miejsca to nie tylko sposób na wygospodarowanie większej przestrzeni, ale też na stworzenie eleganckiego miejsca, które będzie wyróżniać się pewnym prestiżem. Warto usunąć nie tylko zbędne sprzęty, papiloty, ale też wielkogabarytowe meble. Pomieścisz w nich, co prawda sporo, ale zdecydowanie będą głównym elementem dominującym w pomieszczeniu, co nie pozwoli na stworzenie komfortowej przestrzeni.

Poza przestrzenią bardzo ważną rolę odgrywa również światło. Im więcej uda Ci się go wpuścić do środka tym lepiej. Najlepszym rozwiązaniem są wielkoformatowe okna, które nie tylko odpowiednio doświetlają wnętrza, ale też zwiększają optycznie ich wielkość. Zastosowanie dużych okien możliwe jest w przypadku budowy domu od podstaw. Jeśli jednak posiadają już Państwo dom gotowy, z małymi oknami warto zrezygnować z wszelkich zasłon i rolet. Jeśli już koniecznie chcą Państwo posiadać, któryś z wspomnianych elementów to warto wybierać jasne, lekkie zasłonki, które przepuszczą promienie światła.

Aranżacja wnętrz to także kolorystyka. Nie musisz decydować się na jeden kolor – możesz łączyć kolory i do tego kroku zachęcamy. Odpowiednio dobrane kolory nie tylko zmieniają charakter pomieszczenia, ale też pozwalają czuć się bardziej komfortowo. Wybierając kolor ścian warto kierować się własnymi upodobaniami, funkcją, jakie wnętrze będzie pełnić a także ogólnym odbiorem koloru. Dla wielu najbezpieczniejszy kolor to biel. Biel pozwoli nie tylko powiększyć optycznie pomieszczenie, ale też zmienia mieszkanie w przytulne i czyste. Pamiętajmy jednak, by bieli nie było zbyt dużo – chyba nie chcą Państwo urządzić nudnego mieszkania? I tak butelkowa zieleń doda elegancji a zbyt duża ilość pomarańczowego czy czerwonego odcieniu przytłoczy każde wnętrze.

Nie zapominajmy o zachowaniu pewnych proporcji. Umieszczenie wielkogabarytowych mebli w małych wnętrzach nie tylko zmniejszy powierzchnię, tym samym obniżając komfort użytkowania pokoju, ale też szafa będzie dominować nad pozostałym wyposażeniem. Aranżując wnętrza należy wszelkie meble i dodatki dopierać proporcjonalnie do wielkości pomieszczenia. Wyobrażasz sobie, że w małej sypialni umieszczasz dużą, przesuwną szafę stanowiącą większość pokoju a w ogromnym salonie malutki stolik kawowy? Teraz już chyba wiesz, o czym mówię.

Wykonując aranżacje pomieszczeń musimy również pamiętać o zachowaniu pewnego rytmu. Warto zadbać o powtórzenie pewnych elementów – może to być wzór czy element dekoracyjny. Takie zabiegi pozwalają na stworzenie wnętrz pełnych ładu i porządku. Pamiętajmy jednak by nie przesadzić. Zbyt duża ilość takich samych poduszek wniesie nudę.

Skomentuj:

Aranżacja wnętrz - jak się do niej zabrać?