Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wybieramy basen ogrodowy dla całej rodziny. Czym warto się kierować, aby dokonać najlepszej decyzji zakupowej?

artykuł zewnętrzny

Basen ogrodowy stanowi wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników wodnej rozrywki. Cieszą przez cały sezon małych i dużych, jednocząc rodzinę we wspólnej zabawie. Zobacz, czym się kierować, wybierając praktyczny i trwały basen ogrodowy dla siebie i domowników.

Basen ogrodowy
Basen ogrodowy
Fot. Whitepress/ Merkury Market

Po pierwsze: typ basenu

Na rynku oferowane są różne typy basenów – od najprostszych modeli przeznaczonych dla małych dzieci, poprzez warianty mogące pomieścić kilkoro starszych dzieci, aż po solidne egzemplarze przeznaczone dla całej rodziny. Z myślą o 2- i 3-latkach producenci przygotowali dmuchane baseny ogrodowe, których największą zaletą jest możliwość ustawienia nawet w małym ogrodzie. Łatwość rozkładania i składania również przemawia na ich korzyść. Nie da się jednak ukryć, że sporym mankamentem jest ich trwałość. Baseny rozporowe z kolei cechują się większą wytrzymałością, podobnie jak baseny stelażowe – te pomieszczą z powodzeniem wszystkich członków rodziny. Zajrzyj na stronę Merkury Market, aby rozeznać się w dostępnych opcjach zakupowych. 

Po drugie: przedział wiekowy domowników

Wybór rodzaju basenu powinien być zdeterminowany tym, kto najczęściej ma zamiar z niego korzystać. Najprostsze modele basenów dmuchanych są przeznaczone dla małych dzieci, które nie ukończyły 4. lub 5. roku życia. Są najmniej uniwersalne i mogą raczej stanowić dodatek dla rodziny. Z myślą o korzyściach płynących dla wszystkich domowników warto zwrócić się w stronę basenów rozporowych – większe modele pomieszczą zarówno dzieci, jak też osoby dorosłe. Mogą być też dobrym rozwiązaniem dla nastolatków. Najbardziej uniwersalne, ale też najdroższe modele to baseny stelażowe. Pomieszczą dorosłych użytkowników, ale też młodzież. W przypadku gdy chcesz nabyć tego rodzaju basen także z myślą o dzieciach pamiętaj, że maksymalna głębokość nie powinna przekraczać 90 cm. 

Po trzecie: wybór akcesoriów basenowych

O ile najprostsze baseny ogrodowe opierają na nieskomplikowanym zapełnieniu ich wodą pochodzącą z węża ogrodowego, o tyle bardziej złożone modele dla dorosłych i starszych dzieci są kompatybilne z licznymi akcesoriami uprzyjemniającymi pobyt w wodzie. Jednym z nich jest pompa filtrująca do basenu, dzięki której woda będzie oczyszczona, a bezpieczeństwo dla skóry zdecydowanie większe. Wielu użytkowników sięga również po maty, które zabezpieczają dno basenu przed rozerwaniem w kontakcie z ostrymi kamieniami czy gałęziami. Przydatnym urządzeniem jest też pokrywa do basenu, która nie tylko chroni przed przypadkowym wpadnięciem do niego, ale również przed wpadaniem liści i igieł z drzew. 

Skomentuj:

Wybieramy basen ogrodowy dla całej rodziny. Czym warto się kierować, aby dokonać najlepszej decyzji zakupowej?