Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wybieramy okna

sponsorowany

Drzwi i okna to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia domu. Oprócz podstawowych zadań jak otwieranie i zamykanie, powinny spełniać szereg istotnych funkcji: ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, zapewnienie odpowiedniej ilości światła dziennego, zapewnienie prawidłowej wentylacji, a także izolacji akustycznej. Powinny zapewniać poczucie bezpieczeństwa, a także cieszyć nasze oczy swoją estetyką. Jak wybrać te najlepsze i jakimi czynnikami się kierować ? Jest kilka punktów, które należy rozważyć przy wyborze – zarówno w przypadku okien, jak i drzwi.

Wybieramy okna
Wybieramy okna
Aliplast

Parametry - nawet najpiękniejsze okna nie będą nas cieszyły, jeżeli nie spełnią naszych oczekiwań funkcjonalnych:  materiał (pcv, drewno, aluminium), parametry termiczne  (współczynnik przenikania ciepła), wygląd, dobór okuć, parametry akustyczne, zabezpieczenia.

W dzisiejszym budownictwie coraz bardziej ceni się aluminium. Nie bez przyczyny, ponieważ materiał ten cieszy wysoką plastycznością, bezpieczeństwem, a odpowiednio przygotowany, także wysokimi parametrami termoizolacji.  Dlatego też, coraz częściej to właśnie okno i drzwi aluminiowe wybierane jest przez inwestorów.

Jedna z istotniejszych spraw jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze okien to termika czyli współczynnik przenikania ciepła.  Okna aluminiowe posiadają wysokiej jakości wypełnienia izolacyjne co sprawia, że dobrze chronią budynek przed utratami ciepła. Do ich izolacji stosuje się przekładki termiczne wykonane z innowacyjnych materiałów, dzięki czemu zostaje zapewniona dobra izolacja termiczna w każdych warunkach. Nowe przepisy wprowadzone od stycznia 2021 r. wymagają, by okna miały bardzo dużą izolacyjność termiczną. Liczy się więc jak najniższy współczynnik przenikania ciepła U.  Już od kilku lat firmy systemowe oferują rozwiązania, które spełniają te wymogi jak również takie rozwiązania  które znacznie przewyższają nowa normę. Moda na domy energooszczędne panuje od dawna i ‘’bitwa’’ na współczynnik U również. System okienny Genesis 75 z oferty Aliplast ze swoimi parametrami doskonale wpisuje się w obowiązujące wymogi (Uw od 0,90). Dodatkowo szeroki zakres  profili  oferowanych w ramach systemu Genesis 75, umożliwia projektowanie nowoczesnych okien, drzwi i witryn. I tutaj możemy poruszyć kolejny ważny aspekt wyboru okien – estetyka.  Wybór  różnych wykończeń oferowanych w ramach systemu pozwala nam nadać indywidulany charakter stolarce okiennej. Profile renowacyjne, okna z ukrytym skrzydłem, okna z łukami, szprosami, tak popularne ostatnio całoszklane naroża  – możliwości są ogromne, i w pełni zadowolą nawet najbardziej wybrednego inwestora. Architekci coraz częściej sięgają po systemy o charakterze industrialnym, szczególnie przy nowoczesnych bryłach domów (grupa system Max Light). Systemy te charakteryzują się oczywiście doskonałą termiką , ale ich wyróżnia to gładka i smukła linia profila.

.
.
Aliplast

Pamiętajmy - odpowiednio dobrane okna zapewnią w domu optymalną temperaturę, ciszę i bezpieczeństwo.

Kolor? to temat nieograniczonych możliwości– aluminiowe konstrukcje malowane są proszkowo, a paleta kolorów jest przeogromna. Aliplast posiada w swojej ofercie  6 różnych wzorników kolorów: standardowe kolory RAL, farby strukturalne niemetaliczne i z frakcją metaliczną, wzornik powłok dekoracyjnych imitujących strukturę drewna (Aliplast Wood Colour Effect), wykończenie anodowane. Bardzo popularne jest również stosowanie w domach jednorodzinnych stolarki okiennej w dwukolorze. Ważne są również gwarancje – Certyfikaty jakości powierzchni lakierowanych – certyfikat Qualicoat daje 15 lat gwarancji, Qualideco – 10 lat gwarancji niezmienności koloru.

Kolejny temat to funkcje okna. Czy okno ma się otwierać, przesuwać, otwierać na zewnątrz czy do wewnątrz. Są to istotne aspekty, wpływające później na wygodę i ergonomię użytkowania. Nie bez znaczenia są dodatkowe możliwości systemów okiennych.

Firma Aliplast posiada w swojej ofercie okna rozwierne, rozwierno‑uchylne, okna obrotowe, okna otwierane na zewnątrz, do wewnątrz, okna przesuwne pionowe.

Właściwie dobrany system okienny pozwala na funkcjonalną oraz estetyczną aranżację przestrzeni. Okno powinno być funkcjonalne, ale również bezpieczne. Systemy okienne (Superial, Genesis 75, Star) z oferty Aliplast spełniają wymagania odporności na włamanie w klasie RC2 i RC3 za zgodność z normą PN‑EN 1627.

Ważne dla użytkowników będą również elementy dodatkowe okna, takie jak moskitiery, żaluzje, rolety – wszystko to, co wpływa na ergonomię oraz estetykę stolarki okiennej.

Firma Aliplast posiada w swojej ofercie aluminiowe rolety adaptacyjne (Quadro i Round) i podtynkowe (Hide). .Prosty montaż, elegancki i uniwersalny wygląd -  wpiszą się w każdy styl architektoniczny budynku. Możliwość doboru koloru z szerokiej gamy oferty (modne szarości i antracyty, tradycyjne drewno) pozwala dopasować wizualnie roletę do stylu i kolorystki elewacji.  Rolety zewnętrzne to wyjątkowy system, który zapewnia nam prywatność i spokój, a także spełnia funkcje izolacji termicznej (latem zmniejszają w znacznym stopniu nagrzewanie się pomieszczeń, zimą redukują koszty ogrzewania.) Rolety sprawdzą się również jako ochrona przed światłem i hałasem z zewnątrz.

Aluminiowe okienne systemy aluminiowe cechuje trwała konstrukcja, funkcjonalność i wygoda w użytkowaniu, bezpieczeństwo, a ich wygląd nadaje budynkom lekkości i elegancji. Właśnie dlatego coraz chętniej wybierają je prywatni inwestorzy.

Aluminiowe okna to produkt nowoczesny, trwały, funkcjonalny i co ważne szczelne, trwałe i  przede wszystkim rozwiązania energooszczędne.

www.aliplast.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Wybieramy okna