Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wysokowydajne szkło, czyli odpowiedź na energetyczne wyzwania współczesnośći

sponsorowany

Do sięgania po energooszczędne rozwiązania w trakcie budowy czy modernizacji domu skłaniają nas nie tylko unijne wymogi, ale też coraz mniejsza dostępność surowców czy drożejąca energia. Dlatego niesłabnącą popularnością w zrównoważonym budownictwie cieszy się dziś szkło z powłoką niskoemisyjną. Jego wysokie parametry termoizolacyjne sprzyjają ochronie klimatu poprzez ograniczenie zapotrzebowania obiektów na energię niezbędną do ogrzania i doświetlenia wnętrz. Niezależnie od rodzaju inwestycji warto postawić na wysokowydajne pakiety szybowe. Wszak „eko” należy się każdemu z nas!

Wysokowydajne szkło
Wysokowydajne szkło
Fot. Shutterstock

Grunt to odpowiednie parametry

Wysokowydajne przeszklenia sprawdzają się przy budowie energooszczędnych obiektów i termomodernizacji już istniejących. Czym powinny cechować się wysokiej jakości szyby i co świadczy o ich efektywności energetycznej? Pod lupę warto wziąć te parametry:

  • Lt (przepuszczalność światła) – czyli procentową ilość światła, które przenika przez szybę. Im jest wyższa, tym więcej naturalnego światła dostaje się do wnętrza.
  • g (przepuszczalność energii słonecznej) – ilość promieniowania słonecznego, które całkowicie przenika przez szyby do wnętrza. Im wyższa wartość, tym więcej ciepła przedostaje się do środka.
  • Ug (przenikalność ciepła dla szkła) – określa poziom termoizolacyjności szyby.Im niższą osiąga wartość współczynnik Ug, tymszkło lepiej zatrzymuje ciepło dostarczane ze źródeł ogrzewania.

Jeśli zadbamy o to, by parametry pakietów szybowych znajdowały się na odpowiednim poziomie, nasza inwestycja szybko zwróci się w postaci mniejszych rachunków za prąd i ogrzewanie. Przykład? Szyby dwukomorowe CLIMATOP XN LIGHT z powłoką niskoemisyjną od Saint-Gobain Glassolutions, które zapewniają doskonałe właściwości izolacyjne oraz wysoką przepuszczalność światła i pozwalają zredukować zapotrzebowanie energetyczne budynku, a tym samym troszczyć się o środowisko naturalne. A skoro o tym mowa…

Szklany recykling

Recykling to jeden z fundamentów zrównoważonego rozwoju, także w branży szklarskiej. Jako że pakiety trzyszybowe są przyszłością sektora budowlanego ważne jest, by ich produkcja była jak najbardziej proekologiczna. Dzięki zastosowaniu szkła o grubości 3 mm szyby zespolone CLIMATOP XN LIGHT są nawet o 25% lżejsze od standardowych konstrukcji, bez strat na funkcjonalności czy walorach użytkowych. Redukcja grubości szkła oznacza mniej surowca niezbędnego do ich produkcji, zmniejszenie emisji CO2 zakładów, a także minimalizację śladu węglowego samego produktu. Ot, ekologicznie i ekonomicznie. Wnioski są zatem proste. Zrównoważone budownictwo to „teraz” i „jutro” architektury, a wybór wysokowydajnego szkła przynosi wymierne korzyści tak ludziom, jak i planecie, o czym warto pamiętać.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wysokowydajne szkło, czyli odpowiedź na energetyczne wyzwania współczesnośći