Zima nadchodzi, czas na porządki!
Zima to najtrudniejszy czas dla naszego dachu. Intensywne opady śniegu, niskie temperatury oraz intensywny wiatr to czynniki, które wystawiają nasz dach na próbę. Jednak istnieje szansa, by okiełznać zimę. W tym artykule doradzimy jak, jeszcze podczas trwania ciepłych dni, możemy się przygotować na tę niesforną porę roku.

Oczywiście każda zima będzie łatwiejsza, jeśli już na samym początku budowy naszego domu zadbamy o pewne bardzo ważne aspekty. Pierwszy z nich to dobór właściwych ludzi do pracy. Doświadczona grupa dekarska zadba o to, żeby dla naszego domu każda zima była lekka. Trwałość pokrycia jest skutkiem solidnego montażu, po którym nawet osiadający na dachu śnieg nie będzie żadnym problemem. Musimy pamiętać również o tym, żeby regularnie dokonywać przeglądu naszego dachu. To uchroni nas przed wszelkimi komplikacjami oraz sprawi, że nasz dach przetrwa przez wiele, wiele lat.
Dbaj o swój dach jak prawdziwy fachowiec
Fachowy przegląd dachu jest wykonywany przez odpowiednio wyszkolonych ludzi. Oczywiście możemy podjąć się samodzielnego przeglądu, jednak często w takich przypadkach dochodzi do istotnych przeoczeń. Za usługą przeglądu dachu przemawia jej przystępna cena oraz krótki czas jej trwania, który oscyluje wokół trzech godzin. Pamiętajmy, by znalezione usterki naprawiać od razu. Nie odkładajmy tego w czasie, ponieważ działa on na naszą niekorzyść i często odwlekanie naprawy kończy się pogłębieniem danej wady. Podczas kontrolnego przeglądu, fachowcy powinni obejrzeć przede wszystkim miejsca, w których zalegają opady, czyli obróbki wokół komina oraz rynny koszowe. Konieczne są też oględziny miejsc corocznie obleganych śniegiem. Właściwie wykonany przegląd uchroni nas przed rozszczelnieniami oraz sprawi, że zimą będziemy mogli być spokojni o nasz dach.

Elementy, które ochronią nas przed śniegiem
W ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdziemy elementy, które są bardzo przydatne podczas zimy. Mowa o barierach, balach oraz płotkach, których zadaniem jest powstrzymywanie śniegu przed spadaniem z dachu. Dodatkowym elementem wyposażenia dachu, które będą skuteczne zimą są śniegołapy i stopery, które zajmują się redukcją czap śniegowych. Olbrzymim plusem akcesoriów przeciwśniegowych jest to, że możemy je zamontować już na samym początku prac budowlanych, jak i w momencie, gdy budowa się już zakończyła. Pełna dowolność! Wspomniane akcesoria montujemy nad wjazdem do garażu, wzdłuż ścieżek oraz nad wejściem do domu.
Czysta blachodachówka to ozdoba każdego domu
Dbanie o blachodachówkę jest bardzo istotne, ponieważ każdy inwestor chce, żeby wyglądała ona jak najlepiej. Wielką przysługę wyświadczają nam deszcze, które usuwają większość zanieczyszczeń znajdujących się na blachodachówkach. Czasem jednak trafiają się osady pyłowe lub sadza, z którymi deszcz nie ma większych szans. Wtedy z pomocą przychodzi nam woda pod ciśnieniem oraz środki czystości przeznaczone do mycia powierzchni powlekanych. Pamiętajmy, by nie stosować środków, które mają inne przeznaczenia, ponieważ mogą powodować nieodwracalne szkody, takie jak zniszczenie powłoki ochronnej czy odbarwienie blachodachówki. Jeśli dostrzeżemy na naszej blachodachówce ślady korozji, nie martwy się przesadnie. Takie miejsce wystarczy wyczyścić i odmalować. Opisane zabiegi sprawią, że nasze pokrycie dachowe będzie lśnić przez cały rok!

- Więcej o:
Jakie okna na poddasze?
Gdzie zastosowanie mają lekkie pokrycia dachowe?
Powłoki do Drewnianych Powierzchni: Klucz do Optymalnej Ochrony i Pielęgnacji
Szybki skup nieruchomości - czy warto się zdecydować?
Kolejny odcinek cyklu „Buduj z Formee!”: Projekt to współpraca z klientem
Które blachodachówki uznawane są za najlepsze?
Czy warto inwestować w pompę ciepła?
Gdzie najlepiej zamontować klimatyzację do domu?