Powrót

OCIEPLENIE DOMU KOMPLETNYM SYSTEMEM Z GRAFITOWYM STYROPIANEM


Krzysztof Krzemień
Dyrektor Techniczny ds.Produktów w TERMO ORGANIKA Sp. z o.o. Ekspert w zakresie "budownictwa energooszczędnego"

Konkretnym oczekiwaniem inwestora budującego dom jest płacenie niskich rachunków za komfort cieplny – jak najmniejsze koszty ogrzewania i ewentualnej klimatyzacji. Jak to zrobić? Odpowiedź jest stosukowo prosta. Decydując się na ocieplenie budynku grafitowymi płytami styropianowymi z linii TERMONIUM o bardzo wysokiej sprawności i najkorzystniejszym współczynniku przewodzenia ciepła (lambda(λ) nawet do 0,031 W/(mK)) można znacząco ograniczyć koszty ogrzewania nawet o 70%, w zależności od wielkości, kształtu budynku oraz zastosowanych technologii. Warto pamiętać, że izolacja cieplna ma chronić budynek przed niskimi, jak i wysokimi temperaturami przez cały okres jego użytkowania - co najmniej kilkadziesiąt lat. Firma Termo Organika w odpowiedzi na oczekiwania klientów, opracowała specjalnie dedykowana do budownictwa energooszczędnego linię produktów TERMONIUM, które pozwalają na ochronę cieplną praktycznie wszystkich elementów budynku: ściany zewnętrzne-fasada, podłogi na gruncie, dachy i stropodachy (dachy płaskie), ściany fundamentowe, posadzki w garażach, itp.

Wybierając materiały do ocieplania ścian zewnętrznych należy wziąć pod uwagę fakt, że powinien to być kompletny system ociepleń objęty dokumentem o nazwie: Krajowa (lub Europejska) Ocena Techniczna i pochodzić od jednego producenta. Inwestor ma wówczas gwarancję kompatybilności poszczególnych składników, tzn. że produkty zostały sprawdzone w ramach wielu badań aprobacyjnych, a ich zastosowanie zgodnie z projektem i zaleceniami wykonawczymi będzie trwałe i efektywne przez długi okres użytkowania. Kompletny System Ociepleń Termo Organika jest objęty w/w dokumentami, a dodatkowo posiada rekomendacje wydane np. przez Instytut Techniki Budowlanej. Taka metryka pochodzenia zapewnia o kompatybilności i wzajemnym dopasowaniu ze sobą poszczególnych składowych systemu: styropian, tynki, kleje, preparaty gruntujące, siatki, itp.

POZNAJ KOMPLETNY SYSTEM OCIEPLEŃ TERMONIUM OD TERMO ORGANIKA

termonium system

DOBIERZ ODPOWIEDNI WARIANT OCIEPLENIA.

Skorzystaj z kalkulatora współczynnika U przegrody8 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ KOMPLETNY SYSTEM OCIEPLEŃ TERMO ORGANIKA
1. Najlepsze parametry

– wszystkie składniki Kompletnego Systemu Ociepleń produkowane są w oparciu o nowoczesne technologie i surowce najwyższej jakości. Dzięki temu każdy z nich ma doskonałe parametry.

2. Gwarantowana izolacja

– najwyższej jakości płyty styropianowe Termo Organiki o korzystnych wartościach współczynnika przewodzenia ciepła - lambda (λ) skutecznie chronią dom przed stratami energii. Ich jakość została potwierdzona podczas kontroli Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

3. Zdecydowana oszczędność

– zastosowanie materiałów Termo Organiki przynosi oszczędność zarówno w trakcie prac, ponieważ wszystko będzie zrobione szybko i sprawnie, jak i podczas eksploatacji, ponieważ nie będą potrzebne czasochłonne i kosztowne naprawy. Największą oszczędność inwestor odczuje jednak po sezonie grzewczym, ponieważ wydatki na ogrzewanie będą niższe nawet o 70%.

4. Dokumentacja

– systemy Ociepleń Termo Organika posiadają Europejskie i Krajowe Oceny Techniczne oraz jedną z pierwszych w Polsce Rekomendacji Technicznych.

5. Wsparcie techniczne

– na stronie www.termoorganika.pl znajdują się wszystkie materiały ułatwiające pracę inwestorom: karty techniczne, rysunki, instrukcje, e-narzędzia oraz poradniki.

6. Paleta możliwości

– wiele wariantów ociepleń daje szerokie możliwości wyboru: ocieplenie nowego budynku czy docieplenie budynku, który ocieplano kilkadziesiąt lat temu. Szeroki wachlarz możliwości dotyczy również wyboru odpowiedniego tynku, jego struktury, jak również barwy.

5. Wsparcie techniczne

– zastosowanie Kompletnego Systemu Ociepleń daje gwarancję, że wszystkie elementy będą ze sobą współgrały, a ocieplenie przez długie lata pozostanie estetyczne, trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

8. Dostępność

– Kompletny System Ociepleń Termo Organika jest dostępny na terenie całej Polski. Punkty dystrybucji można łatwo znaleźć na stronie internetowej Termo Organiki w zakładce „gdzie kupić”.

TermoPoradnik dla budujących
i remontujących

Zaczerpnij wiedzy z artykułów odnośnie rozwiązań dla ociepleń
Ocieplenie ścian zewnętrznych. System ociepleń ETICS - jakie elementy
Czytaj więcej


Jak ułożyć ocieplenie bez błędów?
Czytaj więcej

Ile można oszczędzić na termomodernizacji? Szczegółowa analiza prawdziwej inwestycji!
Czytaj więcej

Ocieplenie domu grafitowym styropianem się opłaca - nie czekaj i postaw na grafit już dziś!
Czytaj więcej

O czym warto pamiętać planując zakup styropianu?
Czytaj więcej


TermoPoradnik - kiedy docieplenie ocieplonego domu ma sens?
Czytaj więcej


TermoPoradnik - sezon na ocieplenie domu. Jakie materiały wybrać aby nie musieć przepłacać za ogrzewanie?
Czytaj więcej


TermoPoradnik - co warto wiedzieć o ocieplaniu fundamentów?
Czytaj więcej


TermoPoradnik - kiedy należy kołkować styropian?
Czytaj więcej


TermoPoradnik - co warto wiedzieć o izolacji podłóg na gruncie
Czytaj więcej


Czym ocieplić dom, jakie materiały wchodzą w skład Kompletnego Systemu Ociepleń?
Czytaj więcej


Dlaczego ocieplenie domu styropianem grafitowym jest najbardziej opłacalne?
Czytaj więcej

NAJLEPSZY PRODUCENT SYTEMÓW IZOLACJI

Planując budowę domu lub jego termomodernizację, już dziś warto kierować się wymaganiami budownictwa pasywnego, które w niedalekiej przyszłości staną się standardem. Produkty i systemy Termo Organika od lat uzyskują pozytywne opinie eksperckie i prestiżowe nagrody.

Realizacje TERMO ORGANIKA

ZOBACZ GDZIE KUPIĆ PRODUKTY TERMO ORGANIKA