Uniwersalne małe mieszkanie - 39 m kw.

Niezwykłe mieszkanie pełne tejemniczych schowków

W wielkich metropoliach każda przestrzeń jest na wagę złota. Małe mieszkania w dobrych lokalizacjach kosztują często tyle, co dom na przedmieściu. W Nowym Jorku obowiązuje nawet zasada "im bliżej Manhattanu, tym ciaśniej i drożej". Chcielibyśmy pokazać Wam dziś bardzo ciekawe mieszkanie w Nowym Jorku o powierzchni 39 metrów kwadratowych.

Zanim zajrzymy do wnętrza, poznajmy jego historię. Mieszkanie kupił w 2009 roku Graham Hill, założyciel serwisu TreeHugger.com, w którym poruszane są tematy dotyczące zrównoważonego rozwoju. Hill miał marzenie  - chciał, by mała przestrzeń nie miała żadnych ograniczeń, by wygodnie mogło tu zjeść kolację 12 osób.

małe mieszkanie, kawalerka, jak urządzić małe mieszkanie, pomysły na małe mieszkanie, pomysłowe rozwiązania w mieszkaniufot. behance.net/adrianiancu

Ogłosił konkurs na projekt mieszkania, na który przyszło ponad 300 zgłoszeń. Konkurs wygrała dwójka rumuńskich studentów architektury Catalin Sandu i Adrian Iancu. Ich projekt, nazwany "rozmiar uniwersalny" okazał się bezkonkurencyjny.

W mieszkaniu znaleźć można mnóstwo ciekawostek np. dużą ścianę można w dowolnej chwili przesunąć, dzieląc przestrzeń na dwa mniejsze pokoje.  W jednej ze ścian "ukryto" piętrowe łóżka dla gości.  Podwójne łóżko właściciela również można "schować".  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Wyszukiwanie zaskakujących rozwiązań to niezła frajda!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Komentarze (12)
Uniwersalne małe mieszkanie - 39 m kw.
Zaloguj się
 • strega_aradia

  Oceniono 43 razy 35

  A gdzie się magicznie zdematerializował stół i 10 krzeseł? Rozumiem, że książki i ubrania są dla mięczaków, designerzy nie mają na nie miejsca?
  I już widzę, jak codziennie po powrocie właściciel czyści rower, żeby przeprowadzić go do czyściutkiej szafy przez czyste mieszkanie.

 • kosmiczny_swir

  Oceniono 22 razy 22

  39 metrow to nie tak malo wcale. To mniej wiecej tyle co standardowe M2 w Polsce. Na 39 metrach cale rodziny mieszkaja :).

 • leming666

  Oceniono 29 razy 13

  Trochę jak w cyrku.

 • kraken28

  Oceniono 4 razy 2

  dla mnie the best, oszczędność przestrzeni. ten projekt nie został stworzony pod rodzinę, ale poj. osobę, która chciałaby zaprosić znajomych...kwestia zrozumienia tego co klient potrzebuje.Dla osób które uważają, że to nudna przestrzeń: jaki problem aby postawić dzban z kwiatami, kolorowe poduszki a białe meble zrobić drewniane w kolorze dębu itp.itd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX