lifestyle

Lifestyle

Czym jest lifestyle? Co kryje się pod tym pojęciem? To po prostu styl życia, przy czym jest to niezwykle "pojemne" określenie, które kryje w sobie cały wachlarz różnych aspektów. Każdy ma swój sposób na życie, dlatego w tym dziale tematycznym prezentujemy najróżniejsze historie, które mogą stać się inspiracją do zmiany własnego życia na lepsze. Lifestyle to również popkultura oraz ciekawostki ze świata designu i projektowania wnętrz - zarówno mieszkalnych, jak i przestrzeni komercyjnych. Przyszłoby wam do głowy, żeby zamieszkać w wozie cyrkowym lub domku, który składa się jak meble z Ikei? Bohaterowie naszych artykułów zdecydowali się spróbować takiego życia - przekonajcie się sami! Lifestyle odwołuje się też do wspomnień z czasów PRL-u, do których jedni czują sentyment, a innym jawią się ona niemal egzotycznie. Warto jednak zagłębić się w arkana tej specyficznej epoki, choćby dla porównania ze współczesnością.

 • Nowoczesne urządzenia AGD oszczędzają energię i pieniądze

  Jak obniżyć rachunki za prąd?

  Wiedzieliście, że prąd niezbędny do zasilenia dużego AGD to 40 proc. całej energii elektrycznej zużywanej przez gospodarstwa domowe? Okazuje się, że w przeszło dwóch milionach polskich gospodarstw wciąż pracują sprzęty starej generacji. Tymczasem nowe mogą zużywać nawet 50-70 proc. mniej energii. Jednak, aby obniżyć rachunki za prąd, nie wystarczy sama wymiana urządzenia. Potrzebna jest też zmiana nawyków w codziennym życiu.

 • alergie na pyłki

  Alergie na pyłki - jak sobie radzić?

  Alergie na pyłki każdej wiosny stanowią prawdziwe utrapienie dla wielu osób. Dla jednych to ulubiona pora roku, kiedy natura budzi się do życia, a wyższe temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla innych to czas pylenia roślin i nasilenia się objawów alergicznych, które skutecznie obniżają samopoczucie. Co można zrobić, aby alergie na pyłki nie były tak uciążliwe?

 • Świąteczna przestrzeń z chabrową nutą w Warszawie

  Świąteczna przestrzeń z chabrową nutą

  Wnętrze warszawskiego domu usytuowanego przy ulicy Czeremchowej tworzy przestrzeń ciepłą, sprzyjającą budowaniu rodzinnych więzi, ale też podporządkowaną rygorom funkcjonalności, która czyni codzienność domowników łatwiejszą. Architektki z pracowni Decoroom umiejętnie wkomponowały w aranżację energetyczne kolory przywodzące na myśl przyrodę budzącą się wiosną do życia. Trudno wyobrazić sobie lepszą scenerię do celebracji wielkanocnego śniadania.

 • dom w silosie, dom w starym silosie, dom w dziwnym miejscu, dziwny dom

  Dom w starym silosie

  Czy stary silos na zboże można zamienić w wygodny dom? Jemu się udało!

 • Stół rozkładany Creative z blatem w kolorze nude znakomicie wpasuje się w wielkanocny klimat spotkań.

  Jak udekorować wielkanocny stół?

  W okresie świątecznym stół staje się sercem domu. Gromadzimy się przy nim, aby nie tylko zjeść wspólnie posiłek, ale także miło spędzić czas. Dlatego warto zadbać, aby w Wielkanoc swoim wyglądem cieszył oczy i jeszcze bardziej zachęcał do zajęcia przy nim miejsca. Piękna zastawa, świąteczne dekoracje i wiosenne akcenty pomogą w stworzeniu wyjątkowej atmosfery, umilając celebrowanie wyjątkowych momentów z ważnymi dla nas osobami. Jak to zrobić podpowiada i inspiruje marka VOX.

 • Domki, które składa się, jak meble z IKEI

  Domki, które składa się jak meble z IKEI

  Ten domek łączy świetny design i przystępną cenę. Prefabrykowane domki do samodzielnego złożenia to pomysł zainspirowany filozofią firmy IKEA, która dostarcza dobrze zaprojektowane produkty za niewielkie pieniądze.

 • Robot sprzątający Dreame D9

  Testujemy! Robot sprzątający Dreame D9

  Wybór odpowiedniego odkurzacza jest trudniejszy niż mogłoby się wydawać. W sklepach znajdziemy tak bogatą ofertę różnych modeli urządzeń sprzątających, że ciężko zdecydować, który będzie odpowiedni i najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Z pewnością warto jednak postawić na taki odkurzacz, który pomoże nam zaoszczędzić czas przy wykonywaniu domowych obowiązków. Przetestowaliśmy, jak w takiej sytuacji sprawdza się robot sprzątający Dreame D9. Czy faktycznie jest w stanie wyręczyć nas w sprzątaniu?

 • Co wpływa na ceny mieszkań w Polsce?

  Co wpływa na ceny mieszkań w Polsce?

  Mieszkania w Polsce stale drożeją – wpływ na tę sytuację ma wiele różnych czynników. Przygotowujesz się do inwestycji w nieruchomość? Wiedza o tym, co kształtuje ceny rynkowe, może pomóc Ci w lepszym zainwestowaniu kapitału i wyłapaniu „złotych okazji”. Sprawdź, co kształtuje ceny mieszkań na polskim rynku oraz od czego zależy wycena nieruchomości.

 • Stół wielkanocny dekoracje

  Stół wielkanocny dekoracje 2021

  Na tradycyjne śniadanie, rodzinny obiad i popołudniową kawę. Stół wielkanocny powinien sprawdzić się w każdym wydaniu podczas nadchodzących świąt. Świeże, cięte żonkile i bazie w wazonie, pachnąca rzeżucha i mnóstwo smakołyków – te charakterystyczne elementy muszą być odpowiednio na nim wyeksponowane.

 • Zalanie mieszkania

  Kto odpowiada za zalanie mieszkania?

  Zalanie mieszkania to jedna z najczęściej zgłaszanych szkód w blokach wielorodzinnych. Ustalenie przyczyny to jedyny sposób, aby określić, kto odpowiada za powstałe szkody i będzie zobowiązany do ich usunięcia. Co o zalaniu mieszkania mówią przepisy prawa?

 • Warszawski rynek nieruchomości a kryzys gospodarczy

  Warszawski rynek nieruchomości a kryzys gospodarczy

  Kryzys gospodarczy wywołany szalejąca pandemią ma negatywny wpływ na funkcjonowanie wielu branż, które odnotowują duże spadki i problemy z normalnym funkcjonowaniem. Oczywiście wpłynął również na rynek nieruchomości, jednak prognozowanych wiosną 2020 roku spadków cen za metr kwadratowy domu czy mieszkania nie odnotowano. Koszt zakupu nieruchomości w Warszawie stale rośnie, chociaż należy zaznaczyć, że w ubiegłym roku tempo wzrostu wyraźnie spowolniło.

 • Kredyt na mieszkanie - kto ma szansę?

  Kredyt na mieszkanie - kto ma szansę?

  Rynek nieruchomości w całej Polsce jest w ciągłym rozkwicie. Polaków coraz częściej stać na nowe mieszkania, wzrasta też popyt na tego rodzaju inwestycje, jeśli pod uwagę weźmiemy liczebność mieszkańców większych miast. Okazuje się, że chociaż zarabiamy coraz więcej i generujemy coraz większe oszczędności, to nadal kredyt hipoteczny jest jednym z najbardziej pożądanych produktów bankowych. Wszystko dlatego, że wartość nieruchomości jest spora i znacznie przewyższa kwotę naszych "zaskórniaków". Jeśli i Ty chcesz ubiegać się o tego rodzaju zobowiązanie, by już niedługo cieszyć się własnym "M", dowiedz się więcej. Jak działają banki, jak powinien przygotować się potencjalny kredytobiorca? Czego musi się spodziewać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

 • Świąteczny brunch w wykonaniu Patricii Riekel, redaktor naczelnej niemieckiego magazynu Bunte

  Stół wigilijny – dekoracje w wykonaniu redaktor naczelnej niemieckiego magazynu Bunte

  Patricia Riekel jest znana z urządzania wspaniałych przyjęć prawie tak samo, jak ze swojej pozycji redaktor naczelnej w niemieckim magazynie Bunte. Dziennikarka z ogromną pasją rozwija swój talent do organizowania przyjęć i kolacji. Zachwycająco udekorowany stół świąteczny w domu Patricii nad jeziorem Starnberg jest tego najlepszym przykładem. Pomimo tego, że w tym roku stół jest znacznie mniejszy, dekoracje powinny błyszczeć jeszcze bardziej w tym najbardziej magicznym czasie w roku.

 • Jaki inny tytuł, niż tej popularnej piosenki, nadać tekstowi o papugach w naszych domach? Decydując się na zamieszkanie ze skrzydlatymi przyjaciółmi, musimy po prostu pogodzić się z tym, że to my będziemy na dole, a one na górze.

  Zwierzaki w domu: pod papugami

  Jaki inny tytuł, niż tej popularnej piosenki, nadać tekstowi o papugach w naszych domach? Decydując się na zamieszkanie ze skrzydlatymi przyjaciółmi, musimy po prostu pogodzić się z tym, że to my będziemy na dole, a one... na górze.

 • wnętrza domów wnętrza domów 2020 aranżacje

  Jak zmieniły się wnętrza naszych domów podczas izolacji?

  Kosztowne, choć tymczasowe – takie były zmiany, jakie Polacy wprowadzili w swoich domach na czas izolacji. Wszystko po to, by lepiej przygotować wnętrza do pracy i nauki.

 • bryla - szklane

  Ubezpieczenie przedmiotów szklanych w domu i mieszkaniu - co chroni polisa, a czego nie?

  Dom czy mieszkanie to nie tylko mury, ale również wyposażenie – w tym przedmioty wykonane ze szkła. Ryzyko stłuczenia jest w ich przypadku bardzo wysokie, co może okazać się bardzo problematyczne, jeśli dana rzecz jest wartościowa lub jej naprawa bądź wymiana sporo kosztuje.

 • Skąd w naszych domach bierze się wilgoć i jak się jej pozbyć?

  Wilgoć w domu - skąd się bierze i jak się jej pozbyć?

  Przeciętna rodzina każdego dnia emituje do powietrza średnio aż 12 litrów wody w ciągu doby, a to tylko jedno ze źródeł wilgoci, która pojawia się w mieszkaniu. Jej obecność prowadzi do powstawania pleśni i innych przykrych skutków – także dla naszego zdrowia. Dowiedz się, jak walczyć z wilgocią w różnych pomieszczeniach twojego domu.

 • Oczyszczacz powietrza w walce z alergią

  Oczyszczacz powietrza w walce z alergią

  Alergia uznana została za chorobę cywilizacyjną XXI w. Każdego roku zapada na nią coraz większa liczba osób. Najczęstszymi objawami alergii jest ogólne osłabienie, zmęczenie, ale też ciągły katar, kaszel czy kichanie. Można sobie jednak z nimi doskonale poradzić poprzez wybranie odpowiedniego oczyszczacza powietrza, który wyłapuje prawie 100% pyłków, roztoczy, pleśni czy zanieczyszczeń oraz innych czynników powodujących alergię.

 • Oczyszczacz powierza

  ABC czystego powietrza. Domowe oczyszczacze powietrza

  Zanieczyszczone powietrze ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie. Szczególne nasilenie pojawia się w okresie zimowym, gdzie normy dotyczące czystości powietrza praktycznie przekraczane są dzień w dzień. Jeżeli ktoś myśli, że zjawisko smogu dotyczy tylko miast, jest w ogromnym błędzie. Daleko od miejskiego zgiełku, powietrze może być jeszcze bardziej zanieczyszczone, niż w centrum miasta. Smog jest normalnym zjawiskiem atmosferycznym, które występuje w specyficznych okolicznościach i nie zawsze zanieczyszczone powietrze to smog

 • Łazienka

  Jak skutecznie zmniejszyć zużycie wody w domu?

  Statystyczny Polak zużywa 150 litrów wody dziennie - to zatrważające dane, które w pełni szokują nas, gdy przychodzą rachunki. Jak zadbać o nasze finanse, a przy okazji o środowisko? Oto kilka wskazówek.

 • Metamorfoza starego barakowozu

  Stary barakowóz z Cyrku Zalewski zamieniła w pałacyk na kółkach. Spektakularna metamorfoza

  Katarzyna Szurkowska to malarka z pasją do ratowania starych barakowozów. Przekształca je na bajkowe, mobilne domki. Jej ostatnie dzieło to metamorfoza starego barakowozu ze słynnego Cyrku Zalewski.

 • lato, prl

  Lato w PRL. 10 gadżetów, które zabieraliśmy na wakacje [PEWEX POLECA]

  "To były wakacje..." - westchną co poniektórzy. Jeździliśmy do ośrodków wczasowych, do domów FWP lub szukaliśmy "wczasów pod gruszą". Turnusy w całym kraju zaczynały się tego samego dnia. Jak Polska długa i szeroka obserwować można było wtedy zatłoczone pociągi lub sunące po drogach Fiaty 126P z walizkami na dachu misternie upiętymi pasami. Razem ze stroną Pewex.pl wybraliśmy dla Was 10 przedmiotów, które kojarzą nam się z latem w PRL. Pamiętacie je wszystkie?

 • Happier Camper w stylu lat 60. z modułowym wnętrzem

  Zaprojektowali minikamper w stylu retro. Jego modułowe wnętrze zastąpi mieszkanie

  To w zasadzie przyczepa kempingowa w wersji mini, ale nazwano go Happier Camper, czyli szczęśliwszy kamper. Jego modułowe wnętrze zaaranżowano w stylu IKEA - wszystko ma co najmniej kilka funkcji.

 • konewka, jak zamienić butelkę w konewkę, zabawny gadżet

  15 gadżetów, w których się zakochasz. Są urocze!

  Jesteśmy gadżeciarzami. Lubimy otaczać się oryginalnymi, zabawnymi przedmiotami. Wybraliśmy dla was 15 uroczych drobiazgów, które podbiły nasze serca. Wśród nich m.in. wieloryb na wykałaczki, Pan Gąbka czy słoń podający oliwki.

 • Hotel Wnętrza hotelu Mondrian Doha w Katarze zaprojektowane przez Marcela Wandersa

  Marcel Wanders zaprojektował hotel niczym z "Baśni tysiąca i jednej nocy"

  Marcel Wanders zaprojektował wnętrza hotelu Mondrian Doha w Katarze i nadał im niezwykły wygląd. Urządzone z rozmachem, wyglądają jak z baśni.

 • Wina z opowiadaniami na etykietach dla miłośników trunków i literatury

  Wina z opowiadaniami na etykietach dla miłośników trunków i literatury

  Włoska winiarnia stworzyła wina z opowiadaniami na etykiecie. Propozycja z pewnością sprawdzi się w długie, zimowe wieczory.

 • Dom LEGO

  Dzięki Airbnb możesz wygrać nocleg w domu LEGO

  Niedawno otwarte centrum rozrywki - Dom LEGO i portal Airbnb organizują konkurs, w którym do wygrania jest noc w królestwie klocków.

 • Dom, który zagrał dom rodzinny Harry'ego Pottera

  Rodzinny dom Harry'ego Pottera został wystawiony na sprzedaż

  Dom, który zagrał w filmie o Harrym Potterze rodzinny dom małego czarodzieja, właśnie został wystawiony na sprzedaż. Jak wygląda on w środku?

 • Kadr z serialu 'Dom pełen zmian'

  Dom pełen zmian - serial IKEA w Polsacie [BYLIŚMY NA PLANIE]

  Odwiedziliśmy plan zdjęciowy nowego serialu "Dom pełen zmian". W rolach głównych Iza Kuna, Piotr Adamczyk i... piękny dom urządzony przez IKEA. Jak wyglądał plan zdjęciowy? Zobaczcie sami!

 • Katalog IKEA po śląsku

  Jak brzmiałyby nazwy produktów IKEA po śląsku?

  Zapomnijcie nazwach o Billy, Lack czy Kallax. "PoNaszymu.pl - śląskie biuro językowe" stworzyło jedyne w swoim rodzaju tłumaczenie katalogu IKEA "z ichniego na nosz", czyli śląski.