lifestyle

Lifestyle

Czym jest lifestyle? Co kryje się pod tym pojęciem? To po prostu styl życia, przy czym jest to niezwykle "pojemne" określenie, które kryje w sobie cały wachlarz różnych aspektów. Każdy ma swój sposób na życie, dlatego w tym dziale tematycznym prezentujemy najróżniejsze historie, które mogą stać się inspiracją do zmiany własnego życia na lepsze. Lifestyle to również popkultura oraz ciekawostki ze świata designu i projektowania wnętrz - zarówno mieszkalnych, jak i przestrzeni komercyjnych. Przyszłoby wam do głowy, żeby zamieszkać w wozie cyrkowym lub domku, który składa się jak meble z Ikei? Bohaterowie naszych artykułów zdecydowali się spróbować takiego życia - przekonajcie się sami! Lifestyle odwołuje się też do wspomnień z czasów PRL-u, do których jedni czują sentyment, a innym jawią się ona niemal egzotycznie. Warto jednak zagłębić się w arkana tej specyficznej epoki, choćby dla porównania ze współczesnością.

 • Co trzeci Polak nie ma odpowiedniego dostępu do światła dziennego w domu

  Co trzeci Polak nie ma odpowiedniego dostępu do światła dziennego w domu

  Większość Polaków zauważa poprawę samopoczucia w pomieszczeniach dobrze doświetlonych światłem dziennym, a połowa wskazuje na pogorszenie nastroju, gdy go brakuje. Jednocześnie co trzeci Polak uważa, że nie ma odpowiedniego dostępu do naturalnego światła w swoim domu - to wyniki najnowszych badań ARC Rynek i Opinia na zlecenie VELUX Polska. Tymczasem światło naturalne ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie psychiczne i poczucie szczęścia. Warto o tym pamiętać choćby z okazji obchodzonego 20 marca Międzynarodowego Dnia Szczęścia.

 • Jak zadbać o zdrowy wypoczynek?

  Jak zadbać o zdrowy wypoczynek?

  Siedemnastego marca świętujemy Światowy Dzień Snu. To idealny moment, aby zastanowić się, czy należycie troszczymy się o nasz sen. Zdrowy sen jest niezbędny, aby przetrwać codzienne wyzwania, zadbać o zdrowie, samopoczucie oraz wygląd. Jego jakość zależy od wielu czynników, takich jak sposób odżywiania, aktywności fizycznej w ciągu dnia i odpowiedniego dostosowania sypialni. Z wykorzystaniem nowych technologii i systemów inteligentnego domu możemy zapewnić właściwą temperaturę i oświetlenie w domu przez całą dobę.

 • Decluttering - porządkowanie przestrzeni

  Decluttering - porządkowanie przestrzeni

  Jaki moment jest najlepszy, aby uporządkować wnętrza w swoim domu? Każdy! Szczególnie sprzyja temu jednak wejście w nowy rok, kiedy mamy więcej sił i ochoty do układania nowych planów. Często są to remonty i zmiany w aranżacji, tymczasem najważniejszy dla jakości życia w czterech kątach jest porządek. Wiesz, co oznacza modne ostatnio pojęcie decluttering? Poznaj praktyczne wskazówki, które pomogą ci poukładać swoją codzienność na nowo.

 • Kosz prezentowy - jak zrobić?

  Kosz prezentowy - jak zrobić?

  Kosze prezentowe to doskonały podarunek na różne okazje. Własnoręcznie wykonany kosz prezentowy sprawi przyjemność bliskiej osobie, koleżance z pracy, a nawet klientowi biznesowemu. Co warto włożyć do kosza prezentowego?

 • Oczyść powietrze w swoim domu

  Oczyść powietrze w swoim domu

  Za sprawą drastycznie pogarszającej się jakości powietrza i rosnącej świadomości tego zjawiska, coraz więcej osób decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza. Jego działanie poprawia jakość powietrza w mieszkaniu, a co za tym idzie – ma dobroczynny wpływ na zdrowie mieszkańców.

 • Jak usunąć rdzę? Usuwanie rdzy z metalowych elementów i nie tylko

  Jak usunąć rdzę? Usuwanie rdzy z metalowych elementów

  Sposobów usuwania rdzy jest kilka. Jak odnowić zardzewiałą powierzchnię?

 • Świąteczne dekoracje

  Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia - jak je zaplanować?

  Dekorowanie domu należy do przyjemniejszych przedświątecznych czynności. Im wcześniej się tym zajmiemy, tym więcej radości przyniesie nam ozdabianie domu.

 • Jak wyczyścić mosiądz?

  Jak wyczyścić mosiądz? Kilka sposobów na czyszczenie mosiądzu

  Mosiężne elementy wyposażenia oraz mosiężne przedmioty dekoracyjne stanowią ciekawą dekorację we wnętrzu. Pięknie podkreślają urodę drewnianych mebli, dopełniają też aranżacji, na przykład w stylu vintage. Z czasem jednak na powierzchni mosiądzu pojawia się nieestetyczny nalot. Jak sobie z nim poradzić? Jak wyczyscic mosiadz?

 • Doskonały prezent na nowy dom

  Doskonały prezent na nowy dom

  Kiedy znajomi lub rodzina zapraszają nas do nowego domu lub nowego mieszkania, wypada pojawić się z praktycznym prezentem. Jak wybrać prezent na parapetówkę?

 • Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?

  Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?

  To informacja cenna dla każdego właściciela samochodu osobowego - oraz każdego, kto planuje taki zakup. Od 4 września 2022 roku urzędy zaprzestały wydawania naklejki rejestracyjnej, którą wcześniej należało umieścić na przedniej szybie auta. Oznacza to, że nowo zarejestrowane samochody nie będą jej miały - a właściciele wcześniej zarejestrowanych aut mogą odkleić naklejkę z szyby samochodu. Jak to zrobić?

 • Generalne porządki świąteczne - harmonogram sprzątania

  Generalne porządki świąteczne - harmonogram sprzątania

  Świąteczne porządki nie należą do przyjemności, ale jeśli odpowiedni je zaplanujemy, przygotowania do świąt staną się przyjemnością. W jakiej kolejności sprzątać dom?

 • Temperatura pokojowa - jak zadbać o komfort cieplny?

  Temperatura pokojowa - jak zadbać o komfort cieplny?

  Właściwa temperatura pokojowa i wilgotność powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotne z uwagi na nasz komfort, a także zdrowie. Czym grozi zbyt niska temperatura? Jaka temperatura w domu będzie odpowiednia?

 • Frida Kahlo: obrazy, jej życie i Diego Riviera

  Frida Kahlo: obrazy, jej życie i Diego Riviera

  Chyba wszyscy słyszeli o Fridzie Kahlo - niezwykłej kobiecie i malarce. Słynna z burzliwego życia i oryginalnych autoportretów, po śmierci stała się prawdziwą ikoną popkultury. Jej obrazy są reprodukowane w tysiącach egzemplarzy. Poznaj twórczość Fridy Kahlo.

 • Pluskwy w materacu. Jak zwalczyć pluskwy łóżkowe?

  Pluskwy w materacu. Jak zwalczyć pluskwy łóżkowe?

  Pluskwa domowa to gatunek owada. Pluskwy domowe żywią się krwią ludzi, zatem ich obecność jest wysoce niepożądana. Dowiedz się, jak wyglądają pluskwy - i poznaj domowe metody zwalczania pluskiew. Co zniechęci pluskwy w materacu? Czy to czasochłonny proces?

 • Wilgotność powietrza. Jaka powinna być wilgotność w pokoju?

  Jaka powinna być wilgotność powietrza w pokoju?

  Wilgotność powietrza to zawartość pary wodnej w powietrzu. Wiele osób monitoruje temperaturę w mieszkaniu, ale prawie nie zwraca uwagi na poziom wilgotności. Tymczasem ten wskaźnik jest bardzo istotny z punktu widzenia komfortu i naszego zdrowia.

 • Jakie ekopostawy przekazują rodzice swoim dzieciom?

  Jakie eko postawy przekazują rodzice swoim dzieciom?

  W Polsce rodzice chętnie i świadomie rozmawiają z dziećmi o ochronie klimatu, a także uczą nawyków chroniących planetę - tak pokazuje raport „Klimat tworzą ludzie - zachowania ekologiczne Polaków”, przygotowany w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Nasz Klimat”.

 • Oznaczenia prania. Jak czytać symbole na metkach ubrań?

  Oznaczenia prania. Jak czytać symbole na metkach ubrań?

  Oznaczenia prania na metkach ubraniowych "podpowiadają" nam, jak odpowiednio zadbać o odzież w trakcie prania i suszenia, aby jej nie zniszczyć. Informacje te kryją się pod postacią symboli, których odszyfrowanie może nastręczać pewnych trudności. Podpowiadamy, jak czytać symbole prania.

 • Czym jest carpooling? Czy wspólne przejazdy staną się popularne?

  Czym jest carpooling? Czy wspólne przejazdy staną się popularne?

  Carpooling – sąsiedzkie lub koleżeńskie „podwózki” to niezwykle popularne rozwiązanie zagranicą, np. w USA, gdzie na autostradach są nawet osobne pasy oznaczone jako „carpool lane” dla samochodów, w których podróżuje więcej niż jedna osoba. Jak pokazuje najnowszy raport „Klimat tworzą ludzie – zachowania ekologiczne Polaków”, przygotowany w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Nasz Klimat”, Polacy z umiarkowanym entuzjazmem podchodzą do tego rozwiązania. Dlaczego?

 • Oczyszczanie powietrza w domu

  Oczyszczanie powietrza w domu

  Gdy jesienią spędzamy więcej czasu w domach, ważna staje się jakość powietrza, którym oddychamy. Powinno być ono właściwie oczyszczone, bo może zawierać alergeny, roztocza czy napływające z zewnątrz szkodliwe związki chemiczne, będące składnikiem smogu. Musimy także zadbać o jego odpowiednie nawilżenie.

 • Geberit AquaClean Mera

  Co robisz w toalecie, Europo? Wyniki raportu „Geberit Hygiene Study 2021”

  Co oznacza dla nas pojęcie higieny osobistej? Czy papier toaletowy to najlepsze rozwiązanie, jeżeli chcemy zadbać o higienę miejsc intymnych? Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są opinie Europejczyków w kwestii utrzymania higieny osobistej i co ma w tej kwestii do powiedzenia lekarz specjalista.

 • Rosnące raty kredytów hipotecznych - jak sobie poradzić?

  Rosnące raty kredytów hipotecznych - jak sobie poradzić?

  Obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym jest niezwykle trudna dla osób spłacających kredyt hipoteczny. To do czego nie powinniśmy dopuścić, to oczywiście zaległości w spłatach. Warto zastanowić się nad rozwiązaniami, zanim zostaniemy w nieprzychylnej sytuacji finansowej.

 • Sprzątanie po remoncie - jak przeprowadzić je sprawnie i szybko?

  Sprzątanie po remoncie - jak przeprowadzić je sprawnie i szybko?

  Remont mieszkania jest męczącym i brudnym zajęciem. Gdy skończymy już kłaść tynki i malować ściany, musimy jeszcze posprzątać nagromadzony kurz i zabrudzenia, co nie jest przyjemne, a bywa też niełatwe. Aby efektywnie wyczyścić dom po pracach budowlanych, niezbędne będą plan i odpowiednie środki czystości.

 • Ocet gospodarczy 14% skoncentrowany i olejki zapachowe

  Ocet do sprzątania - jak go wykorzystać?

  Nie można prowadzić zdrowego stylu życia, nie dbając o czystość w domu. Popularne produkty przeznaczone do mycia i sprzątania zawierają jednak często składniki niebezpieczne dla zdrowia i środowiska. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej zrezygnować z domowej chemii i sięgnąć po ekologiczne środki.

 • Ekologia w polskich domach

  Ekologia w polskich domach

  Ilu Polaków odłącza ładowarki od kontaktu po zakończeniu ładowania? Jakie ekonawyki wdrażają w swoich domach? Czym kierują się Polacy podczas codziennych zakupów? Na te i inne pytania odpowiada raport „Raport Klimat tworzą ludzie - zachowania ekologiczne Polaków” , przygotowany w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Nasz Klimat”, realizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

 • Nowoczesne urządzenia AGD oszczędzają energię i pieniądze

  Jak obniżyć rachunki za prąd?

  Wiedzieliście, że prąd niezbędny do zasilenia dużego AGD to 40 proc. całej energii elektrycznej zużywanej przez gospodarstwa domowe? Okazuje się, że w przeszło dwóch milionach polskich gospodarstw wciąż pracują sprzęty starej generacji. Tymczasem nowe mogą zużywać nawet 50-70 proc. mniej energii. Jednak, aby obniżyć rachunki za prąd, nie wystarczy sama wymiana urządzenia. Potrzebna jest też zmiana nawyków w codziennym życiu.

 • wiosenne porządki w domu

  Wiosenne porządki w domu

  To wspaniała okazja, by gruntownie sprzątnąć mieszkanie, schować rzeczy używane zimą, posegregować produkty, a być może także do metamorfozy wnętrz i nowej organizacji przestrzeni.

 • alergie na pyłki

  Alergie na pyłki - jak sobie radzić?

  Alergie na pyłki każdej wiosny stanowią prawdziwe utrapienie dla wielu osób. Dla jednych to ulubiona pora roku, kiedy natura budzi się do życia, a wyższe temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla innych to czas pylenia roślin i nasilenia się objawów alergicznych, które skutecznie obniżają samopoczucie. Co można zrobić, aby alergie na pyłki nie były tak uciążliwe?

 • Wynajem mieszkania - dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu?

  Wynajem mieszkania - dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu?

  Wynajmując innym swoje mieszkanie nie jesteśmy w stanie w pełni za nie odpowiadać. Nie jesteśmy też w stanie przewidzieć zdarzeń losowych takich jak pożar, zalanie czy kradzież z włamaniem, dlatego warto ponieść dodatkowy koszty i zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami ubezpieczając mieszkanie. Dlaczego warto to zrobić? Jak kupić polisę na mieszkanie?

 • dom w silosie, dom w starym silosie, dom w dziwnym miejscu, dziwny dom

  Dom w starym silosie

  Czy stary silos na zboże można zamienić w wygodny dom? Jemu się udało!

 • Stół rozkładany Creative z blatem w kolorze nude znakomicie wpasuje się w wielkanocny klimat spotkań.

  Jak udekorować wielkanocny stół?

  W okresie świątecznym stół staje się sercem domu. Gromadzimy się przy nim, aby nie tylko zjeść wspólnie posiłek, ale także miło spędzić czas. Dlatego warto zadbać, aby w Wielkanoc swoim wyglądem cieszył oczy i jeszcze bardziej zachęcał do zajęcia przy nim miejsca. Piękna zastawa, świąteczne dekoracje i wiosenne akcenty pomogą w stworzeniu wyjątkowej atmosfery, umilając celebrowanie wyjątkowych momentów z ważnymi dla nas osobami. Jak to zrobić podpowiada i inspiruje marka VOX.