Domy drewniane

 • Dlaczego warto wybierać domy z drewna? Jak znaleźć najlepszy projekt?

  Dlaczego warto wybierać domy z drewna? Jak znaleźć najlepszy projekt?

  Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu. Nie ma się co oszukiwać ceny mieszkań naprawdę poszybowały w górę, przez co ich zakup jest często nieopłacalny. Oczywiście decydując się na inwestycję jaką jest budowa domu, trzeba wybrać odpowiedni projekt i technikę budowy.

 • Drewniane domy

  Domy drewniane - czy warto kupić gotowy tani dom do 15000 zł

  Gotowe domy drewniane do 15 000 zł zakupimy bezpośrednio u producentów, w sklepach internetowych, a nawet w marketach budowlanych. Przed zakupem, oprócz ceny samego domku, powinniśmy sprawdzić także cenę transportu i ewentualnego montażu na miejscu.

 • Domki drewniane Eko Architektura

  Czy domki drewniane są opłacalną inwestycją?

  Domki drewniane są znakomitą alternatywą dla wakacji w hotelu lub pensjonacie. Doskonałym sposobem na inwestycję w wygodę, możliwość swobodnego wypoczynku są domki drewniane na działkę rekreacyjną lub inwestycyjną. Domki drewniane, często wybierane są przez inwestorów prywatnych oraz przez przedsiębiorców, rozwijających turystyczny biznes. Duże zróżnicowanie cenowe rodzi jednak pytanie o różnice, pomiędzy dostępnymi w ofercie wielu firm domkami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy, realizującej budowę? Czy cena oraz jakość są zawsze powiązane? Na nurtujące mnie pytania odpowiedział Przemysław Balcewicz, dyrektor firmy Eko Architektura, która od ponad dziesięciu lat zajmuje się kompleksową realizacją budynków drewnianych.

 • Czy warto budować domy z drewna?

  Czy warto budować domy z drewna?

  Coraz więcej osób marzy o posiadaniu przytulnego domu z drewna. Obawiamy się jednak, że będzie to nietrafiona inwestycja. Nic bardziej mylnego - dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest wybudowanie stabilnej i trwałej przez wiele lat konstrukcji. Dziś chcielibyśmy przekonać Was, że budowa domu z drewna to dobra inwestycja. A dlaczego?

 • dav

  Domy z drewna. Czy warto budować drewniane domy?

  Niegdyś w Polsce budowano z drewna. O tych czasach świadczą choćby kilkusetletnie modrzewiowe dworki czy kościoły, a także wiejskie chałupy, które coraz rzadziej można zobaczyć we wschodnich regionach kraju. Obecnie domy z drewna to zaledwie niewielki procent powstających budynków jednorodzinnych. A przecież dzięki nowym technologiom mogą być ciekawą alternatywą dla budujących.

 • Widok od strony ogrodowej skarpy

  Drewniany dom w pięć miesięcy

  Właściciele przyznają, że trochę czasu zabrało im oswojenie się z myślą, że ich dom nie będzie powstawał cegła po cegle, na placu budowy - tylko w fabryce, a jego drewniane elementy przyjadą na działkę tirami.

 • 21824146 https bi

  Domy z drewna

  Domy z drewna można budować w kilku technologiach: najbardziej atrakcyjne wizualnie i charakterystyczne są domy z bali. W ostatnich latach wyraźnie widać jednak zainteresowanie budownictwem szkieletowym - obecnie wybiera je jedna piąta budujących, głównie ze względu na to, że w ten sposób można szybko wybudować dom energooszczędny.

 • chałupa i stodoła z Dzierżążna Wielkiego poł. XIX w.,

  Dziś domy na Pomorzu, Mazowszu czy Śląsku trudno od siebie odróżnić. A kiedyś...

  Zanim zdecydujecie się na dom z katalogu, rzućcie okiem, jak przed laty budowało się w różnych częściach Polski. Może ten przegląd zachęci was do wybrania takiego projektu, który nawiązuje do regionalnej tradycji?

 • Dom w technologii szkieletu drewnianego

  Domy z drewna: cztery realizacje, cztery technologie

  Pierwsze skojarzenie z domem - solidna, murowana konstrukcja. I rzeczywiście, większość domów jednorodzinnych wznoszonych jest właśnie w takiej technologii. Ale nie wszystkie. Są śmiałkowie, którzy stawiają swoje siedziby z innych materiałów. Kilkoro z nich zapytaliśmy, dlaczego podjęli taką decyzję, jak wyglądała budowa i jak im się mieszka w domach ?niemurowanych?.

 • Drewniany domek rekreacyjny nad Zalewem Zegrzyńskim

  Drewniany dom nad zalewem

  Ewa i Paweł całe życie mieszkali w Warszawie, ale od zawsze planowali wyprowadzić się z miasta. Kupno działki w lesie nieopodal Zalewu Zegrzyńskiego oraz możliwość rozbudowy znajdującego się na niej domku rekreacyjnego, pozwoliły im urzeczywistnić te marzenia.

 • lekkie ściany działowe, ściany działowe, ściany z papieru

  Ściany drewniane

  Drewniane ściany szkieletowe są dużo lżejsze i cieńsze od murowanych. I bardzo ciepłe: praktycznie całą ich grubość wypełnia izolacja termiczna.

 • dom jednorodzinny,dom,dom na wakacje

  Dom z widokiem na jezioro - przebudowa stodoły

  Zaniedbane mazurskie gospodarstwo może stać się miejscem równie pięknym, co malownicze zabudowania z bornholmskich wiosek rybackich, które były inspiracją dla właścicieli prezentowanego domu. Potrzebne są: wyobraźnia, dobry pomysł, talent plastyczny i determinacja. Tylko tyle i aż tyle.

 • DOM DREWNIANY FOT. ROMAN ANDRASIK PUBLIKACJA LADNY DOM NR 8 (82) - 8.2005

  Najładniejszy dom drewniany - głosuj

  Ile domów tyle pomysłów! I choć wszystkie są drewniane, każdy jest inny. Jeden wygląda jakby stał na działce od wieków, inny popisuje się  nowoczesnością. Jeden prosto wiejskiego zaścianka, inny - z willowej dzielnicy... Warto popatrzeć, warto wybierać!

 • UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI !

  Zakopiański dom Marusarzów

  Zakopane zamieszkiwało w ostatnich stu latach wielu niepospolitych ludzi - znanych artystów, polityków, sportowców. To również dzięki nim Tatry i Podtatrze stanowią niezwykły świat, do którego wciąż się wraca.

 • Widok domu parterowego o powierzchni użytkowej 108m<sup>2</sup>, w tym: pokoje: 27,7m<sup>2</sup>, 14,3m<sup>2</sup>,14,9m<sup>2</sup> i 10,7m<sup>2</sup>, kuchnia: 10,3m<sup>2</sup>, łazienka: 5,8m<sup>2</sup>, w.c.: 1,48m<sup>2</sup>

  Dlaczego nie kochamy "kanadyjczyków"

  Większość ludzi w Kanadzie i USA mieszka w drewnianych domach, wybudowanych w technologii lekkiego szkieletu, popularnie zwanej kanadyjską. Podobnie jest w znacznie bogatszych od nas krajach skandynawskich. Dlaczego więc w Polsce tak mało buduje się takich domów?

 • Drewniany dom szkieletowy - "kanadyjczyk"
 • Dom z bali,domy drewniane

  O zaletach kanadyjczyków

  Domy szkieletowe szybko się buduje. Ale czy warto za wszelką cenę zabiegać o skrócenie czasu budowy?