Domy prefabrykowane

 • Zamieszkaj w domu z prefabrykatów

  Zamieszkaj w domu z prefabrykatów

  Choć dom murowany wciąż cieszy się dużym zaufaniem wśród inwestorów, to coraz chętniej sięgamy po technologie alternatywne. Jedną z nich jest prefabrykacja.

 • Jak dziala konfigurator domów szkieletowych

  Domum.pl – nowa innowacyjna platforma oferuje domy prefabrykowane od zaufanych producentów

  Budowa własnego domu to jedno z kluczowych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Przy wyborze odpowiedniego projektu, pragniemy mieć pewność, że podejmowane decyzje będą przekładać się na komfortowe życie przez wiele lat. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technologiom, mamy możliwość zrealizowania tych marzeń – i jeszcze więcej. W dobie rosnącej popularności domów prefabrykowanych w Polsce, na rynku pojawia się nowa platforma, Domum.pl, która gromadzi projekty od najlepszych polskich producentów domów prefabrykowanych. Sprawdźmy, co wyróżnia tę innowacyjną platformę.

 • Modulo House v_3 dom pokazowy

  Od osobistej potrzeby do biznesu - historia powstania Modulo House

  Historia powstania Modulo House to fascynujący przykład, jak osobista potrzeba może przekształcić się w udany biznes. Założyciel firmy, w obliczu trudności znalezienia idealnego domu dla swojej rodziny na rynku, postanowił stworzyć własny projekt. Ten projekt, czyli dom prefabrykowany o nazwie Modulo v_3, nie tylko stał się podstawą nowego przedsięwzięcia, ale także funkcjonuje jako przestrzeń do życia od 2020 roku.

 • Wnętrze fabryki

  Sztuczna inteligencja w budownictwie modułowym

  Budownictwo, w tym budownictwo modułowe, zyskuje nowy wymiar dzięki wdrażaniu sztucznej inteligencji, co pozwala na rozwiązywanie problemów i optymalizację procesów projektowania i budowy. Jest to zjawisko, które niesie ze sobą liczne korzyści, których nie można bagatelizować. W kontekście technologii modułowej, sztuczna inteligencja staje się kluczowym czynnikiem wpływającym na rozwój tego sektora na skalę zarówno krajową, jak i międzynarodową.

 • Domy modułowe

  Budownictwo modułowe wspiera rozwijające się polskie szkolnictwo

  Warto podkreślić, że oprócz tradycyjnych składników edukacji, takich jak podręczniki i programy nauczania, istnieje również potrzeba zapewnienia odpowiedniej infrastruktury. Często istniejące budynki szkolne wymagają modernizacji lub rozbudowy, a potrzeba nowych obiektów edukacyjnych jest coraz większa. W takim kontekście budownictwo modułowe staje się atrakcyjnym rozwiązaniem, które umożliwia szybką i efektywną budowę szkół, przedszkoli i akademików.

 • Dom z płyty warstwowej

  Dom z płyty warstwowej - czy to dobry pomysł?

  Technologia budowy domów z płyty warstwowej to jedno z najbardziej rewelacyjnych rozwiązań, która cechuje nowoczesne budownictwo. Płyta warstwowa jest wyrobem budowlanym przeznaczonym na ściany zewnętrzne i wewnętrzne oraz na ściany działowe, zadaszenia budynków wraz z ramą nośną. Konstrukcja paneli składa się z pary cienkościennych blach płaskich lub profilowanych oraz warstwy izolacji pomiędzy nimi. Elementy paneli łączone są specjalnym dwuskładnikowym klejem na bazie poliuretanu.

 • Dom modułowy

  Dom w miesiąc, czyli jak wybrać dom modułowy całoroczny z prefabrykatów?

  Dom, do którego da się wprowadzić w krótkim czasie, bez nieustannego doglądania budowy, to marzenie wielu inwestorów. Czy jest już możliwe do zrealizowania? Przyglądamy się domom modułowym i prefabrykowanym.

 • Domy modułowe

  Dom gotowy w miesiąc

  Dom, do którego da się wprowadzić w krótkim czasie, bez nieustannego doglądania budowy, to marzenie wielu inwestorów. Dom w miesiąc sprawdzamy, czy jest to możliwe do zrealizowania?

 • Montaż prefabrykatów na budowie zajmuje od kilku do kilkunastu dni

  Domy prefabrykowane

  Obecnie budownictwo prefabrykowane to jeden z najszybciej rozwijających się trendów w Europie, a także w Polsce. Dzięki prefabrykatom budynki są bardzo precyzyjnie wykonywane, a czas budowy znacznie się skraca w porównaniu do tradycyjnych metod. Większość producentów domów prefabrykowanych oferuje do wyboru kilka, kilkanaście projektów, z niewielką możliwością wprowadzania zmian. Są też firmy, które powtarzalne projekty architektoniczne traktują jako bazę wyjściową i za każdym razem dostosowują rozwiązania do wymagań i potrzeb inwestora. Zanim podejmie on decyzję, zapoznaje się ze stosowanymi materiałami i elementami wyposażenia. Części z nich nie można zmienić, część zależy od wybranego standardu energetycznego, a część jest opcją do wyboru.

 • Dom z AliExpress

  Dom z AliExpress - czy warto skorzystać z gotowych projektów?

  Przy szalejącej inflacji i ciągłym wzroście materiałów budowlanych dom z AliExpress może wydawać się ciekawą ofertą. Przed decyzją jednak warto się bliżej przyjrzeć ofercie i rozważyć plusy i minusy.

 • Fot. Multicomfort Saint Gobain/EcoReadyHouse

  Dom pasywny. Projekt domu energooszczędnego

  Dom pasywny jeszcze do niedawna był traktowany, jako eksperyment. Mało kto brał pod uwagę budowę takiego domu, który choć tańszy w eksploatacji, jest znacznie droższy w budowie. Okazuje się, że obecnie domy pasywne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Istnieje szansa, że domy w standardzie pasywnym nie tylko przestaną być rzadkością, ale staną się równie popularne co tradycyjne domy.

 • 23281590 https bi

  Projekt domu prefabrykowanego w podwarszawskim Konstancinie

  Domy prefabrykowane - ta nazwa może nieco odstraszać, ale jeśli wybierzemy renomowaną firmę, wówczas zapewnimy sobie szybką budowę i komfortowe życie w dobrej architekturze. Tak właśnie stało się w przypadku Agnieszki i Piotra.

 • c

  Dom z prefabrykatów, czyli szczęście zdjęte z taśmy

  Na przedmieściach jednego z miasteczek południowej Polski powstał prefabrykowany dom, który wbrew swemu rodowodowi szybko stał się indywidualny i osobisty, bo został na nowo zdefiniowany przez jego właścicieli, zgodnie z ich potrzebami i życiem, które w niego wnieśli.

 • Gotowe elementy firma przywozi na plac budowy, porównując oferty, spytajmy o koszt transportu

  Domy prefabrykowane

  Budowa domu z wielkowymiarowych elementów prefabrykowanych to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkiej przeprowadzce.

 • 19834506 https bi

  Domy modułowe: zabawa klockami

  Planowanie domu modułowego naprawdę przypomina zabawę klockami. Tyle, że na nieco większą skalę. Oto dwie bardzo ciekawe realizacje.

 • dom prefabrykowany

  Jak powstaje dom prefabrykowany? Prefabrykacja w fabryce

  Na budowę przyjeżdża tir za załadunkiem, za nim dźwig - i dom prefabrykowany powstaje w ciągu dwóch, trzech dni. Gotowe elementy konstrukcyjne domu wykonuje się wcześniej według projektu. Zobaczmy więc, jak się to robi w fabryce.

 • domy prefabrykowane

  Domy prefabrykowane: dom gotowy od zaraz

  Domy prefabrykowane to dobre rozwiązanie dla tych inwestorów, którzy nie mają czasu na prowadzenie budowy i sprawdzanie postępu prac.

 • domy prefabrykowane

  Domy prefabrykowane o szkielecie drewnianym

  Domy prefabrykowane wykonane w tej technologii są lżejsze niż keramzytobetonowe, co obniża koszty transportu oraz wykonania fundamentów.

 • domy prefabrykowane

  Domy prefabrykowane z keramzytobetonu

  Elementy takich domów prefabrykowanych produkuje się z mieszanki keramzytobetonowej. Ich grubość wynosi od 10 do 24 cm, a pozostałe wymiary dostosowuje się do projektu domu i specyfiki prefabrykacji.

 • domy prefabrykowane

  Zalety domów prefabrykowanych. Jak porównywać oferty?

  Domy prefabrykowane wielu inwestorom kojarzą się wyłącznie z czasami PRL-u i blokami wznoszonymi z wielkiej płyty. Standard takich bloków był niski, a wykonanie - przeważnie fatalne. Tymczasem nowoczesne technologie budowania z elementów gotowych pozwalają na wznoszenie budynków mniejszych, jednorodzinnych, a przy tym zapewniają maksymalne uproszczenie inwestycji i skrócenie czasu jej trwania.

 • Drewniane domy z prefabrykatów

  To najszybszy sposób na budowę domu. Montowanie na budowie z elementów przygotowanych w fabryce pozwala oszczędzić nie tylko czas, ale i osiągnąć wysoką jakość.

 • Budowa domu z prefabrykatów

  Budowa domu prefabrykowanego

  Prefabrykaty dostarcza się na miejsce budowy partiami, według etapów montażu. Całość robót najlepiej zlecić jednej firmie, nawet gdy będzie to droższe, niż zatrudnienie lokalnych wykonawców. Nie opłaca się szukać pozornych oszczędności. Nie rezygnując z montażu przez autoryzowaną ekipę, zyskujemy gwarancję, że w razie jakiejkolwiek usterki, firma usunie ją bezpłatnie.

 • Jesteś ciekawy, jak powstaje dom prefabrykowany? Agnieszka i Piotr na budowę domu zdecydowali się niedawno. Chcą się do niego wprowadzić jak najszybciej, bo niebawem ich rodzina ma się powiększyć. Dlatego wybrali technologię prefabrykowaną.

  Dom prefabrykowany Agnieszki i Piotra. Projekt i działka

  Można budować długo i z mozołem, popełniając przy okazji całą serię błędów - zwłaszcza, gdy to nasz pierwszy dom? Można. Jednak na wyciągnięcie ręki jest też opcja błyskawicznej inwestycji, dzięki której otrzymujemy budynek wygodny, nowoczesny, tani w utrzymaniu i jeszcze z dobrym "lookiem". Agnieszka i Piotr poszli właśnie tym tropem.

 • dom z prefabrykatów
 • Dom w kilka tygodni - konstrukcje prefabrykowane

  Gdy chcemy szybko zamieszkać w nowym domu, możemy albo kupić gotowy, albo wybudować go w ekspresowym tempie. Tę drugą możliwość gwarantuje jedynie prefabrykacja, czyli przygotowanie elementów domu w specjalnych wytwórniach.