Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jasny i nowoczesny salon w bloku na 17 sposobów

red.

Salon w mieszkaniu w bloku często jest mały i musi pełnić kilka funkcji. Jak sprawić, żeby duży pokój wyglądał nowocześnie i stylowo. Wybraliśmy 17 aranżacji salonów wartych naśladowania.

Duża sofa narożna to podstawowy mebel w tym pokoju.
Duża sofa narożna to podstawowy mebel w tym pokoju.
fot. Radosław Wojnar

Salon w bloku

Aranżacja salonu w bloku bywa wyzwaniem. Zazwyczaj duży pokój w mieszkaniu, wbrew nazwie nie jest zbyt duży, musi pomieścić sporo mebli i spełniać kilka funkcji: wypoczynkową, jadalną, biurową, a czasem nawet być także sypialnią. Jak zatem urządzić salon, żeby nie dość, żeby był funkcjonalny to jeszcze nowoczesny?

Nowoczesny salon w bloku: aranżacja pełna światła

Im mniejszy jest nasz pokój tym bardziej musimy zadbać o to, żeby był jasny. Ściany w salonie dobrze jest więc pomalować na biało, bądź jasne i chłodne odcienie farb, np. jasnoszary lub błękit. Chłodne kolory dają wrażenie większej przestrzeni, podczas gdy ciepłe działają na odwrót. Dlatego przy małym salonie lepiej zrezygnować z kolorów takich jak żółty, pomarańczowy, czy czerwony.

Żeby rozjaśnić salon, nie zastawiajmy okien i ograniczmy aranżację okien w salonie do minimum. lepiej pod oknem ustawić lekki stół niż ciężką kanapę. Dobrze jest też zrezygnować z ciężkich zasłon, na rzecz lekkich rolet, np. rzymskich, delikatnych firan bądź żaluzji w kolorze zbliżonym do koloru ścian.

Nowoczesny salon: odpowiednie meble pokojowe

W nowoczesnym salonie duża liczba mebli jest niepotrzebna. Powinniśmy zrezygnować z ciężkich kompletów mebli i meblościanek w starym stylu. W zamian powinniśmy wybierać do salonu meble modułowe, które są lżejsze, łatwiej je dopasować do każdego metrażu i w razie potrzeby można dodawać kolejne moduły. Dobrze jest wybierać meble o frontach w kolorze zbliżonym do koloru ścian. Warto tez poszukać stolików kawowych z przeźroczystego tworzywa sztucznego, które wizualnie nie zajmują prawie w ogóle miejsca.

Nowoczesny salon: dekoracje

Modny salon nie powinien być przytłoczony przez nadmierną liczbę dekoracji i bibelotów. Jeśli chcemy nadać mu nowoczesny wyraz ograniczmy się do jednego bądź dwóch wyrazistych akcentów. Współczesna grafika na ścianie, plakat czy lustro w dekoracyjnej oprawie w zupełności wystarczą. Pamiętajmy, że oświetlenie obok funkcji praktycznych pełnią też dekoracyjne. Dlatego dodatkowe elementy są zbędne. 

Poniżej galeria i inspiracje do salonu w bloku>>>

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jasny i nowoczesny salon w bloku na 17 sposobów