Domy z bali

 • Dom z bali

  Jak wygląda budowa domu z bali?

  Domy z bali drewnianych swoją architekturą zdobią głównie rejony podgórskie, Podlasie i Suwalszczyznę. Jednak już od kilkunastu lat pojawiają się także w pozostałej części Polski, ponieważ bardzo dobrze wpisują się również w klimat zalesionych działek. O czym trzeba pamiętać, budując drewniany dom z bali? Oto najważniejsze zasady i niezbędne informacje.

 • domy z gali,domy drewniane,dom jednorodzinny

  Osiadanie domu z bali

  Stosowane do wznoszenia domów bale wykonuje się powszechnie z drewna sosnowego, świerkowego lub jodłowego. Wykorzystuje się do tego zarówno drewno suche, jak i mokre (zwane zielonym). Trzeba przy tym pamiętać, że zanim osiągnie ono właściwą wilgotność może pękać. To normalne zjawisko, więc zwykle nie należy się go obawiać (wyjątek stanowią belki stropowe z bali).

 • Fragment budynku od strony tarasu

  Dom z bali i z kamienia

  Najpierw właściciele kupili drewniane bale, dopiero potem wymyślili, jak ma wyglądać i funkcjonować ich dom - dom z bali i z kamienia. Na końcu znaleźli architektów, którzy zgodzili się go zaprojektować. Co było dalej, zobaczmy sami.

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Domy z bali drewnianych

  Montaż konstrukcji w stanie surowym zwykle trwa od 2 do 4 tygodni. Oprócz fundamentu i podłogi na gruncie nie wymagają wykonywania żadnych prac mokrych, dlatego można je wznosić przez cały rok.

 • Bal warstwowy

  Rodzaje bali do budowy domu

  W Polsce mianem "bal" określa się elementy drewniane, które mają przekrój o grubości od 5 do 10 cm. Wszystkie większe od nich nazywa się krawędziakami i belkami. Wprowadza to w błąd wielu inwestorów, zamierzających budować domy z tych elementów.

 • domy z bali, dom z bali, domy drewniane, dom z drewna, budowa domu, domy jednorodzinne

  Domy z bali

  Kiedyś domów z bali powstawało bardzo dużo - zarówno dworków, jak i wiejskich chałup. Dzisiaj powraca się do tej technologii, choć bale nie są tylko pełne, ale też klejone, izolowane lub z wypełnieniem.

 • dom drewniany,dom z bali,dom letniskowy

  Dom letniskowy - przeniesienie domu z bali

  Jest wiele sposobów na dom letniskowy. My proponujemy jak tanio zostać właścicielem drewnianego domu z bali. Zobacz ile taki dom kosztuje i ile trzeba zapłacić za jego przeniesienie. Jakich formalności trzeba dopełnić przy stawianiu domu na nowej działce.

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Dom z bali

  Mieszkaliśmy już w domu murowanym, potem zbudowaliśmy drewniany. Nie wykluczamy kolejnej przeprowadzki za jakiś czas. Musimy tylko zadecydować, czy nasz następny dom będzie murowany, czy drewniany. Najważniejsze, by był bez wad.

 • Z danych Open Finance wynika, że ceny domów w porównaniu z zeszłym rokiem spadły o 10 proc.

  Domy z bali

  Domy z bali są zdrowe i zgodne z naturą. Nawiązują też do polskiej tradycji. A do tego są tak trwałe, jak domy murowane.

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA