Podłogi i schody

 • Ekologiczne panele laminowane

  Nowość! Przyjazne dla Środowiska Panele Laminowane Wineo

  Firma Wineo Polska, kolejny raz udowadniając swoje zobowiązanie do produkcji podłóg o wysokim standardzie, wyznacza priorytet na design, jakość i ekologiczny charakter. Panele laminowane Wineo 500 oraz Wineo 700 powstają z użyciem certyfikowanego drewna pozyskanego z lokalnych lasów. Obie kolekcje oferują 20 różnorodnych dekorów dębowych, dostępnych w różnych stylach - od spokojnych do rustykalnych, idealnie pasujących do różnych aranżacji wnętrz.

 • AmaronWOOD dab EMPIRE

  Panele winylowe Amaron Wood – pełna moc możliwości

  Wybór odpowiedniej podłogi do domu, mieszkania czy biura to podstawa udanej aranżacji. Podłoga jest najintensywniej eksploatowanym elementem wnętrza. Rocznie w naszych domach pokonujemy setki kilometrów, bawiąc się, pracując, tańcząc i odpoczywając z rodziną. Podłogi dzielnie znoszą rzucanie klockami, pazury naszych czworonożnych pupilów, szpilki koleżanek, które wpadły z wizytą, przypadkowo zbite szklanki i rozlane napoje. To długa listwa testów, które każda podłoga będzie musiała przejść. Dlatego wyborowi odpowiedniej podłogi warto dokładnie się przyjrzeć.

 • Wylewka anhydrytowa

  Czym jest wylewka anhydrytowa i jakie ma właściwości?

  Jeśli chcesz przygotować podłogę, dobre chęci mogą niestety okazać się niewystarczające. Wręcz przeciwnie – aby można było osiągnąć sukces, konieczne posiadanie odpowiedniego budulca. Rozwiązaniem, które cieszy się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem, jest tzw. wylewka anhydrytowa. Właściwie, nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ wariant ten może przynieść Ci wiele korzyści. Jakie? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na tak postawione pytanie, nie zwlekaj i przeczytaj nasz tekst. Do dzieła!

 • Listwy przypodłogowe

  Jak wybrać listwy przypodłogowe?

  Listwy przypodłogowe nie tylko podkreślają charakter wnętrza, lecz także ukrywają jego niedoskonałości. Estetyczne i funkcjonalne cokoły pozwalają zatuszować mało eleganckie detale, a jednocześnie łączą w sobie najlepsze cechy designu ze współczesnymi potrzebami - są trwałe i odporne na wilgoć. Listwy świetnie nadają się zarówno do wnętrz utrzymanych w tradycyjnej stylistyce, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Jak perfekcyjnie dopasować je do pomieszczenia? Co wziąć pod uwagę, wybierając listwy do konkretnego pomieszczenia?

 • schody gotowe

  Nowoczesne schody gotowe

  Schody to nieodłączny element domu z piętrem lub poddaszem. Wykonywane z różnych materiałów, ozdobione balustradami umożliwiają nie tylko sprawną komunikację, ale też decydują o stylu pomieszczenia.

 • schody tarasowe, schody z kostki brukowej,kostka brukowa

  Schody tarasowe z kostki brukowej

  Kostka brukowa z powodzeniem może posłużyć jako materiał do budowy schodów zewnętrznych. Umiejętnie dobrana jest alternatywą dla gresowych i klinkierowych płytek. Co więcej, użycie tego samego materiału na schodach, alejkach i pojeździe - zgrabnie wpisze się w projekt aranżacji otoczenia domu, dodając mu niebanalnego charakteru.

 • Panele podłogowe Vilo cechuje łatwość montażu, którego możemy dokonać samodzielnie.

  Jak szybko i dobrze ułożyć panele podłogowe?

  Panele reklamowane są jako podłoga, którą bez problemu można ułożyć w jeden dzień - nawet, jeśli nigdy wcześniej tego się nie robiło. Jakie minimum wiedzy o panelach trzeba mieć, żeby udało się je kupić i położyć nie tylko szybko, ale i bez błędów?

 • stara podłoga, panele podłogowe, układanie parkietu, układanie paneli

  Panele podłogowe: jak ułożyć panele na starej podłodze?

  Ułożenie paneli drewnianych lub laminowanych na zniszczonej posadzce nie wydaje się trudne. Sporo problemów sprawia jednak odpowiednie przygotowanie podłoża. Rzadko kiedy bowiem stary parkiet lub ułożone na legarach deski tworzą równą, stabilną powierzchnię. Podpowiadamy jak położyć panele na parkiet.

 • Podłogi z drewna są eleganckie, ponadczasowe i sprawdzają się w każdej aranżacji.

  Urok drewnianej podłogi

  Drewno to jeden z najchętniej wybieranych materiałów na podłogi. Cenimy jego ponadczasowy wygląd, uniwersalny charakter i klimat, który tworzy we wnętrzach. Możemy też stosować materiały, które doskonale go imitują. Wzory i kolory z łatwością dobierzemy do stylu naszego mieszkania.

 • W jaki sposób wyciszyć podłogę z paneli?

  Jak wyciszyć podłogę? Miniporadnik od specjalistów

  Panele podłogowe mają bardzo wiele zalet, zarówno praktycznych, jak i designerskich. Dlatego na ich położenie decyduje się coraz więcej osób. Jako materiał okładzinowy na posadzkę nie są drogie, a prezentują się doskonale. Kolejną zaletą paneli jest ich łatwy montaż. Warto wobec tego dowiedzieć się, jak je skutecznie wyciszyć, by cieszyć się komfortowym użytkowaniem na co dzień.

 • Podłoga z desek na legarach ułożonych na stropie betonowym na belkach stalowych

  Remont starej podłogi na legarach. Jak to zrobić?

  Czy trzeba usuwać starą podłogę? Jak wykonać podłogę bez prac mokrych? Jakie powinny być warstwy podłoża z wylewką betonową? Podpowiadamy jak prawidłowo przeprowadzić remont podłogi na legarach.

 • Drewniane schody kręte

  Schody drewniane do Twojego domu - jak wybrać?

  Schody wykonane z drewna pięknie prezentują się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i tych o industrialnym charakterze. Idealnie pasują do cegły i metalu.

 • Renowacja podłogi

  Renowacja drewnianej podłogi

  Renowacja drewnianej podłogi? W domu też jest co robić – zwłaszcza przed świętami. Aby jednak nie utknąć gdzieś pomiędzy myciem okien i równie fascynującym praniem czy prasowaniem, sprawdź na czym stoisz. Być może podłoga potrzebuje liftingu.

 • schody wewnętrzne

  Wykończenie schodów betonowych. Rady, ceny i opinie użytkowników

  Przy doborze materiałów wykończeniowych na schody betonowe, oprócz wyglądu weźmy pod uwagę również ich własności użytkowe, takie jak łatwość utrzymania w czystości, wymagane zabiegi konserwacyjne, możliwości renowacji i naprawy.

 • Rodzaje wylewek podłogowych

  Rodzaje wylewek podłogowych

  Wylewka jest niezwykle ważnym wykończeniem podłogi. Odpowiednie dobranie wylewki zapewni trwałość i wytrzymałość posadzki, ale też jej ostateczny wygląd. Rodzaj wylewki należy dobierać indywidualnie, gdyż często ukryte są w niej elementy instalacji grzewczej jak i kanalizacyjnej. Jakie rodzaje wylewek są dostępne na rynku i w jakich sytuacjach je wykorzystać?

 • Płytki podłogowe - jak wybrać właściwe?

  Płytki podłogowe - jak wybrać właściwe?

  Wybranie odpowiednich płytek podłogowych nie jest takie łatwe. Koniecznie należy wziąć pod uwagę miejsce, w którym będą się znajdować. Miejsce wpływa na konieczność wybrania płytek o odpowiedniej ścieralności czy też nasiąkliwości płytek. Podpowiadamy, o czym pamiętać przed zakupem właściwych płytek.

 • Bielenie podłogi: stara podłoga malowana na biało

  Bielenie podłogi: stara podłoga malowana na biało

  Aktualnie do łask wraca malowanie drewnianych podłóg farbami. Nie naśladują one jednak w tej chwili barwy drewna, lecz są białe. Biel ta jest wyrazista, a o tym, że podłoga jest zrobiona z drewna przypomina zarys deszczułek. Metamorfoza starej podłogi w modną podłogę rozbielaną powiększa oraz rozświetla wnętrze. Uzyskane efekty są rzeczywiście zjawiskowe. Dlatego warto się na to zdecydować.

 • Remont podłogi i posadzki. Jak dobrać odpowiedni sposób?

  Remont podłogi i posadzki. Jak dobrać odpowiedni sposób?

  Podłogi i posadzki to elementy budynku, które są silnie eksploatowane. Wynika to z tego, że są one narażone na silne obciążenia, mechaniczne ścierania, czy też w zależności od umiejscowienia może na nie działać wilgoć lub podwyższona temperatura. Dlatego nie jest dziwne to, że po jakimś czasie wymagany jest ich remont.

 • Rodzaje gotowych schodów

  Rodzaje gotowych schodów

  Schody gotowe stają się coraz bardziej popularne. Coraz częściej wybierane są zamiast tradycyjnych schodów żelbetowych. Na rynku dostępnych jest jednak kilka rodzajów schodów gotowych o różnym sposobie wykończenia. Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu różne modele i w kilku słowach wspomnieć o sposobie ich montażu.

 • fugi, spoiny, naprawa fug

  Jak naprawić fugi w gresie?

  Czasami fugi wystarczy wyczyścić. Jeśli jednak spoiny są bardzo zniszczone, należy dopilnować, żeby stare zostały usunięte, a szczeliny po nich dokładnie wyczyszczone. Dopiero wtedy można ułożyć nowe.

 • Podłoga drewniana

  Podłogi drewniane. Najczęściej popełniane błędy przy montażu podłóg

  Podłogi drewniane z deszczułek, mozaik, desek litych i warstwowych to wciąż duże wyzwanie i duża odpowiedzialność dla wykonawcy, gdyż koszty materiałów są zawsze znacznie wyższe od laminatów czy wykładzin. Dlatego też montaż podłóg wciąż przysparza wielu problemów. Oto najczęściej popełniane błędy przy montażu podłóg.

 • [Deska barlinecka-dab-calvados-aranzacja-01.jpg]

  Podłogi drewniane warstwowe - rodzaje, montaż, wykończenie

  Podłogi te produkuje się je z dwóch lub trzech warstw drewna. Układa się je tak, by słoje w kolejnych warstwach znajdowały się prostopadle względem siebie. Taka budowa sprawia, że podłogi te są mniej wrażliwe na zmiany wilgotności i bardziej stabilne wymiarowo.

 • Eleganckie schody gotowe. Metal

  Eleganckie schody gotowe wykonane z metalu

  Metal coraz częściej jest nie tylko materiałem konstrukcyjnym, ale też wykonuje się z niego stopnie schodów. Mogą one być zrobione z blachy stalowej, ale także z aluminium lub mosiądzu. Elementy stalowe cynkuje się lub maluje proszkowo. Stal nierdzewna nie wymaga specjalnej konserwacji. Stopnie mosiężne należy dodatkowo zabezpieczyć antykorozyjnym lakierem bezbarwnym.

 • Eleganckie schody gotowe. Drewno

  Gotowe schody drewniane - rodzaje

  Określenie gotowe schody może wprowadzać w błąd, gdyż najczęściej robione są na zamówienie, ale w odróżnieniu od wylewanych na budowie schodów z betonu, zyskały miano gotowych. Mogą być wykonane z różnych materiałów i mieć bardzo zróżnicowaną konstrukcję. Dziś przedstawiamy schody gotowe wykonane z drewna. Jakie mają zalety? Dlaczego warto wybrać własnie schody drewniane? Odpowiadamy.

 • lakierowanie parkietu

  Źle polakierowany parkiet: jak go ratować?

  Jeśli na świeżo położonym lakierze widoczne są zabrudzenia, "chrupki", pęcherzyki lub ma on nierównomierny połysk, można go jeszcze uratować.

 • deski warstwowe, podłogi

  Podłogi drewniane: lite kontra warstwowe

  Drewno to oczywisty wybór dla osób, które cenią naturalność i efektowny wygląd podłóg. Drewno - tak lite, jak i warstwowe - oddycha, dzięki czemu reguluje mikroklimat w pomieszczeniach. Jonizuje powietrze, absorbuje wilgoć i oddaje ją, gdy we wnętrzach staje się zbyt sucho. Zapewnia też izolację termiczną i dobrze tłumi hałasy.

 • Olejowana podłoga wymaga starannej pielęgnacji już od początku użytkowania

  Podłoga olejowana: jak ją konserwować?

  Za namową znajomych zdecydowałam się na zaolejowanie drewnianej posadzki. Prezentuje się pięknie i jestem z niej zadowolona, bo jest nowa. Ale zaczynam się martwić, jak będzie wyglądała później. Nie do końca wiem, jak z nią postępować. Ania D., Białystok

 • Nie szukajmy najtańszego fachowca, bo to zazwyczaj nie idzie w parze z jakością usługi. Ale nie wierzmy też, że jeśli fachowiec żąda najwyższych stawek, automatycznie najlepiej układa podłogi

  Dobry parkieciarz: po czym go poznać?

  Drewnianą podłogę może ułożyć nawet majsterkowicz-amator. Jednak zrobić to tak, by parkiet wyglądał ładnie i przez lata nie działo się z nim nic złego, może tylko naprawdę dobry fachowiec.

 • Profil dylatacyjny oddziela posadzki i jednocześnie wypełnia szczelinę dylatacyjną w wylewce betonowej

  Styk posadzek z różnych materiałów

  Styk posadzek z dwóch różnych materiałów to jedno z najtrudniejszych wyzwań dla architekta i wykonawcy.

 • Przy listwach które są tak wyprofilowane ,że tworzą sporą przestrzeń do wypełnienia pianą trzeba gruby ale jeden warkocz nałożyć przy podłodze a na listwę nałożyć równolegle kilka cienkich warkoczy piany. Jeśli bowiem na obu stykach ułożycie zbyt grube warkocze wypchniecie na ścianę lub podłogę zbyt wiele piany. Nałożenie kilku warstw sprawi ,że łączenie będzie w sumie pełniejsze niż w przypadku nakładania warstwy jednej. Kiedy nabierzecie doświadczenia - cienkie warstwy piany możecie układać nie tylko we wgłębieniu ale także w miejscach styku wierzchołków listwy ze ścianą i podłogą. Tak kleją listwy praktycy, kiedy ściany i podłoga są bardzo nierówne

  Listwy przypodłogowe: montaż z użyciem pianki

  Jak zamontować drewniane listwy przypodłogowe za pomocą pianki poliuretanowej?