Podłogi i schody
Jak szybko i dobrze ułożyć panele podłogowe?
Panele reklamowane są jako podłoga, którą bez problemu można ułożyć w jeden dzień - nawet, jeśli nigdy wcześniej tego się nie robiło. Jakie minimum wiedzy o panelach trzeba mieć, żeby udało się je kupić i położyć nie tylko szybko, ale i bez błędów?
Panele podłogowe: jak ułożyć panele na starej podłodze?
Ułożenie paneli drewnianych lub laminowanych na zniszczonej posadzce nie wydaje się trudne. Sporo problemów sprawia jednak odpowiednie przygotowanie podłoża. Rzadko kiedy bowiem stary parkiet lub ułożone na legarach deski tworzą równą, stabilną powierzchnię. Podpowiadamy jak położyć panele na parkiet.
Urok drewnianej podłogi
Drewno to jeden z najchętniej wybieranych materiałów na podłogi. Cenimy jego ponadczasowy wygląd, uniwersalny charakter i klimat, który tworzy we wnętrzach. Możemy też stosować materiały, które doskonale go imitują. Wzory i kolory z łatwością dobierzemy do stylu naszego mieszkania.
Jak wyciszyć podłogę? Miniporadnik od specjalistów
Panele podłogowe mają bardzo wiele zalet, zarówno praktycznych, jak i designerskich. Dlatego na ich położenie decyduje się coraz więcej osób. Jako materiał okładzinowy na posadzkę nie są drogie, a prezentują się doskonale. Kolejną zaletą paneli jest ich łatwy montaż. Warto wobec tego dowiedzieć się, jak je skutecznie wyciszyć, by cieszyć się komfortowym użytkowaniem na co dzień.
Remont starej podłogi na legarach. Jak to zrobić?
Czy trzeba usuwać starą podłogę? Jak wykonać podłogę bez prac mokrych? Jakie powinny być warstwy podłoża z wylewką betonową? Podpowiadamy jak prawidłowo przeprowadzić remont podłogi na legarach.
Schody drewniane do Twojego domu - jak wybrać?
Schody wykonane z drewna pięknie prezentują się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i tych o industrialnym charakterze. Idealnie pasują do cegły i metalu.
Renowacja drewnianej podłogi
Renowacja drewnianej podłogi? W domu też jest co robić – zwłaszcza przed świętami. Aby jednak nie utknąć gdzieś pomiędzy myciem okien i równie fascynującym praniem czy prasowaniem, sprawdź na czym stoisz. Być może podłoga potrzebuje liftingu.
Wykończenie schodów betonowych. Rady, ceny i opinie użytkowników
Przy doborze materiałów wykończeniowych na schody betonowe, oprócz wyglądu weźmy pod uwagę również ich własności użytkowe, takie jak łatwość utrzymania w czystości, wymagane zabiegi konserwacyjne, możliwości renowacji i naprawy.
Rodzaje wylewek podłogowych
Wylewka jest niezwykle ważnym wykończeniem podłogi. Odpowiednie dobranie wylewki zapewni trwałość i wytrzymałość posadzki, ale też jej ostateczny wygląd. Rodzaj wylewki należy dobierać indywidualnie, gdyż często ukryte są w niej elementy instalacji grzewczej jak i kanalizacyjnej. Jakie rodzaje wylewek są dostępne na rynku i w jakich sytuacjach je wykorzystać?
Płytki podłogowe - jak wybrać właściwe?
Wybranie odpowiednich płytek podłogowych nie jest takie łatwe. Koniecznie należy wziąć pod uwagę miejsce, w którym będą się znajdować. Miejsce wpływa na konieczność wybrania płytek o odpowiedniej ścieralności czy też nasiąkliwości płytek. Podpowiadamy, o czym pamiętać przed zakupem właściwych płytek.
Bielenie podłogi: stara podłoga malowana na biało
Aktualnie do łask wraca malowanie drewnianych podłóg farbami. Nie naśladują one jednak w tej chwili barwy drewna, lecz są białe. Biel ta jest wyrazista, a o tym, że podłoga jest zrobiona z drewna przypomina zarys deszczułek. Metamorfoza starej podłogi w modną podłogę rozbielaną powiększa oraz rozświetla wnętrze. Uzyskane efekty są rzeczywiście zjawiskowe. Dlatego warto się na to zdecydować.
Remont podłogi i posadzki. Jak dobrać odpowiedni sposób?
Podłogi i posadzki to elementy budynku, które są silnie eksploatowane. Wynika to z tego, że są one narażone na silne obciążenia, mechaniczne ścierania, czy też w zależności od umiejscowienia może na nie działać wilgoć lub podwyższona temperatura. Dlatego nie jest dziwne to, że po jakimś czasie wymagany jest ich remont.
Rodzaje gotowych schodów
Schody gotowe stają się coraz bardziej popularne. Coraz częściej wybierane są zamiast tradycyjnych schodów żelbetowych. Na rynku dostępnych jest jednak kilka rodzajów schodów gotowych o różnym sposobie wykończenia. Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu różne modele i w kilku słowach wspomnieć o sposobie ich montażu.
Jak naprawić fugi w gresie?
Czasami fugi wystarczy wyczyścić. Jeśli jednak spoiny są bardzo zniszczone, należy dopilnować, żeby stare zostały usunięte, a szczeliny po nich dokładnie wyczyszczone. Dopiero wtedy można ułożyć nowe.
Podłogi drewniane. Najczęściej popełniane błędy przy montażu podłóg
Podłogi drewniane z deszczułek, mozaik, desek litych i warstwowych to wciąż duże wyzwanie i duża odpowiedzialność dla wykonawcy, gdyż koszty materiałów są zawsze znacznie wyższe od laminatów czy wykładzin. Dlatego też montaż podłóg wciąż przysparza wielu problemów. Oto najczęściej popełniane błędy przy montażu podłóg.
Podłogi drewniane warstwowe - rodzaje, montaż, wykończenie
Podłogi te produkuje się je z dwóch lub trzech warstw drewna. Układa się je tak, by słoje w kolejnych warstwach znajdowały się prostopadle względem siebie. Taka budowa sprawia, że podłogi te są mniej wrażliwe na zmiany wilgotności i bardziej stabilne wymiarowo.
Eleganckie schody gotowe wykonane z metalu
Metal coraz częściej jest nie tylko materiałem konstrukcyjnym, ale też wykonuje się z niego stopnie schodów. Mogą one być zrobione z blachy stalowej, ale także z aluminium lub mosiądzu. Elementy stalowe cynkuje się lub maluje proszkowo. Stal nierdzewna nie wymaga specjalnej konserwacji. Stopnie mosiężne należy dodatkowo zabezpieczyć antykorozyjnym lakierem bezbarwnym.
Gotowe schody drewniane - rodzaje
Określenie gotowe schody może wprowadzać w błąd, gdyż najczęściej robione są na zamówienie, ale w odróżnieniu od wylewanych na budowie schodów z betonu, zyskały miano gotowych. Mogą być wykonane z różnych materiałów i mieć bardzo zróżnicowaną konstrukcję. Dziś przedstawiamy schody gotowe wykonane z drewna. Jakie mają zalety? Dlaczego warto wybrać własnie schody drewniane? Odpowiadamy.
Źle polakierowany parkiet: jak go ratować?
Jeśli na świeżo położonym lakierze widoczne są zabrudzenia, "chrupki", pęcherzyki lub ma on nierównomierny połysk, można go jeszcze uratować.
Podłogi drewniane: lite kontra warstwowe
Drewno to oczywisty wybór dla osób, które cenią naturalność i efektowny wygląd podłóg. Drewno - tak lite, jak i warstwowe - oddycha, dzięki czemu reguluje mikroklimat w pomieszczeniach. Jonizuje powietrze, absorbuje wilgoć i oddaje ją, gdy we wnętrzach staje się zbyt sucho. Zapewnia też izolację termiczną i dobrze tłumi hałasy.
Podłoga olejowana: jak ją konserwować?
Za namową znajomych zdecydowałam się na zaolejowanie drewnianej posadzki. Prezentuje się pięknie i jestem z niej zadowolona, bo jest nowa. Ale zaczynam się martwić, jak będzie wyglądała później. Nie do końca wiem, jak z nią postępować. Ania D., Białystok
Dobry parkieciarz: po czym go poznać?
Drewnianą podłogę może ułożyć nawet majsterkowicz-amator. Jednak zrobić to tak, by parkiet wyglądał ładnie i przez lata nie działo się z nim nic złego, może tylko naprawdę dobry fachowiec.
Styk posadzek z różnych materiałów
Styk posadzek z dwóch różnych materiałów to jedno z najtrudniejszych wyzwań dla architekta i wykonawcy.
Listwy przypodłogowe: montaż z użyciem pianki
Jak zamontować drewniane listwy przypodłogowe za pomocą pianki poliuretanowej?
Balustrady i poręcze: poręczniej z poręczą
Wprawdzie schody w domach jednorodzinnych nie muszą obowiązkowo mieć balustrady - lepiej jednak, jeśli ona jest.
Schody wewnętrzne
Sposób wkomponowania schodów w przestrzeń domu świadczy o umiejętnościach architekta. Jest to bowiem jedno z trudniejszych zadań projektowych.
Aranżacja pokoju dziecięcego w delikatnych szarościach
Pokoje dziecięce nie muszą być przepełnione ferią barw. Ta aranżacja w stonowanych szarościach pokazuje, że monochromatyczna kolorystyka może wyglądać bardzo przytulnie. To pokój, w którym każdy mały lokator poczuje się bezpiecznie.
Białe wnętrza: ściany, podłogi, wyposażenie
Bieli we wnętrzach używa się najczęściej jako neutralnego tła lub obsadza w partiach drugoplanowych. A przecież barwa ta może z powodzeniem grać główną rolę.
Podłoga pływająca
Inwestorzy chcieli mieć drewnianą podłogę za rozsądne pieniądze. Dzięki dobrym materiałom i fachowej wiedzy wykonawców, zmniejszając koszty, wcale nie musieli iść na jakościowe kompromisy.
Montaż podłogi pływającej - krok po kroku
Drewniana podłoga w systemie pływającym jest łatwa i tania w montażu. Ale błędy popełnione przez ekipę podczas jej układania mogą skończyć się dla inwestora problemami i straconymi pieniędzmi.