Projekty

Projekty

W dziale Projekty prezentujemy aranżacje mieszkań i domów opracowane przez najlepszych polskich projektantów. Zobacz, co proponują doświadczeni architekci oraz dekoratorzy stawiający swoje pierwsze kroki w świecie wzornictwa i urządzania wnętrz. Zastanawiasz się, w jakim stylu urządzić mieszkanie lub dom? Wykorzystaj Projekty jako inspirację! Prezentujemy ciekawe rozwiązania stworzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii, modnych materiałów wykończeniowych i mebli, a także nietuzinkowych elementów dekoracyjnych. Projekty są utrzymane w różnych stylach, również najbardziej popularnych, czyli skandynawskim, vintage i minimalistycznym. Jeśli zainteresuje cię konkretna koncepcja, znajdziesz w materiale namiary na autora - lub nazwę pracowni projektowej, której powierzono zadanie stworzenia projektu. Twoje mieszkanie może przypominać najlepsze projekty pochodzące od polskich architektów!

 • Mieszkanie w Łowiczu z iguaną w tle

  Mieszkanie w Łowiczu z iguaną w tle

  Projekt aranżacji tego 90-metrowego mieszkania przygotowali Magdalena Knera i Piotr Nastarowicz z pracowni Studio Projektowe Łowicz. Lokum przeznaczone dla czteroosobowej rodziny i psa miało być funkcjonalne, nowoczesne i przytulne. Stąd wybór materiałów i palety kolorystycznej nawiązującej do drewna, odcieni bieli, szarości, czerni i miedzi.

 • Aranżacja mieszkania projektu Hanna Pietras Architects

  Aranżacja mieszkania projektu Hanna Pietras Architects

  Przestrzeń i minimalizm - tak w skrócie można opisać najważniejsze założenia, jakie przyświecały pracy nad projektem aranżacji tego mieszkania.

 • Dom Niny Wrodnigg w Salzburgu

  Dom Niny Wrodnigg w Salzburgu

  Kolory jak spienione latte macchiato, tkaniny, które aż się proszą, żeby się w nie wtulić i otwarta koncepcja przestrzeni mająca na celu zapewnienie maksymalnej ilości światła – to wymarzone składniki aranżacji wnętrz wg Niny Wrodnigg, które pomogły stworzyć jej rodzinne gniazdko. Mieszka w nim z mężem Patrickiem, synkiem Luisem i psem Maxi. Zaglądamy do przytulnego, pełnego miękkości wnętrza domu założycielki bloga You Rock My Life w Salzburgu.

 • Kawalerka na warszawskim Żoliborzu

  Kawalerka na warszawskim Żoliborzu

  Pierwsze własne mieszkanie, szczególnie gdy jest to kawalerka, najczęściej charakteryzuje się skromną aranżacją i wyposażeniem jedynie w najpotrzebniejsze elementy. Prezentowane lokum zaprzecza tej teorii - niewielki metraż na dwóch poziomach robi wrażenie pod każdym względem.

 • Zachwyt nad Amsterdamem - dom Vero Baez

  Zachwyt nad Amsterdamem - dom Vero Baez

  Meksykanka Vero Baez jest nie tylko twórczynią internetową i właścicielką zrównoważonej marki odzieżowej Vantee, ale także matką bliźniaków. Z miłości przeprowadziła się do Holandii i zamieszkała w pięknym domu w Amsterdamie, a my razem z Westwing możemy zajrzeć do środka!

 • Drewno w roli głównej - mieszkanie Ewy i Adama

  Drewno w roli głównej - mieszkanie Ewy i Adama

  Wygodne, urządzone z naturalnych, dobrej jakości materiałów wykończeniowych mieszkanie przyciąga uwagę nowoczesnym, ale jednocześnie stonowanym klimatem miejskiego schronienia. Wymarzone mieszkanie Ewy i Adama miało nie przytłaczać nadmiarem bodźców, ale koić i dawać poczucie komfortu. Sprzyja temu ciemna, przytulna kolorystyka drewna użytego w aranżacji.

 • Metamorfoza mieszkania dla rodziny z kotem

  Metamorfoza mieszkania dla rodziny z kotem

  Gdy we własnym M zaczyna brakować nam miejsca, nie musimy od razu kupować nowego, większego mieszkania. Czasem wystarczy zwykły remont, czy też zmiana jego układu funkcjonalnego. Najlepszym na to dowodem jest metamorfoza wnętrz lokum w bloku, którą przeprowadziła projektantka wnętrz Kasia Orwat. To dzięki niej codzienne szczęście na nowo odkryła czteroosobowa rodzina z milusińskim kotem.

 • Apartament na Bielanach zaprojektowany przez Jacka Tryca

  Apartament na Bielanach zaprojektowany przez Jacka Tryca

  W tym mieszkaniu na pierwszym miejscu są ludzie i relacje między nimi. Takie spojrzenie na to wnętrze przyświecało projektowi, wyznaczało dobór materiałów i układ funkcjonalny mieszkania. Wszystko po to, by bielański apartament dobrze służył rodzinie inwestorów przez długi czas, odpowiadał na wyzwania codzienności i dopasowywał się do zmieniających się potrzeb. Dyskretną, choć ważną rolę odgrywają tu baterie hansgrohe.

 • Apartament na warszawskim Powiślu projektu KANDO ARCHITECTS

  Apartament na warszawskim Powiślu projektu KANDO ARCHITECTS

  Wielkomiejski styl, nowoczesność plus luksus – ale nie ostentacyjny, w złym guście, lecz polegający na doskonale funkcjonalnej dużej przestrzeni, najwyższej klasy materiałach i wyrafinowanych kombinacjach estetycznych. Tym wszystkim odznacza się apartament na warszawskim Powiślu zaprojektowany przez i zrealizowany pod okiem KANDO ARCHITECTS: Karolinę Krawczyk, Kingę Klietz-Łęską i Tymka Łęskiego.

 • Z rozmachem i fantazją - aranżacja mieszkania

  Z rozmachem i fantazją - aranżacja mieszkania

  Kiedy kreatywność i zaangażowanie architektki spotyka się z ognistym temperamentem inwestorów, nie może nie dojść do spektakularnych efektów. Mieszkanie zaprojektowane przez Magdalenę Chrzanowską czaruje intensywnością kolorów i rozwiązań. Jest odpowiedzią na potrzeby pięcioosobowej rodziny, która marzyła o niebanalnym, niepowtarzalnym wnętrzu, do którego zawsze chętnie się wraca.

 • Dom typu stodoła i nowoczesna aranżacja wnętrz

  Dom typu stodoła i nowoczesna aranżacja wnętrz

  Nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby cieszyć się ciszą, zielenią lasu i lokalnym otoczeniem. Można przy tym mieszkać komfortowo i w pięknych okolicznościach przyrody. Zaprojektowany przez Martę Czerkies dom typu nowoczesna stodoła jest przestronny, pełen światła, a za sprawą dużych przeszkleń natura niemal przenika do wnętrz.

 • Dom pod Warszawą - aranżacja wnętrz projektu Modeko.Studio

  Dom pod Warszawą - aranżacja wnętrz projektu Modeko.Studio

  W domu pod Warszawą, bliskim naturze, trzyosobowa rodzina znajduje wytchnienie oraz radość obcowania z nowoczesną architekturą i najlepszym designem. Wnętrza autorstwa pracowni Modeko.Studio uspokajają, wyciszają i sprzyjają wypoczynkowi. Nie przytłaczają zbyt wieloma elementami. Są minimalistyczne, ale też ciepłe i przyjazne. Proste formy, naturalne materiały i stonowane barwy zapewniają domownikom dobre samopoczucie.

 • Minimalizm i ciemne kolory - mieszkanie na warszawskim Wawrze

  Minimalizm i ciemne kolory - mieszkanie na warszawskim Wawrze

  Prezentowane mieszkanie ma powierzchnię 55 metrów kwadratowych. Królują w nim szarości, butelkowa zieleń, czerń i ciemne drewno, a całość dekorują detale ze złota. Projekt aranżacji wnętrz opracowały architektki wnętrz Angelika Front i Katarzyna Domańska z pracowni Decoroom.

 • Dom pasywny Casa/Studio

  Dom pasywny Casa/Studio

  Dom pasywny Casa/Studio autorstwa Margherity Potente i Stefano Piraccini we włoskim mieście Cesena uważany jest za pierwszy tego typu obiekt na świecie. Międzynarodowe jury przyznało PIRACCINI+POTENTE SUSTAINABLE ARCHITECTURE za ten projekt nagrodę The Plan Award 2020 w kategorii "Home Efficiency & Technology".

 • Aranżacja wnętrz domu projektu NABOO STUDIO

  Aranżacja wnętrz domu projektu NABOO STUDIO

  Subtelne efekty tworzone przez światło i cień podkreśla tu stonowana kolorystyka, w której dominują odcienie szarości. Ważna rola ocieplenia całej aranżacji przypadła welurowym zasłonom z oferty marki Marcin Dekor. Polski producent systemów do aranżacji okien zaproponował nowoczesne zasłony sterowane automatycznie. Dzięki zastosowaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu smart home opartych na systemie przewodowym KNX, można cieszyć się nie tylko niezrównaną wygodą w zdalnym sterowaniu dekoracjami okiennymi, ale również oświetleniem, alarmem, urządzeniami AGD i RTV w całym domu.

 • Mieszkanie w Münster w świątecznej odsłonie

  Mieszkanie w Münster w świątecznej odsłonie

  Piękne mieszkanie typu maisonette o powierzchni 140 m kw. w sercu Münster – to tutaj mieszka twórczyni internetowa Laura Wolter (@oursweetliving), razem ze swoim partnerem Victorem Barriosem i ich dwoma kotami - Yoko Ono i Johnem Lennonem. Po wejściu do mieszkania od razu widać, jak wiele miłości Laura wkłada w jego wystrój. Sama określa swój styl jako "własnoręcznie wykonany, mieszany i niepowtarzalny". Razem z Westwing odwiedziliśmy Laurę w jej domu - beżowym, świątecznym marzeniu.

 • Barwy natury i przytulne wnętrza - aranżacja domu jednorodzinnego

  Barwy natury i przytulne wnętrza - aranżacja domu jednorodzinnego

  Minimalistyczne formy okazują się tu bardzo przyjazne, proste rozwiązania – ogromnie efektowne, a z pozoru surowe materiały, faktury czy odcienie emanują ciepłem. Zajrzyjmy do wnętrz, w których Martyna Banaszczuk z prawdziwą maestrią pogodziła odległe wrażliwości dwojga właścicieli.

 • Kuchnia zintegrowana z salonem sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu domowników. Jej wystrój harmonizuje stylistycznie z częścią dzienną.

  Z wizytą w mieszkaniu aktorki Hanny Konarowskiej-Nowińskiej

  Funkcjonalnie zaplanowana, duża przestrzeń na potrzeby rodziny z trojgiem dzieci. Wypełnia ją aura niewymuszonej, nowoczesnej elegancji, a wyróżnia niebieski kolor przewodni, kilka ciekawych lamp, mebli, obrazów oraz książki. Zaglądamy do warszawskiego mieszkania aktorki Hanny Konarowskiej-Nowińskiej i Łukasza Nowińskiego.

 • Światło i przestrzeń - aranżacja 74-metrowego apartamentu

  Światło i przestrzeń - aranżacja 74-metrowego apartamentu

  Jasne, przestronne wnętrza gliwickiego mieszkania to oaza spokoju, która pozytywnie nastawia domowników na kolejny dzień, pozwala odpocząć i nabrać energii. Tu najważniejsze są funkcjonalne rozwiązania i ciekawe pomysły, służące wygodzie życia oraz estetycznej harmonii.

 • Aranżacja apartamentu z elementami stylu boho - projekt pracowni mJoy

  Aranżacja apartamentu z elementami stylu boho - projekt pracowni mJoy

  Wystrój wnętrz prezentowanego mieszkania odzwierciedla fascynację właścicieli stylami boho i skandynawskim. A co o aranżacji mówi projektantka, Renata Michałowicz z biura mJoy?

 • Przytulny dom w holenderskim stylu

  Przytulny dom w holenderskim stylu

  Spokój, oddech, naturalne materiały, łagodne światło i przytulność – tak w skrócie można byłoby opisać najważniejsze cechy stylu holenderskiego. To właśnie na taką estetykę zdecydowała się Agnieszka Musiał-Chmielnik, właścicielka autorskiej pracowni architektury wnętrz Musiał Studio.

 • Mieszkanie pełne zachwycających detali - projekt pracowni PRZESTRZENIE

  Mieszkanie pełne zachwycających detali - projekt pracowni PRZESTRZENIE

  Kształt prezentowanego mieszkania nie był oczywisty. Narzucał ograniczenia, ponadto inwestor nie życzył sobie przesuwania ścian. Finalnie architektka Magdalena Daszkiewicz z pracowni PRZESTRZENIE zaprojektowała funkcjonalne lokum idealne do mieszkania. Już od wejścia uwagę zwraca mnogość detali, które tworzą klimat przestrzeni i stanowią uzupełnienie dla wyjątkowego widoku na morze, jaki rozpościera się z okien strefy dziennej.

 • Aranżacja mieszkania w Krakowie - projekt Loft Affair

  Aranżacja mieszkania w Krakowie - projekt Loft Affair

  Aranżacja prezentowanego mieszkania pokazuje, że nawet na niewielkim metrażu można urządzić piękne i eleganckie wnętrza. Partnerem projektu była sieć salonów wyposażenia oraz wykończenia wnętrz Dekorian Home.

 • Aranżacja 60-metrowego mieszkania w Warszawie

  Aranżacja 60-metrowego mieszkania w Warszawie

  Miał być remont kuchni, odświeżenie ścian i dodatków, a skończyło się na aranżacyjnej rewolucji.

 • Hiszpański apartament Emelie Lindmark

  Hiszpański apartament Emelie Lindmark

  Influencerka Emelie Lindmark, @emitaz, otwiera dla nas swój dom i zdradza, że inspiruje ją Instagram i styl skandynawski, w domu nigdy nie może zabraknąć roślin nigdy, a najlepsze meble i dodatki znajduje zwykle na Westwing.

 • Aranżacja wnętrz domu na przedmieściach Warszawy

  Aranżacja wnętrz domu na przedmieściach Warszawy

  Bryła domu szeroko otwiera się na otoczenie. Zieleń, światło, przestrzeń grają więc we wnętrzach bardzo ważne role. Ale nie zabrakło tu także obiektów sztuki oraz dzieł designu. A wszystko to – wraz ze śmiałymi rozwiązaniami funkcjonalnymi – na tle jednolitych w całym domu posadzek z lastryka. Tę niezwykłą przestrzeń zaprojektowała architekt Malwina Morelewska. Realizację nagrodziło właśnie jury konkursu International Property Awards.

 • Dwupoziomowy wakacyjny apartament dla rodziny w Świnoujściu

  Dwupoziomowy wakacyjny apartament dla rodziny w Świnoujściu

  Autorzy aranżacji wnętrz luksusowego nadmorskiego apartamentu – Diana i Łukasz Michalscy z pracowni Soul Interiors – zaczerpnęli wiele kolorów, wzorów, efektów wizualnych i faktur z... Bałtyku. Marynistyczne inspiracje w nieoczywistych formach wprowadzili tu za sprawą m.in. najwyższej klasy lamp, mebli i dodatków z showroomu mesmetric.

 • W domu Sarah Balivo: kontrasty w harmonii

  W domu Sarah Balivo: kontrasty w harmonii

  Sarah Balivo, architektka i projektantka wnętrz, otwiera drzwi swojego domu, opowiadając o wyborach stylistycznych. Przy okazji udziela cennych rad, jak wnieść do wnętrz szyk za sprawą oryginalnych kolorów i detali.

 • Wnętrza biurowe Prisjakt - projekt Colliers Define

  Wnętrza biurowe Prisjakt - projekt Colliers Define

  Tu można chodzić w kapciach, zespołowo piec ciasta, a nawet grać na konsoli. Nowatorsko zaaranżowana przestrzeń pozwala zorganizować burzę mózgów, skupić się na indywidualnych zadaniach, udzielać towarzysko lub po prostu wyluzować – w zależności od aktualnych potrzeb. Niezwykłe miejsce dla Prisjakt Poland Sp. z o.o. zaprojektowała i zrealizowała platforma Colliers Define. Meble dostarczała firma Logan Meble Biurowe.

 • Elegancka aranżacja wnętrz domu pod Poznaniem

  Elegancka aranżacja wnętrz domu pod Poznaniem

  Dom Pauliny znajduje się pod Poznaniem, w malowniczej miejscowości zlokalizowanej niedaleko Puszczy Zielonki. Wzory i kolory właścicielka zestawia według własnego uznania, przeplata style, nie zatracając się przy tym w proporcjach czy ilości dodatków. Stawia na przytulność i eklektyzm. Razem z mężem mają tu wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia.