Strefa HGTV w Czterech Kątach

 • JAK W SALONIE. Salon ogrodowy to niezwykle wygodne rozwiązanie, które jednocześnie powiększa naszą przestrzeń życiową. W pełni i nowocześnie wyposażony zapewnia komfort, relaks, a także jest wspomnianym praktycznym przedłużeniem pokoju dziennego domu czy mieszkania.

  Ogród bardzo efektowny

  To był tak zwany trudny przypadek. Wszystko w tym ogrodzie musiało – zgodnie z życzeniami inwestorów – idealnie do siebie pasować. Nawet kącik dla dzieci, który stylem i kolorystyką miał nawiązywać do pozostałych ogrodowych elementów.

 • Ogród całoroczny

  Ogród całoroczny

  Podczas pierwszego spotkania z naszymi bohaterami projektantki Olga i Iza miały do wykonania jedynie przynależący do mieszkania taras. Teraz wyzwanie było znacznie większe – chodziło o fajne zagospodarowanie bardzo dużego ogrodu.

 • Ogród ludzi szczęśliwych

  Ogród ludzi szczęśliwych

  Nasza familia: Ula, Steffen i ich trzy córki - Zosia, Helenka i Tonia - skrywa wzruszającą historię, a projektantki Iza i Olga chcą spełnić marzenie rodziny o fajnej, zielonej przestrzeni, w której mogłaby się zrelaksować i wspólnie biesiadować z przyjaciółmi.

 • Ogród na piątkę

  Ogród na piątkę

  Olga Piórkowska i Izabela Szarmach po raz kolejny pomogą naszym bohaterom zmienić ich „zielone” cztery kąty. W trzy dni zaprojektują ogródek, przebudują do, przekopią i do tego nauczą czytelników, jak o niego dbać. Kreatywne siostry wkraczają wszędzie tam, gdzie właścicielom brakuje pomysłu. To właśnie one tworzą „Wymarzone ogrody”! Tym razem zajmą się ogródkiem Magdy, Pawła i ich syna Stasia.

 • Ogród dla dorosłych

  Ogród dla dorosłych

  Olga Piórkowska i Izabela Szarmach po raz kolejny pomogą naszym bohaterom zmienić ich „zielone” cztery kąty. W trzy dni zaprojektują ogródek, przebudują do, przekopią i do tego nauczą widzów (i czytelników), jak o niego dbać. Kreatywne siostry wkraczają wszędzie tam, gdzie właścicielom brakuje pomysłu. To właśnie one tworzą „Wymarzone ogrody”! Tym razem zajmą się ogródkiem Beaty i Jasina – szczęśliwej i zakochanej w sobie pary.

 • Piękna niespodzianka - aranżacja tarasu

  Piękna niespodzianka - aranżacja tarasu

  Olga Piórkowska i Izabela Szarmach po raz kolejny pomogą naszym bohaterom zmienić ich „zielone” cztery kąty. W trzy dni zaprojektują ogródek, przebudują do, przekopią i do tego nauczą widzów (i czytelników), jak o niego dbać. Kreatywne siostry wkraczają wszędzie tam, gdzie właścicielom brakuje pomysłu. To właśnie one tworzą „Wymarzone ogrody”! Tym razem zajmą się ogródkiem, a właściwie tarasem Anny i Adama oraz ich małego syna Franka.

 • Coś z niczego - przydomowy ogródek

  Coś z niczego - przydomowy ogródek

  Olga Piórkowska i Izabela Szarmach po raz kolejny pomogą naszym bohaterom zmienić ich „zielone” cztery kąty. W trzy dni zaprojektują ogródek, przebudują do, przekopią i do tego nauczą widzów (i czytelników), jak o niego dbać. Kreatywne siostry wkraczają wszędzie tam, gdzie właścicielom brakuje pomysłu. To właśnie one tworzą „Wymarzone ogrody”. Tym razem zajmą się ogródkiem Magdy, Piotrka i ich dzieci: Oliwki oraz malutkiego Leona.

 • Mały raj wśród zieleni

  Mały raj wśród zieleni

  Nasza rodzina, jak chyba wszyscy dotychczasowi bohaterowie „Wymarzonych ogrodów”, chciała mieć piękny, zielony zakątek, w którym spędzałaby wspólnie czas. Dlatego też poprosiła Olgę i Izę o pomoc, aby i ich marzenia stały się rzeczywistością.

 • Ale fajny ogród!

  Ale fajny ogród!

  Z Agatą i Karolem mieszkają jeszcze goście z Ukrainy – Tatiana z córką Kariną, a także Lilia. Nasi bohaterowie chcieliby, aby ich niewielki ogródek zamienił się w przestrzeń rekreacyjną, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Wyśpiewany ogród

  Wyśpiewany ogród

  Nasi bohaterowie są zarówno z pasji, jak i z zawodu są śpiewakami operowymi. Udało im się kupić pierwsze M, jednak jego remont był dla nich tak trudnym doświadczeniem, że prace w ogródku postanowili odłożyć na później, aby nawzajem się nie wykończyć…

 • Ogródek Emilii po metamorfozie

  Nic dodać, nic ująć - aranżacja przydomowego ogródka

  Po raz kolejny witamy na łamach „Czterech Kątów” Olgę Piórkowską i Izabelę Szarmach, czyli nasze „zielone” ekspertki, które w trzy dni potrafią zdziałać cuda: zaprojektować ogródek, przebudować go, przekopać i do tego nauczyć widzów (i czytelników), jak o niego dbać. Kreatywne siostry wkraczają wszędzie tam, gdzie właścicielom brakuje pomysłu. To właśnie one tworzą „Wymarzone ogrody”! Tym razem zajmą się ogródkiem Emilii i jej czworonożnego przyjaciela – pieska Aresa.

 • Z efektem linii - aranżacja sypialni projektu Krzysztofa Mirucia

  Z efektem linii - aranżacja sypialni projektu Krzysztofa Mirucia

  Aranżacja atrakcyjnej sypialni, a do tego z funkcją domowego biura wymaga dobrego pomysłu i planu. Przekonali się o tym Magda i Konrad niezbyt zadowoleni z wyglądu swojego pokoju. Magda zainspirowana formułą programu „Weekendowa metamorfoza”, w którym architekt Krzysztof Miruć na antenie programu HGTV zmienia nielubiane wnętrza w modne przestrzenie, powierzyła organizację 17-metrowego pokoju architektowi i jego ekipie.

 • Domowe biuro na poddaszu

  Domowe biuro na poddaszu

  Stanowisko pracy w domowych warunkach, z biegającymi za ścianą pociechami, może być równie profesjonalne i korzystnie wpływać na koncentrację, co zaprojektowane przez specjalistów w biurowcach. Nawet, jeśli mieści się w pokoju na poddaszu, z trudnym do zaaranżowania skosem. Jak poradził sobie z taką przestrzenią architekt Krzysztof Miruć i jego ekipa z HGTV na antenie programu „Weekendowa metamorfoza”?

 • Wymarzony ogródek Karoliny i Marcina

  Zielone marzenia - projekt ogrodu

  Zarówno Karolina, jak i Marcin oprócz zawodowych obowiązków mają swoje pasje. Marcin uwielbia sztuki walki, jak sam powiedział, dzięki temu odstresowywuje się od życia. Karolina natomiast kocha kwiaty. Całe ich mieszkanie wypełnione jest „zielonymi przyjaciółmi”. Niestety, nie można było tego samego powiedzieć o ich przydomowym ogródku, którego wręcz nie znosili, zanim Olga i Iza wzięły sprawy w swoje ręce.

 • Ważne miejsca w pomieszczeniu podświetlają różnego rodzaju lampy. „Kamienną” ścianę zdobią czarne kinkiety od Nowodvorskiego. Przy kanapie stanęła biała lampa od 4concepts. Nad stołem wiszą kule marki Kaspa, a przy telewizorze lampy-tuby z Ramko.

  Salon ze złotym akcentem - projekt Krzysztofa Mirucia

  Salon Huberta sprawiał dosyć surowe i przygnębiające wrażenie. Przypadkowe, niepasujące do siebie i wysłużone meble ledwo wypełniały 19-metrowy salon. Nie było mowy o walorach estetycznych. Po prostu spełniały swoje podstawowe funkcje użytkowe i to wszystko. Asia, dziewczyna Huberta, zaplanowała w tajemnicy przed ukochanym szybki remont pomieszczenia pod wodzą architekta Krzysztofa Mirucia i jego ekipy z HGTV na antenie programu „Weekendowa metamorfoza”.

 • Wymarzony ogródek Marty, Bohdana i ... ich pieska Arcziego

  Ogrodowe szczęście - projekt z programu "Wymarzone ogrody"

  Olga Piórkowska i Izabela Szarmach ponownie zawitały do „Czterech Kątów”, bo takich ekspertek ze świecą szukać. Zaprojektują ogródek, przebudują go, przekopią i do tego nauczą widzów (i czytelników), jak o niego dbać. Kreatywne siostry wkraczają wszędzie, gdzie właścicielom brakuje pomysłu. To właśnie one tworzą „Wymarzone ogrody”! Tym razem w trzy dni stworzą wymarzoną przestrzeń dla Marty, Bohdana i ich towarzysza – małego pieska Arcziego.

 • Efektowne ściany w mieszkaniu

  Efektowne ściany w mieszkaniu - projekt Krzysztofa Mirucia

  Ania i Adam z dziećmi mieszkali w wykończonym, ale nie urządzonym mieszkaniu. Zmagali się z dylematami: jak umeblować salon, co i gdzie powinno się w nim znaleźć poza sofą, jaki blat w kuchni dobrać do jasnych szafek i jakim cudem w małej łazience zmieścić szafkę umywalkową z chociaż minimalnym blatem? Odpowiedzi udzielił architekt Krzysztof Miruć wraz z ekipą programu telewizyjnego HGTV „Zgłoś remont”.

 • Ogródek Marysi i Jacka po metamorfozie

  Zielona oaza - projekt z programu „Wymarzone ogrody”

  Nasi bohaterowie w sumie lubią swój ogródek – jest spełnieniem ich marzeń co do wielkości i lokalizacji, poza tym ten kawałek zieleni pomaga rozładować energię ich dzieci. Niestety brakuje mu charakteru i... cienia.

 • Natura w wersji mini - aranżacja ogródka

  Natura w wersji mini - aranżacja ogródka

  Monika i Igor Piórkowscy są młodym małżeństwem. Mają córeczkę Emilkę oraz pieska Kiri. Monika i Igor sami urządzali swoje mieszkanie, lecz na ogródek nie starczyło im ani czasu, ani środków, ani pomysłu.

 • Klasyczny salon w bloku - projekt Krzysztofa Mirucia

  Klasyczny salon w bloku - projekt Krzysztofa Mirucia

  Jak urządzić klasyczny salon z nutą nowoczesnej swobody i zachować przy tym umiar w dekoracyjnych elementach? Nie poradzili sobie z tym Sylwia i Zbyszek, którzy na przestrzeni 15 lat udoskonalali swój pokój dzienny z nadmierną gorliwością. Ich temperament aranżacyjny mógł okiełznać tylko profesjonalista.

 • Nowe życie starej kuchni - projekt Krzysztofa Mirucia

  Nowe życie starej kuchni - projekt Krzysztofa Mirucia

  Funkcjonalność, wygoda i ulubiona estetyka to cechy, których brakowało w kuchni 4-osobowej, sympatycznej rodziny. Domownicy wspólnie zdecydowali o wzięciu udziału w programie telewizji HGTV „Zgłoś remont”, wierząc, że prowadzący go architekt Krzysztof Miruć pomoże im zmienić nielubiane pomieszczenie w idealną przestrzeń, zgodną z aktualnymi trendami i gwarantującą komfort codziennej pracy. I nie zawiedli się.

 • Mieszkanie na miarę

  Mieszkanie na miarę

  Ola i Piotrek szukają „rodzinnego” mieszkania dla siebie i swoich dwóch dorastających córek. Marzą im się minimum trzy pokoje, w niskiej zabudowie, w kameralnym otoczeniu i najlepiej w warszawskiej dzielnicy Wawer lub jej okolicach.

 • Mieszkanie w sam raz

  Mieszkanie w sam raz

  Tym razem przedstawiamy Państwu Dominikę. Dominika jest nauczycielką matematyki oraz redaktorką czasopism o tej tematyce. Z racji tego, że dużo pracuje, potrzebuje w nowym mieszkaniu przede wszystkim gabinetu. Ogólnie mieszkanie ma być dobrze skomunikowane z centrum miasta, mieć 3 pokoje i znajdować się blisko terenów zielonych (dopuszczane są też tzw. obrzeża).

 • Salon z jadalnią, kominkiem i miejscem do pracy - projekt Krzysztofa Mirucia

  Salon z jadalnią, kominkiem i miejscem do pracy - projekt Krzysztofa Mirucia

  O salonie Oli i Mateusza, najważniejszym i największym domowym pomieszczeniu, trudno było powiedzieć, że jest funkcjonalny czy estetyczny. Wbrew pozorom nie jest łatwo urządzić 43-metrowy pokój dzienny tak, aby nie straszył pustką, ale miło zaskakiwał przemyślaną, atrakcyjną, wypełniającą całą jego przestrzeń aranżacją. Z pomocą przyszedł architekt Krzysztof Miruć wraz z ekipą programu telewizyjnego HGTV „Zgłoś remont”.

 • Przepis na efektowną aranżację - projekt Krzysztofa Mirucia

  Przepis na efektowną aranżację - projekt Krzysztofa Mirucia

  Po latach życia za granicą Edyta wróciła do Polski. Nieremontowane przez ten czas nieduże mieszkanie w bloku, które dostała od rodziców, niszczało i pomału zamieniało się w ruinę. Generalnym remontem kuchni, łazienki i holu wejściowego zajął się architekt Krzysztof Miruć i ekipa programu telewizyjnego HGTV „Zgłoś remont”.

 • Dom Marii po totalnej metamorfozie

  Dom dla siebie i innych

  Maria z wykształcenia jest kuratorem sztuki. Jakiś czas temu założyła fundację i szybko zorientowała się, że w prowadzeniu tego typu działalności jedną z najważniejszych rzeczy zaraz po pomaganiu ludziom jest… prowadzenie księgowości. Porzuciła więc wyuczony zawód i została księgową. Dziś swoją pracą jako wolontariuszka wspiera wiele innych takich placówek w Toruniu i okolicach.

 • Projekt Krzysztofa Mirucia

  Mieszkanie ze szczyptą luksusu. Projekt Krzysztofa Mirucia

  Dorota przez kilka lat ciężko pracowała, zbierając fundusze na generalny remont swojego mieszkania. Marzyła o wygodnym życiu w nowoczesnej przestrzeni z nutą glamour i o realizacji swojego planu pod okiem architekta - Krzysztofa Mirucia i jego ekipy z programu HGTV „Zgłoś remont”. Jej marzenie w końcu się ziściło.

 • Dobro zawsze wraca - metamorfoza mieszkania

  Dobro zawsze wraca - metamorfoza mieszkania

  Tym razem Dorota otrzymała wyjątkowe zadanie – metamorfozę mieszkania Moniki i jej córki Julii. Julia to dziecko ze szczególnymi potrzebami, więc Dorota i jej ekipa musieli dostosować się do sytuacji. Dodatkowo ulubionym kolorem Julii był czerwony, co było dla projektantki dodatkowym wyzwaniem, bo – jak sama powiedziała bardzo delikatnie – ten kolor nie jest tym, który wybiera jako pierwszy.

 • Klasyczna elegancja

  Klasyczna elegancja - projekt Krzysztofa Mirucia

  Daria i Mateusz chcieli wyremontować hol wejściowy, pokój dzienny i łazienkę, których wystrój urządził poprzedni właściciel mieszkania. Meble, ściany, podłogi, instalacje - wszystko wymagało zmiany w tych pomieszczeniach. Młode małżeństwo postanowiło swoje potrzeby i marzenia o eleganckim wnętrzu powierzyć profesjonaliście. Zadania podjął się architekt Krzysztof Miruć i jego ekipa z programu HGTV „Zgłoś remont”.

 • Dom po metamorfozie

  Remont domu i... życia

  Marcin został zgłoszony do programu przez siostrę Olę i przyjaciółkę. Chłopak ma czworo rodzeństwa. Kiedy szesnaście lat temu zmarła ich mama, wszystko się zmieniło. Ojciec nie udźwignął ciężaru odpowiedzialności i po jakimś czasie odszedł z domu, zostawiając wszystkie dzieci samym sobie. Najmłodsze z nich miało wtedy tylko dziewięć lat! Marcin postanowił zawalczyć o rodzinę.