Newsy

Newsy

Śledź Newsy, a będziesz na bieżąco z wydarzeniami ze świata designu, premierami kolekcji materiałów wykończeniowych oraz aktualnymi - i nadchodzącymi - trendami. Na jakie wystawy warto pójść? Które targi odwiedzić? Gdzie otwierają się showroom'y z ciekawym wzornictwem? Co znajdziemy w najnowszym numerze popularnego miesięcznika o urządzaniu wnętrz? Odpowiedzi na te - i inne - pytania znajdziecie w dziale Newsy. Informujemy o ciekawych webinariach, które prowadzą uznani projektanci, prezentujemy wyniki konkursów dla projektantów i architektów, przybliżamy sylwetki twórców, którzy zdobyli popularność i teraz pragną podzielić się swoją wiedzą. Newsy to również promocje i wyprzedaże w dobrze znanych sieciówkach, dzięki którym kupimy więcej za mniej, a także komunikaty prasowe producentów mebli, oświetlenia, elementów dekoracyjnych, itp.

 • Design, plakaty, wystawy! Targi Rzeczy Ładnych we wrześniu w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w EXPO XXI!

  Design, plakaty, wystawy! Targi Rzeczy Ładnych we wrześniu w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w EXPO XXI!

  Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która w pierwszy weekend września wypełni halę EXPO XXI! Wydarzeniem specjalnym będzie spektakularna wystawa “SZPUNAR.”, prezentująca zjawiskowe obrazy jednego z najbardziej znanych polskich projektantów Nikodema Szpunara, oraz wystawa “HACK THE PROCESS” - pierwszy wspólny projekt Targów Rzeczy Ładnych i prestiżowej uczelni School of Form.

 • Sen o sztuce. Premiera Dekton Onirika w Warszawie

  Sen o sztuce. Premiera Dekton Onirika w Warszawie

  14 lipca 2022 r. w warszawskim Centrum Koneser, w wyjątkowej przestrzeni wystawy Laboratorium Rzeźby, odbyła się premiera wielkoformatowych powierzchni Dekton Onirika firmy Cosentino – SEN O SZTUCE. Zjawiskowa oprawa eventu nawiązywała do nazwy kolekcji, a najnowsze propozycje ultrakompaktowych spieków zostały pokazane w konwencji, w której świat realny przenikał się z fantazją. W ten klimat doskonale wpasowali się zaproszeni goście, wśród których znaleźli się cenieni projektanci i architekci, partnerzy Cosentino a także przedstawiciele mediów.

 • DOBRY SEN DLA RE:GENERACJI

  DOBRY SEN DLA RE:GENERACJI

  Bez snu nie ma RE:GENERACJI! Co zrobić, by dobrze spać? Trzeba zadbać o komfort fizyczny i psychiczny nocnego odpoczynku oraz stworzyć optymalne warunki do wypoczynku. Obszerny blok tematyczny poświęcony temu zagadnieniu zapewnił uczestnikom tegorocznej edycji Łódź Design Festival cenne wskazówki ekspertów i propozycje właściwego wyposażenia strefy snu.

 • Projekt prof. Jana Sikory nagrodzony w konkursie międzynarodowym

  Projekt prof. Jana Sikory nagrodzony w konkursie międzynarodowym

  Warszawski salon fryzjerski Gaczorek przy ulicy Chmielnej 89 zyskał zupełnie nowe oblicze. Sztuka łączy się tu z surowym pięknem stylu loftowego. Prezentujemy efekty metamorfozy autorstwa pracowni SIKORA WNĘTRZA w obiektywie fotografika Toma Kurka.

 • Dekada z OKK! design - 19. edycja po pandemicznej przerwie

  Dekada z OKK! design - 19. edycja po pandemicznej przerwie

  OKK! design to wydarzenie, które od lat przyciąga profesjonalistów związanych z branżą architektury i wnętrz oraz wszystkich miłośników designu. W tym roku cykl zapoczątkowany przez Olgę Kisiel-Konopkę, właścicielkę agencji OKK! PR, obchodzi swój jubileusz. 19. edycja obfitowała w liczne atrakcje i serię dyskusji z wiodącymi polskimi architektami, o tym co w designie i architekturze jest obecnie najważniejsze. Ponad dwustu gości wysłuchało prelekcji największych autorytetów w branży i prezentacji partnerów wydarzenia: Cosentino, Geberit, Kolektywni, Vasco, Samsung, Barlinek, VZÓR, Kontakt SIMON, Profim/ Flokk oraz Łódź Design Festival.

 • Wielofunkcyjny robot kuchenny Monsieur Cuisine Smart w ofercie Lidl Polska 30.06-2.07.2022

  Wielofunkcyjny robot kuchenny Monsieur Cuisine Smart w ofercie Lidl Polska 30.06-2.07.2022

  Przygotowywanie posiłków stanie się prostsze, gdy pomoże nam w tym specjalne urządzenie. Niezawodnym wsparciem jest wielofunkcyjny robot kuchenny Monsiuer Cuisine Smart, który ponownie będzie dostępny w sklepach Lidl Polska od czwartku 30 czerwca do soboty 2 lipca 2022 r.

 • OKK design! świętuje 10. urodziny

  OKK design! świętuje 10. urodziny

  Już 28 czerwca 2022 r., po pandemicznej przerwie, na Mysią 3 wraca ceniony przez projektantów wnętrz, architektów i miłośników wzornictwa, cykl spotkań OKK! design. W tym roku będziemy świadkami specjalnej edycji, gdyż spotkania zapoczątkowane przez Olgę Kisiel-Konopkę, właścicielkę agencji OKK! PR, obchodzą właśnie swój 10. jubileusz. Partnerami 19. edycji są: Geberit, Cosentino, Kolektywni, Vasco, Samsung, Barlinek, VZÓR, Kontakt SIMON, Profim/Flokk, Avant oraz Łódź Design Festival.

 • Wnętrza na czasie. Bezpłatny webinar OKK! design

  Wnętrza na czasie. Bezpłatny webinar OKK! design

  Z każdym rokiem pojawia się wiele nowinek i rozwiązań wnętrzarskich, które wprowadzają świeżość w naszych domach oraz nadają im innowacyjnego charakteru. Architektka Ida Mikołajska, współwłaścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio, przyjrzy się bliżej możliwościom projektowym, które zdobywają coraz większą popularność, podczas kolejnego webinaru z cyklu OKK! design.

 • WODA W PROCESIE. Dyskusja w ZODIAKu o roli architektów i producentów w gospodarowaniu wodą

  WODA W PROCESIE. Dyskusja w ZODIAKu o roli architektów i producentów w gospodarowaniu wodą

  Cosentino doskonale zdaje sobie sprawę, że woda jest naszym największym skarbem, dlatego już kilka lat temu firma podjęła wyzwanie zmian w produkcji swoich materiałów Silestone i Dekton, zmniejszając ślad węglowy, ograniczając zużycie wody i odpadów poprodukcyjnych. 20 czerwca 2022, o godz. 18:00, w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury, zaproszeni goście – Aneta Konowrocka z Cosentino, arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys (APA Wojciechowski) i arch. Joanna Kulczyńska-Dołowy (Kulczyńscy Architekt), porozmawiają o prawidłowym gospodarowaniu tym zasobem i o tym, w jaki sposób poprzez świadomą architekturę zwiększać społeczną świadomość problematyki wodnej.

 • Druga edycja konkursu Wnętrze Roku SAW: najlepsze wnętrza lat 2019 - 2022

  Druga edycja konkursu Wnętrze Roku SAW: najlepsze wnętrza lat 2019 - 2022

  Po przerwie spowodowanej pandemią powraca konkurs Wnętrze Roku Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. Na najlepsze realizacje z dwóch kategorii – wnętrz prywatnych oraz publicznych – z lat 2019–2022 czekają nagrody o łącznej sumie 100 000 złotych. Na zgłoszenia autorów indywidualnych i zespołów jurorzy czekają do końca października 2022 r. Wyniki poznamy podczas uroczystej gali w kwietniu 2023 r.

 • WODA W ZIELENI – OW SARP zaprasza na szkolenie architektów i architektów krajobrazu

  WODA W ZIELENI – OW SARP zaprasza na szkolenie architektów i architektów krajobrazu

  Sekcja Architektury Krajobrazu OW SARP zaprasza na dwudniowe szkolenie OW SARP dla architektów i architektów krajobrazu działających w zawodzie - „WODA W ZIELENI – Projektowanie zieleni retencyjnej – Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej (SPRiM)”. Tym razem jako prelegent wystąpi dr inż. architekt krajobrazu Joanna Rayss. To kolejna już, po „Wodzie w Centrum” czy „Wodzie po duńsku”, odsłona spotkań poruszających temat wody w terenach zurbanizowanych i szeroko zakrojone przedsięwzięcie, które ma przede wszystkim zainteresować projektantów i planistów problemami związanymi z wodą.

 • „Domodesign. Weekend aranżacji wnętrz" - 10 i 11 czerwca w Domotece

  „Domodesign. Weekend aranżacji wnętrz" - 10 i 11 czerwca w Domotece

  10 i 11 czerwca 2022 Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka w Warszawie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie „Domodesign. Weekend aranżacji wnętrz”. Na chętnych czekają liczne wykłady, warsztaty i konsultacje prowadzone przez doświadczone grono ekspertów w zakresie wyposażenia i projektowania wnętrz.

 • Elica na EuroCucina2022 w Mediolanie

  Elica na EuroCucina2022 w Mediolanie

  W Mediolanie trwa najbardziej oczekiwane wydarzenie w międzynarodowym świecie designu - #EuroCucina2022.

 • „House of Geberit” na targach Salone del Mobile

  „House of Geberit” na targach Salone del Mobile

  Salone del Mobile w Mediolanie to jedne z największych targów meblowych i wnętrzarskich na świecie. Tegoroczna impreza jest wyjątkowa – to bowiem jubileuszowa, 60. edycja. Organizatorzy zapowiedzieli powrót do pierwotnej formuły wydarzenia, które w 2020 roku odwołano ze względu na pandemię, a w 2021 zorganizowano w dobie panujących we Włoszech obostrzeń. Jednym z wystawców Salone del Mobile 2022 jest marka Geberit, która na swoje stoisko G09-H10 w hali 24 zaprasza architektów, media, a także wszystkich miłośników nowych technologii i dobrego wzornictwa.

 • „Kuchnia Twoich marzeń” - bezpłatny webinar Castoramy

  „Kuchnia Twoich marzeń” - bezpłatny webinar Castoramy

  Już 12 czerwca o godzinie 14.00 odbędzie się inspirujące spotkanie online z udziałem cenionych ekspertów z branży wnętrzarskiej. Podczas organizowanego przez Castoramę webinaru zaproszeni goście opowiedzą o najnowszych trendach w urządzaniu kuchni oraz zaprezentują najnowsze rozwiązania, które pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

 • Pracownia architektury wnętrz Decoroom zaprasza na dni otwarte 10-11 czerwca

  Pracownia architektury wnętrz Decoroom zaprasza na dni otwarte 10-11 czerwca

  Jak zabezpieczyć się przed niezaplanowanymi kosztami podczas wykańczania mieszkania? Odpowiedź jest prosta! Skorzystać z usług sprawdzonej firmy specjalizującej się w wykończeniu pod klucz. Przyjdź na dni otwarte do pracowni Decoroom i zarezerwuj ekipę wykończeniową z gwarancją ceny oraz terminu realizacji.

 • Webinar OKK! design: w świecie materiałów i faktur

  Webinar OKK! design: w świecie materiałów i faktur

  Dobór właściwych materiałów wykończeniowych to jedna z kluczowych kwestii w projektowaniu wnętrz. Dzięki odpowiednim fakturom wnętrza zyskują głębię i wyrafinowanie, a każdy detal definiuje przestrzeń jako efektowną całość, nadając jej właściwą oprawę. Na najbliższym webinarze OKK! design, gość specjalny prof. Jan Sikora, założyciel pracowni Sikora Wnętrza Architektura, opowie o znaczeniu materiałów podczas projektowania.

 • Zakończyła się 16. edycja Łódź Design Festival 2022 RE:GENERACJA

  Zakończyła się 16. edycja Łódź Design Festival

  11 dni, ponad 40 wydarzeń – wystaw, ekscytujących paneli dyskusyjnych i debat oraz goście spragnieni nowych doświadczeń i zachwytów… Zakończyło się wyjątkowe święto designu i kreatywności – Łódź Design Festival.

 • Geberit podczas wystawy „To też ceramika” na Łódź Design Festival

  Geberit podczas wystawy „To też ceramika” na Łódź Design Festival

  Za nami 16. edycja największego święta designu w Polsce. Podczas Łódź Design Festival mogliśmy po raz kolejny obejrzeć wystawy, ekspozycje czy wysłuchać paneli dyskusyjnych z udziałem znakomitych ekspertów w branży. W ramach wystawy zorganizowanej przez Mecenasa festiwalu, swoje produkty zaprezentowała również marka Geberit, pokazując zwiedzającym wyjątkową wartość ceramiki, wytworzonej dzięki rzemieślniczej pracy ludzkich rąk, prezentując obiekty piękne, funkcjonalne i trwałe.

 • ŁDF 2022: Michał Piernikowski, Dyrektor Festiwalu

  Łódź Design Festival 2022. RE:GENERACJI… musimy się nauczyć

  - Nie wrócimy już do świata niezachwianej pewności i gwarantowanej przewidywalności. Pozostaje nam się dostosować. A funkcjonowanie w „płynnej rzeczywistości” wymaga od nas nauczenia się jak odpoczywać. Moim zdaniem temat właściwej regeneracji wiąże się ze zmianą w świadomości. Musimy się tego po prostu nauczyć. Nie wystarczy przysłowiowa polska zaradność ani spontaniczny „zryw”. Myślę, że umiejętność regeneracji, indywidualnej oraz systemowej, jest czymś, nad czym powinniśmy właśnie teraz mocno popracować - mówi Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival.

 • Przed nami ostatni weekend na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

  Przed nami ostatnie dni na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

  Jeszcze do końca nie opadły emocje po pierwszym festiwalowym weekendzie na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL, a już zapraszamy was na kolejną dawkę estetycznych wrażeń. Przed nami ostatnie dni 16. edycji wyjątkowego święta designu i wzornictwa. Co jeszcze przygotowali organizatorzy dla zwiedzających? Na jakie wystawy i panele dyskusyjne koniecznie należy udać się do 22 maja?

 • Łódź Design Festival 2022 – zwycięzcy międzynarodowego konkursu make me!

  Łódź Design Festival 2022 – zwycięzcy międzynarodowego konkursu make me!

  Urban Coolspot Project, Wymazówki CRN_01 „Koliber” oraz Urban Clay – poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu wzorniczego dla młodych projektantów make me! 2022. Do laureatów tegorocznej edycji trafiły nagrody o łącznej wartości 60 000 zł, które zostały przyznane podczas oficjalnej gali 13 maja w ramach trwającego Łódź Design Festival.

 • Webinarium Geberit. Trendy łazienkowe 2022 – jak urządzić łazienkę modnie i funkcjonalnie?

  Webinarium Geberit. Trendy łazienkowe 2022 – jak urządzić łazienkę modnie i funkcjonalnie?

  Łazienka to miejsce relaksu, jednocześnie coraz częściej pomieszczenie reprezentacyjne. To wnętrze, które wciąż ewoluuje. Jak zmieniło się w 2022 roku? Na to pytanie odpowiedzą w trakcie webinarium architektki z WZ STUDIO – Ada Skwira i Małgorzata Liebhart.

 • Łódź Design Festival 2022: Konkursowa wystawa Mazda Design Experience od 12 maja

  Łódź Design Festival 2022: Konkursowa wystawa Mazda Design Experience od 12 maja

  Czas wolny, rekreacja, ekologiczny design to zagadnienia, na których skoncentruje się wystawa „Piknik na skraju drogi” prezentująca prace finalistów konkursu Mazda Design Experience 2020/21. Zwiedzający wystawę zorganizowaną w ramach Łódź Design Festival 2022 będą mieli okazję zobaczyć projekty młodych gwiazd polskiego designu, stworzone z myślą o szeroko rozumianej rekreacji. Wystawę można oglądać od 12 do 22 maja w łódzkim Art Inkubatorze przy ul. Tymienieckiego 3.

 • Program ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2022

  Program ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2022

  "Tegoroczna edycja Łódź Design Festival 2022, pod hasłem RE:GENERACJA, jest zachętą do poszukania odpowiedzi na wyzwania, z jakimi mierzymy się na początku trzeciej dekady XXI w. Na festiwalu zaprezentujemy działania, które sprzyjają odbudowie zarówno indywidualnej, jak i systemowej. Poszukamy sposobów na zregenerowanie nie tylko środowiska naturalnego, ale i tkanki miejskiej, instytucji społecznych, a co najważniejsze – każdego z nas." Tak o koncepcie 11-dniowego festiwalu mówi jego dyrektor, Michał Piernikowski.

 • Konkurs BoConcept we współpracy z duńskim artystą Madsem Bergiem

  Konkurs BoConcept we współpracy z duńskim artystą Madsem Bergiem

  Marka meblowa BoConcept nawiązała współpracę z uznanym duńskim ilustratorem Madsem Bergiem i stworzyła limitowaną edycję sygnowanych plakatów obrazujących swoje najpopularniejsze projekty.

 • Ceramika Paradyż po raz kolejny Mecenasem ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL!

  Ceramika Paradyż po raz kolejny Mecenasem ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL!

  Przed nami jedenaście dni z najlepszym wzornictwem i wspólnym poszukiwaniem odpowiedzi na wyzwania przyszłości. Już 12 maja rusza kolejna edycja Łódź Design Festival, wyjątkowego w skali kraju wydarzenia poświęconego designowi. Zaszczytną rolę Mecenasa Festiwalu ponownie pełnić będzie Ceramika Paradyż.

 • Druga edycja Hansgrohe AquaDays już 10 i 11 maja 2022 r.

  Druga edycja Hansgrohe AquaDays już 10 i 11 maja 2022 r.

  Woda to życie i nasza pasja – pod tym hasłem w dniach 10–11 maja 2022 roku odbędą się Hansgrohe Aqua Days. Druga odsłona wydarzenia otrzyma zmienioną formułę – bardziej bezpośrednią niż poprzednio. Interesujesz się wzornictwem, innowacyjną technologią, zrównoważonym rozwojem? Chcesz wiedzieć, jak łączyć przyjemność korzystania z wody oraz ochronę środowiska i globalnych zasobów? Zarejestruj się już teraz!

 • W którą stronę zmierza design? Interprint na Łódź Design Festival 2022

  W którą stronę zmierza design? Interprint na Łódź Design Festival 2022

  Jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu miłośników dobrego designu, Łódź Design Festival, rozpocznie się już 12 maja 2022 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Re:generacja”, skłaniająca do refleksji nad pytaniem, w którą stronę podąża współczesne wzornictwo. Na to pytanie postara się odpowiedzieć między innymi firma Interprint. Co przygotowała dla uczestników festiwalu w tym roku?

 • ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2022 dla Ukrainy

  ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2022 dla Ukrainy

  Zespół Łódź Design Festival w tym trudnym czasie organizuje pomoc dla naszych ukraińskich sąsiadów, którzy w Polsce znaleźli schronienie. Wraz z Fabryką Sztuki, FotoFestiwalem, Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea i rezydentami Art_Inkubatora podejmuje szereg działań, takich jak: uruchomienie bawialni, prowadzenie zbiórek pieniędzy i rzeczy, udział w charytatywnych aukcjach na rzecz Ukrainy oraz wsparcie dla ukraińskich artystów i animatorów kultury.