Newsy

Newsy

Śledź Newsy, a będziesz na bieżąco z wydarzeniami ze świata designu, premierami kolekcji materiałów wykończeniowych oraz aktualnymi - i nadchodzącymi - trendami. Na jakie wystawy warto pójść? Które targi odwiedzić? Gdzie otwierają się showroom'y z ciekawym wzornictwem? Co znajdziemy w najnowszym numerze popularnego miesięcznika o urządzaniu wnętrz? Odpowiedzi na te - i inne - pytania znajdziecie w dziale Newsy. Informujemy o ciekawych webinariach, które prowadzą uznani projektanci, prezentujemy wyniki konkursów dla projektantów i architektów, przybliżamy sylwetki twórców, którzy zdobyli popularność i teraz pragną podzielić się swoją wiedzą. Newsy to również promocje i wyprzedaże w dobrze znanych sieciówkach, dzięki którym kupimy więcej za mniej, a także komunikaty prasowe producentów mebli, oświetlenia, elementów dekoracyjnych, itp.

 • Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu. Hala Stulecia 30.09-1.10.2023 r.

  Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu. Hala Stulecia 30.09-1.10.2023 r.

  Przed nami - już w najbliższy weekend - 3. edycja TRŁ WROCŁAW! Halę Stulecia wypełni ponad 250 wystawców z całej Polski oraz ponad 40 stoisk w strefie Targów Mamaville - imprezy dla rodziców i dzieci. Poprzednią edycję TRŁ WROCŁAW! odwiedziło 13 tys. gości - ile osób przyciągnie najlepszy polski design tym razem?

 • EkoCentrum edukacji dzieci i młodzieży na warszawskiej Pradze

  EkoCentrum edukacji dzieci i młodzieży na warszawskiej Pradze

  21 września 2023 r. na Pradze-Północ w Warszawie oficjalnie rozpoczął funkcjonowanie Punkt Zwrotny - nowoczesne centrum edukacji ekologicznej. W ramach bezpłatnych zajęć dzieci i młodzież nauczą się m. in. segregować śmieci czy... rozpoznawać manipulacje w social mediach. Wyposażenie obiektu powstało dzięki sklejce dostarczonej przez Grupę Paged.

 • Zróbmy to RAZEM: 20. edycja OKK! design

  Zróbmy to RAZEM: 20. edycja OKK! design

  12 września 2023 roku odbyła się 20. edycja OKK! design. Wydarzenie zapoczątkowane w 2012 roku przez Olgę Kisiel-Konopkę, właścicielkę agencji OKK! PR, na stale wpisało się do kalendarza spotkań branżowych w stolicy. W Pałacu Zamoyskich w Warszawie uczestnicy zebrali się, by pod hasłem "RAZEM" posłuchać czołowych polskich architektów i projektantów wnętrz, podziwiać najlepsze projekty tegorocznego konkursu Geberit, a przede wszystkim cieszyć się towarzystwem społeczności skupionej wokół działalności OKK! PR.

 • Domodesign: bezpłatne wykłady, warsztaty i konsultacje z architektami. Domoteka, Warszawa, 22-23.09.2023 r.

  Domodesign: bezpłatne wykłady, warsztaty i konsultacje z architektami. Domoteka, Warszawa, 22-23.09.2023 r.

  Centrum Designu Domoteka zaprasza wszystkich pasjonatów wzornictwa i dekoracji wnętrz na Domodesign, weekend pełen bezpłatnych prelekcji, warsztatów oraz możliwości konsultacji z doświadczonymi architektami. To okazja do samodzielnego stworzenia projektu przestrzeni lub konsultacji wyboru produktów do aranżacji.

 • 80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad

  80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad

  Z okazji swojego 80-lecia IKEA wypuszcza na rynek specjalną kolekcję, która jest hołdem dla lat 70. i 80. Poprzednia część kolekcji Nytillverkad pojawiła się w lipcu tego roku w delikatnych odcieniach, a teraz jej druga część przypomina nam te lata, włączając do oferty kultowe produkty tamtych czasów.

 • Targi Rzeczy Ładnych FRESH! x PRINT! - 23-24.09.2023 r., hala EXPO XXI w Warszawie

  Targi Rzeczy Ładnych FRESH! x PRINT! - 23-24.09.2023 r., hala EXPO XXI w Warszawie

  W dniach 23-24 września, w hali EXPO XXI w Warszawie, odbędzie się kolejna edycja największych targów designu w Polsce. Jednocześnie to obchody 10-lecia Targów Rzeczy Ładnych. Podwójna edycja TRŁ FRESH! x PRINT! zapowiada się wyjątkowo - w wydarzeniu weźmie udział aż 250 marek i projektantów. Pojawi się m. in. stoisko z limitowaną kolekcją ceramiki Malwiny Konopackiej i Dawida Podsiadło oraz premierowa wystawa 30 okładek projektu “THE VARSOVIANER”, stworzonych przez czołowe polskie ilustratorki i ilustratorów.

 • Kolor Roku 2024 wg AkzoNobel: Glamour Pink

  Kolor Roku 2024 wg AkzoNobel: Glamour Pink

  Glamour Pink™, Kolor Roku 2024 AkzoNobel, to idealny wybór do wnętrz mieszkalnych. Ten ciepły, pastelowy odcień różu wprowadzi przytulną i niezwykle przyjemną atmosferę, doskonale będzie się też komponował z drewnem i kamieniem naturalnym.

 • Spotkanie z designem i sztuką: Galeria Wnętrz DOMAR, Wrocław, 29.09.2023 r.

  Spotkanie z designem i sztuką: Galeria Wnętrz DOMAR, Wrocław, 29.09.2023 r.

  Już 29 września we wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR odbędzie się „Jesienny Dobrostan - Spotkanie ze Sztuką i Designem”. To wyjątkowe, całodniowe wydarzenie, którego głównym celem jest promocja designu.

 • Webinarium OKK: AI – jaki będzie miała wpływ na zawód architekta?

  Webinarium OKK: AI – jaki będzie miała wpływ na zawód architekta?

  Sztuczna inteligencja jest tematem, który przyciąga uwagę, wzbudza wiele kontrowersji i inspiruje do debaty, podważając konwencjonalne pojęcia na temat roli architekta.

 • Paged współtwórcą mebli dziecięcych na cele charytatywne

  Paged współtwórcą mebli dziecięcych na cele charytatywne

  W dniach 12-15 września 2023 r. w Poznaniu, podczas Targów DREMA, jednego z ważniejszych wydarzeń dla przedstawicieli przemysłu drzewnego i meblarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej, ze sklejki Paged wyprodukowane zostaną meble, które później trafią do dzieci z domów dziecka i ośrodka dla młodzieży.

 • „RAZEM” - 20. edycja OKK! design, 12.09.2023 r., Pałac Zamoyskich w Warszawie

  „RAZEM” - 20. edycja OKK! design, 12.09.2023 r., Pałac Zamoyskich w Warszawie

  „RAZEM” to hasło przewodnie 20. edycji OKK! design, która odbędzie się 12.09.2023 r. w Pałacu Zamoyskich w Warszawie. W programie wystąpienia czołowych polskich architektów i projektantów wnętrz oraz wystawa najlepszych projektów tegorocznej edycji Konkursu Geberit.

 • "Lepiej pomyślany dom" z IKEA

  "Lepiej pomyślany dom" z IKEA

  Takie hasło będzie towarzyszyło nowej formie komunikacji producenta począwszy od września 2023 roku. To odpowiedź na potrzebę klientów dotyczącą posiadania pięknej i funkcjonalnej przestrzeni mieszkalnej. Oferta marki zostanie wzbogacona o dodatkowe rozwiązania do przechowywania.

 • Miele Aerium, praktyczne urządzenie do odświeżania i wygładzania odzieży i akcesoriów.

  Nowości marki Miele na targach IFA 2023

  Marka Miele prezentuje na tegorocznych targach IFA blisko 300 urządzeń, wśród których znajdziemy nowe propozycje i cyfrowe rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego. Prezentacji towarzyszy hasło "Miele Open House" oraz Miele Eco House w Wiosce Zrównoważonego Rozwoju, gdzie dowiemy się, jak oszczędzać energię elektryczną i wodę z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

 • Przestrzeń bez barier. Forum Dostępności 13-14.11.2023 r. Poznań Congress Center

  Przestrzeń bez barier. Forum Dostępności 13-14.11.2023 r. Poznań Congress Center

  Forum Dostępności to nowe, ambitne wydarzenie na mapie projektowania uniwersalnego w Polsce. Odbędzie się w dniach 13-14 listopada br. w Poznań Congress Center. Konferencja to wspólna inicjatywa należącej do Grupy MTP spółki Nowy Adres, która posiada 20-letnie doświadczenie w organizacji najważniejszych wydarzeń dla branży nieruchomości, oraz Fundacji Integracja, jednej z największych organizacji w Polsce działająca na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 • O ludziach i dla ludzi: jak zmienia się marka Paged?

  O ludziach i dla ludzi: jak zmienia się marka Paged?

  Spółka Paged, obecna na polskim rynku o wielu lat, stara się budować angażujące środowisko pracy. Znane rynkowi benefity pozapłacowe, jak: ubezpieczenia grupowe, pakiety medyczne, kursy językowe, zajęcia sportowe, atrakcje kulturalno-rozrywkowe czy wsparcie pracowników w trudnej sytuacji życiowej realizuje od dawna. Z początkiem tego roku firma postawiła na zmianę kultury organizacyjnej, na rozwój inicjatyw dla pracowników oraz tworzenie społeczności wewnątrz firmy w oparciu o jej wartości.

 • Nowa Castorama przy ul. Bartyckiej w Warszawie

  Nowa Castorama przy ul. Bartyckiej w Warszawie

  Planujecie remont mieszkania lub domu? A może pasjonujecie się tematyką aranżacji wnętrz i z zapartym tchem śledzicie trendy? W Warszawie powstała inspirująca przestrzeń, którą warto odwiedzić - nowa Castorama przy ul. Bartyckiej.

 • Lokal w Barwałdzie

  Nowe Salony Kratki

  Ciepło, elegancja i atmosfera - to tylko niektóre z cech, które kojarzą się z marką Kratki.pl. Mamy ogromną przyjemność ogłosić otwarcie nowych salonów w Barwałdzie Górnym oraz Nowym Sączu, Od teraz okoliczni mieszkańcy będą mieli możliwość zanurzenia się w świecie pięknych kominków i innych urządzeń grzewczych, które dodadzą magii i przytulności każdemu wnętrzu.

 • Konkurs Dobry Design 2024

  Konkurs Dobry Design 2024

  Właśnie ruszyła kolejna edycja konkursu, którego celem jest poszukiwanie nowych twórców polskiego wzornictwa - oraz nagradzanie jego ikon. Projekty można zgłaszać do 30 listopada br., a finał plebiscytu odbędzie się podczas targów 4 Design Days 2024.

 • Studio planowania i zamówień IKEA w Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie

  Studio planowania i zamówień IKEA w CH Wola Park w Warszawie

  IKEA kontynuuje rozwijanie swojej oferty, dążąc do jeszcze skuteczniejszego spełniania oczekiwań klientów i inspirowania ich do poprawy jakości codziennego życia. W ramach tego procesu, w Centrum Handlowym Wola Park, uruchomione zostało Studio Projektowania i Zamówień IKEA – to przyjazne miejsce, gdzie doświadczeni projektanci służą pomocą w urzeczywistnianiu pomysłów, dobieraniu idealnych rozwiązań dla mieszkania oraz wspierają w składaniu i finalizacji zamówień.

 • Czystość na 140 lat, czyli jedyna w swoim rodzaju promocja od Vorwerk – 40 rat na 140 lat

  Czystość na 140 lat, jedyna w swoim rodzaju promocja od Vorwerk: 40 rat na 140 lat

  Z okazji okrągłych 140 lat na rynku firma Vorwerk przedstawia promocję, jakiej nigdy wcześniej nie było! Co przygotował producent systemu do utrzymania czystości Kobold? Mowa tu o ofercie „40 rat na 140 lat”, która jest dostępna tylko w terminie od 2 sierpnia do 27 sierpnia 2023 r.

 • Laureaci konkursu Samsung The Frame „Zrób to po swojemu”

  Laureaci konkursu Samsung The Frame „Zrób to po swojemu”

  Poznaliśmy wyniki konkursu Samsung The Frame "Zrób to po swojemu". Zespół jurorów pod przewodnictwem prof. Jana Sikory wybrał zwycięzcę spośród ponad 200 nadesłanych prac - ponadto przyznał trzy wyróżnienia. Oto prezentacja nagrodzonych projektów.

 • Wystawa prac Jakuba Szczęsnego w Muzeum Miasta Gdyni 2.07.2023-2.06.2024

  Wystawa prac Jakuba Szczęsnego w Muzeum Miasta Gdyni 2.07.2023-2.06.2024

  W dniach 1-9 lipca 2023 r. odbyło się prawdziwe święto polskiego designu - Gdynia Design Days. Festiwal zainaugurował wernisaż wystawy twórczości Jakuba Szczęsnego w Muzeum Miasta Gdyni, dziewiąta odsłona cyklu “Polskie Projekty Polscy Projektanci”. W przygotowanych specjalnie na tę wystawę pracach Szczęsny wykorzystał sklejkę, a wykonane z niej instalacje w sentymentalny dla autora sposób przenoszą odbiorców do czasów dzieciństwa. Partnerem wystawy jest PAGED, jeden z największych producentów sklejki w Europie.

 • Premiera książki "Wiklina. Piękne rzeczy, które wypleciesz sam(a)"

  Premiera książki "Wiklina. Piękne rzeczy, które wypleciesz sam(a)"

  Ta niezwykła opowieść o dwóch młodych dziewczynach zaczęła się trzy lata temu, w sklepie dziadka z wikliną na warszawskiej Starej Pradze, który istniał od prawie trzydziestu lat i był zagrożony likwidacją. Odchodząca w zapomnienie sztuka plecionkarstwa zyskała nowe opiekunki i propagatorki.

 • System do utrzymania czystości Kobold VK7 z nagrodą Red Dot Award: Product Design 2023

  System do utrzymania czystości Kobold VK7 z nagrodą Red Dot Award: Product Design 2023

  Red Dot to jeden z najważniejszych konkursów w świecie designu. Co roku jury nagradza wybrane produkty, które wyróżniają się na tle innych pod względem wzornictwa i wysokiej jakości. W tym roku jedną z nagród otrzymała marka Vorwerk za system do utrzymania czystości Kobold VK7.

 • Wakacyjne nowości IKEA

  Wakacyjne nowości IKEA

  Twój dom mówi wiele o Tobie, niezależnie od tego, czy preferujesz kolorowe czy stonowane, minimalistyczne czy eklektyczne wnętrza. Przeanalizuj, jak powinien wyglądać Twój idealny dom i stwórz wnętrze, które najlepiej odda Twoją osobowość. Od lipca 2023 roku IKEA oferuje różnorodne nowości, które z pewnością Ci w tym pomogą.

 • Zwycięzcy konkursu Geberit ,,Projekt Łazienki 2023"

  Zwycięzcy konkursu Geberit ,,Projekt Łazienki 2023"

  Konkurs Geberit ,,Projekt Łazienki 2023” dedykowany studentom oraz młodym architektom właśnie dobiegł końca. Oficjalne zakończenie konkursu, którego partnerem było Stowarzyszenie Architektów Polskich, oraz ogłoszenie werdyktu jurorów odbyło się 21 czerwca 2023 r. na terenie Pałacu Zamoyskich w Warszawie.

 • Zwycięzcy konkursu Jawor-Parkiet Design Awards 2023

  Zwycięzcy konkursu Jawor-Parkiet Design Awards 2023

  Podczas finałowej gali pod hasłem „Design Never Dies” 30 maja br. w warszawskim hotelu NYX, Jawor-Parkiet ogłosił wyniki tegorocznej edycji kreatywnego konkursu dla projektantów, architektów i studentów Jawor-Parkiet Design Awards. Wieczór uświetnił występ Cezarego Pazury, a oprawę muzyczną zapewnił Nick Sinckler z zespołem.

 • Kolekcja Nytillverkad na 80. urodziny marki IKEA

  Klasyki w nowym wydaniu: kolekcja Nytillverkad na 80. urodziny IKEI

  IKEA świętuje - a my razem z nią - 80 lat historii pięknego i funkcjonalnego wzornictwa. Z tej okazji do sprzedaży trafią jej klasyki w nowych odsłonach. Seria wyselekcjonowanych elementów wyposażenia została "zaktualizowana" w taki sposób, aby pasowała do stylu życia nowego pokolenia. Pierwsza odsłona kolekcji Nytillverkad trafi do sprzedaży w lipcu 2023 roku.

 • Nowa siedziba Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w Piszu

  Nowa siedziba Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w Piszu

  14 czerwca 2023 r. oficjalnie otwarto nową siedzibę Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w Piszu. To laboratorium z najnowocześniejszym sprzętem do badań drewna, tworzyw sztucznych i płyt drewnopochodnych, jednocześnie ważny krok firmy na drodze do dalszego rozwoju innowacyjnych produktów.

 • Projekt Łazienki 2023: zagłosuj na najlepszy projekt konkursowy!

  Projekt Łazienki 2023: zagłosuj na najlepszy projekt konkursowy!

  Właśnie zakończył się pierwszy etap Konkursu ,,Projekt Łazienki 2023”. Uczestnicy zgłosili swoje projekty mobilnej toalety publicznej w zaciszu ogrodu Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Teraz przyszła kolej na Internautów. Codziennie można oddać jeden głos na wybraną koncepcję biorącą udział w konkursie. Głosowanie potrwa do 18 czerwca 2023 r.