Newsy

Newsy

Śledź Newsy, a będziesz na bieżąco z wydarzeniami ze świata designu, premierami kolekcji materiałów wykończeniowych oraz aktualnymi - i nadchodzącymi - trendami. Na jakie wystawy warto pójść? Które targi odwiedzić? Gdzie otwierają się showroom'y z ciekawym wzornictwem? Co znajdziemy w najnowszym numerze popularnego miesięcznika o urządzaniu wnętrz? Odpowiedzi na te - i inne - pytania znajdziecie w dziale Newsy. Informujemy o ciekawych webinariach, które prowadzą uznani projektanci, prezentujemy wyniki konkursów dla projektantów i architektów, przybliżamy sylwetki twórców, którzy zdobyli popularność i teraz pragną podzielić się swoją wiedzą. Newsy to również promocje i wyprzedaże w dobrze znanych sieciówkach, dzięki którym kupimy więcej za mniej, a także komunikaty prasowe producentów mebli, oświetlenia, elementów dekoracyjnych, itp.

 • Monika Bronikowska z pracowni HOLA Design
 • Ceramika na TRŁ WIOSNA! 1i 2 kwietnia w warszawskim EXPO XXI

  Ceramika na TRŁ WIOSNA! 1 i 2 kwietnia w warszawskim EXPO XXI

  Już w najbliższy weekend 1- 2 kwietnia w warszawskim EXPO XXI odbędzie się wiosenna edycja Targów Rzeczy Ładnych. TRŁ WIOSNA! to największe targi niezależnego designu - 220 wystawców, kilkanaście stref tematycznych - plakaty, meble, rośliny, akcesoria i największa z tegorocznych stref - ceramika. Odbędą się także otwarte spotkania z publicznością - m.in. z twórcami Trzask Ceramics.

 • „Domodesign. Weekend aranżacji wnętrz” - 24-25 marca w Domotece

  „Domodesign. Weekend aranżacji wnętrz” - 24-25 marca w Domotece

  Domoteka po raz kolejny organizuje popularne wśród klientów wydarzenie, które obejmuje wykłady, warsztaty, wystawy oraz konsultacje projektowe i zakupowe. Podczas tegorocznej edycji eksperci zajmujący się projektowaniem wnętrz i designem będą omawiać tematy takie jak aranżacja kuchni i łazienek, trendy w modnych wnętrzach loftowych oraz prezentować niezwykły świat tkactwa. Ponadto, będzie można zobaczyć wnętrza luksusowych aut i jachtów.

 • Otwarcie warszawskiego Domu Marki Nowodvorski Lighting

  Otwarcie warszawskiego Domu Marki Nowodvorski Lighting

  W dniach 15-17 marca w Defabryce w Warszawie przy ulicy Duchnickiej 3 miało miejsce niezwykłe wydarzenie - uroczyste otwarcie Domu Marki Nowodvorski Lighting. W trakcie trzech dni spotkań goście mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produktami z oferty, a także uczestniczyć w ciekawych dyskusjach i szkoleniach, które objaśniały kwestie techniczne dotyczące nowoczesnego oświetlenia.

 • Design, który niesie zmianę. Rozmowa z Ingrid van der Wacht

  Design, który niesie zmianę. Rozmowa z Ingrid van der Wacht

  O tym, dlaczego przyszłość jest naszym wspólnym projektem i czy może być perfekcyjna, rozmawiamy z Ingrid van der Wacht, facylitatorką i specjalistką ds. komunikacji od lat pracującą dla Dutch Design Foundation – organizatora Dutch Design Week, a także jurorką w tegorocznej edycji konkursu make me! organizowanego przez Łódź Design Festival.

 • Inauguracja 25. edycji Konkursu „Projekt Łazienki 2023” – relacja z konferencji

  Inauguracja 25. edycji Konkursu „Projekt Łazienki 2023” – relacja z konferencji

  W poniedziałkowe popołudnie, 6 marca, w Pawilonie SARP w Pałacu Zamoyskich w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja jubileuszowej, 25. edycji Konkursu „Projekt Łazienki 2023”. Podczas spotkania przybliżone zostały założenia tegorocznej edycji oraz wieloletnia historia konkursu, który w tym roku funkcjonuje pod nową nazwą. Zmiana związana jest z przejściem produktów Koło do marki Geberit.

 • TRŁ WIOSNA!: Targi Rzeczy Ładnych 1-2 kwietnia w Warszawie

  TRŁ WIOSNA! Targi Rzeczy Ładnych 1-2 kwietnia w Warszawie

  Takiego otwarcia wiosny z Targami Rzeczy Ładnych jeszcze nie było. Halę EXPO XXI w Warszawie w dniach 1-2 kwietnia wypełni aż 220 znakomitych wystawców z całej Polski, a w otwartych spotkaniach z publicznością wezmą udział Filip Springer, twórcy Trzask Ceramics, duet Kwiaty&Miut i Bartosz Kosowski. To wielki start obchodów 10-lecia TRŁ i największe targi designu w tym roku w Warszawie.

 • ,,Projekt Łazienki 2023” – jubileuszowa edycja konkursu dla studentów i młodych architektów

  ,,Projekt Łazienki 2023” – jubileuszowa edycja konkursu dla studentów i młodych architektów

  Właśnie wystartowała 25. edycja konkursu ,,Projekt Łazienki” na zaprojektowanie toalety publicznej, organizowana przez firmę Geberit. Konkurs od początku istnienia zwraca uwagę na problematyczną kwestię toalet publicznych w Polsce. Tegorocznym zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie mobilnej toalety publicznej w zaciszu ogrodu Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Zwycięzca konkursu otrzyma 30 000 zł, a także możliwość zrealizowania autorskiego projektu.

 • Dom Marki Nowodvorski: Dni Świet(l)nych Inspiracji 15 – 18.03

  Dom Marki Nowodvorski: Dni Świet(l)nych Inspiracji 15 – 18.03

  Przyjdź, zainspiruj się, znajdź rozwiązania dla siebie. Dom Marki Nowodvorski to więcej niż showroom ze świetlnymi inspiracjami – to rozmowy, spotkania z projektantami oraz jakość jako wartości sygnowane nazwiskiem założycieli marki.

 • Maja Ganszyniec / make me!, fot. Aleksandra Pawłowska

  Wywiad z Mają Ganszyniec: W designie jest miejsce na eksplorację i racjonalną produkcję

  O różnych podejściach projektowych, przepisie na sukces i znaczeniu konkursów w pracy projektantów i projektantek rozmawiamy z Mają Ganszyniec, jurorką w tegorocznej edycji konkursu make me! organizowanego przez Łódź Design Festival.

 • Wybierz ulubiony projekt w ramach Antalis Interior Design Award

  Wybierz ulubiony projekt w ramach Antalis Interior Design Award

  Wraz z końcem stycznia upłynął termin zgłaszania projektów do międzynarodowego konkursu Antalis Interior Design Award, skierowanego do projektantów, architektów, drukarzy, aplikatorów i studentów. Wciąż można jednak głosować na prace walczące o Nagrodę Publiczności! O idei stojącej za plebiscytem, jego organizacji i współpracy z designerami rozmawiamy z Arkadiuszem Chłopikiem, dyrektorem marketingu Antalis Polska.

 • Meble Polska – Złoty Medal Grupy MTP

  MEBLE POLSKA – Złoty Medal Grupy MTP

  Oto produkty nagrodzone Złotym Medalem Grupy MTP na Targach MEBLE POLSKA 2023.

 • Caring for Water: konferencja GROHE X Summit 2023 na temat przyszłości naszej planety

  Caring for Water: konferencja GROHE X Summit 2023 na temat przyszłości naszej planety

  Konferencja GROHE X Summit „Caring for Water” odbędzie się w dniach 7-9 marca 2023 r. na platformie GROHE X. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane będzie w formie online. Każdy dzień konferencji GROHE X Summit poświęcony będzie jednemu z makro trendów: urbanizacji, zrównoważonemu rozwojowi oraz zdrowiu i dobremu samopoczuciu

 • Łódź Design Festival 2023 pod hasłem "Future Perfect"

  Łódź Design Festival 2023 pod hasłem "Future Perfect"

  Czy zamiast przepowiadać przyszłość możemy ją wspólnie zaprojektować? I jak nasze wyobrażenia przyszłości zmieniają teraźniejszość? – to pytania, które razem z zaproszonymi gośćmi postawimy sobie podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival, która odbędzie się w dniach 18-28 maja. Hasło nadchodzącej edycji ŁDF to „Future Perfect”!

 • MEBLE POLSKA i Targi Wnętrz HOME DECOR w Poznaniu - 21-24 lutego 2023 r.

  MEBLE POLSKA i Targi Wnętrz HOME DECOR w Poznaniu - 21-24 lutego 2023 r.

  Kupcy z ponad 70 krajów zapowiedzieli swój udział największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych kontraktacjach meblowych MEBLE POLSKA oraz towarzyszących im biznesowych Targach Wnętrz HOME DECOR. Kolejna edycja tych wydarzeń odbędzie się od 21 do 24 lutego 2023 roku w Poznaniu. Handlowcy z całego świata będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi kolekcjami 250 firm z 15 krajów.

 • Kolekcja Bau Solo nagrodzona na targach Ambiente we Frankfurcie

  Kolekcja Bau Solo nagrodzona na targach Ambiente we Frankfurcie

  Piątego lutego 2023 r., podczas największych na świecie targów artykułów konsumpcyjnych we Frankfurcie AMBIENTE 2023, kolekcja Bau Solo marki Ćmielów Design Studio z Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii Coffee/teaware (kawa/herbata).

 • Mariaż sztuki i architektury. Geberit na 4 Design Days

  Mariaż sztuki i architektury. Geberit na 4 Design Days

  Za nami kolejna odsłona 4 Design Days, święta architektury i designu, która zgromadziła w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach znanych architektów, projektantów i producentów wyposażenia. Stoisko Geberit, europejskiego lidera w segmencie ceramiki, zachwyciło gości, stając się jedną z najchętniej odwiedzanych przestrzeni wystawienniczych. W tym roku za koncepcję stoiska odpowiedzialny był Szymon Hanczar, założyciel hanczar studio, który stworzył wyjątkowy projekt targowy. Na przestrzeni marki pokazał połączenie sztuki i architektury, a całość zaprojektował w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 • Annie Leibovitz

  IKEA ogłasza współpracę ze znaną fotografką Annie Leibovitz

  Grupa Ingka, największy franczyzobiorca IKEA, opublikowała niedawno roczny raport „IKEA. Życie w domu 2022”. Z badania przeprowadzonego wśród ponad 37 000 osób w 37 krajach wynika, że prawie połowa ludzi na świecie (48%, w Polsce 37%) ma wrażenie, że obraz kreowany przez media nie odzwierciedla realiów ich życia w domu.

 • Odbiór mieszkania od dewelopera - o czym warto pamiętać?

  Odbiór mieszkania od dewelopera - o czym warto pamiętać?

  Kupiłeś mieszkanie od dewelopera i czekasz na jego odbiór techniczny? Przyjdź do warszawskiego showroomu pracowni Decoroom w pierwszy weekend lutego, aby dowiedzieć się, jakich formalności należy dopełnić po zakupie nieruchomości i jak samodzielnie odebrać ją od dewelopera. Na miejscu dostępni będą eksperci m.in. radca prawny, doradca finansowy i inwestycyjny oraz architekci wnętrz.

 • Ostatnie dni zgłoszeń do 3. edycji konkursu Antalis Interior Design Award

  Ostatnie dni zgłoszeń do 3. edycji konkursu Antalis Interior Design Award

  Remonty i przebudowy stanowią wyzwanie nie tylko dla osób na co dzień niezwiązanych z branżą wykończeniową, ale również dla profesjonalnych architektów. Każda inwestycja niesie za sobą wyzwania finansowe, klimatyczne i technologiczne, a każdy inwestor oczekuje indywidualnego podejścia do jego potrzeb i oczekiwań. Stale poszukujemy więc innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą nam na osiągnięcie zamierzonych efektów. Część z nich odnajdziemy w projektach nadsyłanych na kończący się właśnie konkurs Antalis Interior Design Award. Warto się pospieszyć, bo termin zgłoszeń upływa pod koniec stycznia!

 • Raport IKEA: Pokaż mi swój dom, a powiem ci, kim jesteś

  Raport IKEA: Pokaż mi swój dom, a powiem ci, kim jesteś

  Ponad połowa Polaków uważa, że ich dom odzwierciedla to, kim są. Rzeczy samodzielnie kupione, przestrzeń, która zaspokaja potrzeby i pomaga realizować zainteresowania, a także ludzie, z którymi mieszkamy – według polskich respondentów te trzy kluczowe czynniki mają na to największy wpływ. IKEA po raz kolejny zbadała nastroje oraz wrażenia ludzi z całego świata, również w Polsce, odnośnie ich życia w domu.

 • 13. edycja plebiscytu MUST HAVE w ramach Łódź Design Festival - zgłoszenia do 15.02.2023

  13. edycja plebiscytu MUST HAVE w ramach Łódź Design Festival - zgłoszenia do 15.02.2023

  Must have to najbardziej rozpoznawalny, niezależny znak jakości, który corocznie przyznawany jest najlepszym polskim produktom. Plebiscyt organizowany w ramach Łódź Design Festival od 2011 roku przyciąga rodzimych projektantów i producentów, którzy chcą zawalczyć o to niezwykle prestiżowe miano. Zgłoszenia do tegorocznej, 13. edycji, można przesyłać już tylko do 15 lutego.

 • Design jak kolaż: współpraca ilustratorki Anny Glik z galerią wnętrz Home Concept

  Design jak kolaż: współpraca ilustratorki Anny Glik z galerią wnętrz Home Concept

  W rzeźbie liczy się wyobraźnia przestrzenna, forma, kształt, struktura materiału. Malarstwo to kolor, sztuka łączenia odcieni, dostrzegania gry światła, zachwytu. A dobry design, jak kolaż łączy obie te dziedziny i tworzy z nich użytkowe dzieła sztuki. Tę synergię doskonale oddają prace kolażystki Anny Glik, stworzone dla Home Concept, w ramach nowej kampanii wizerunkowej galerii wnętrz Home Concept.

 • Architekt wnętrz Jan Sikora zdradza, jak wygrywać międzynarodowe konkursy architektoniczne

  Architekt wnętrz Jan Sikora zdradza, jak wygrywać międzynarodowe konkursy architektoniczne

  „Ważna jest wizja, należy się zawsze starać i po prostu ciężko pracować” – o tym, jak wygrywa się międzynarodowe (i nie tylko) konkursy architektoniczne, opowiada prof. Jan Sikora, właściciel pracowni Sikora Wnętrza i zdobywca wielu prestiżowych nagród na globalnej scenie projektowej. W samym 2022 roku pracownia zdobyła ich aż 9!

 • Szklane ścianki Verrière z prestiżową nagrodą German Design Awards 2022

  Szklane ścianki Verrière z prestiżową nagrodą German Design Awards 2022

  Francuskie słowo “verrière”, czyli witraż dało nazwę nowemu systemowi szklanych ścianek Raumplus. Niech nie zmyli nas nazwa, ponieważ mają one popularny industrialny wygląd. Poznajmy 3 powody, dla których warto wybrać to rozwiązanie. Tym bardziej, że zdobyło ono prestiżową nagrodę German Design Awards 2022.

 • Wielkie czyszczenie magazynów w sklepach Lidl Polska!

  Wielkie czyszczenie magazynów w sklepach Lidl Polska!

  27 grudnia w sklepach Lidl Polska rozpoczynają się wielkie obniżki cen – artykuły kuchenne, narzędzia i akcesoria do domu, będą tańsze o nawet 80 proc.!

 • Targi Rzeczy Ładnych wracają na Śląsk! TRŁ KATOWICE! już w ten weekend w MCK!

  Targi Rzeczy Ładnych wracają na Śląsk! TRŁ KATOWICE! już w ten weekend w MCK!

  Ponad 150 fantastycznych wystawców, 50 debiutów, specjalna strefa dla dzieci - Mamaville - oraz jakość i klimat, których nie da się podrobić. Już 17 i 18 grudnia w MCK w Katowicach druga w historii prezentowa edycja Targów Rzeczy Ładnych na Śląsku!

 • Magenta - kolor roku 2023 wg Pantone

  Magenta - kolor roku 2023 wg Pantone. Modne dodatki

  Wybór koloru roku Pantone jest zawsze niezwykle ważnym wydarzeniem dla branży wnętrzarskiej, ponieważ wyznacza trendy na cały następny sezon. W tym roku postawiono na kolor Viva Magenta. Czym charakteryzuje się ta barwa? W jaki sposób wykorzystać ją we wnętrzach? W które aranżacje wpasuje się najlepiej? Eksperci Salonów Agata podpowiadają.

 • Projektant musi pamiętać o poznaniu siebie – rozmowa z jurorką Antalis Interior Design Award

  Projektant musi pamiętać o poznaniu siebie – rozmowa z jurorką Antalis Interior Design Award

  Do końca stycznia trwa nabór zgłoszeń do Antalis Interior Design Award (AIDA) – konkursu dedykowanego architektom, projektantom wnętrz, grafikom, drukarzom i studentom. Laura Pietrușel, architektka wnętrz z Rumunii, opowiedziała nam o swojej drodze od tytułu laureatki AIDA do jurorki konkursu, oczekiwaniach w branży wnętrzarskiej i radach dla młodego pokolenia projektantów.

 • Konkurs świąteczny KLUDI

  Konkurs świąteczny KLUDI

  Idą Święta. Podaruj sobie odrobinę luksusu i weź udział w konkursie!