Newsy

Newsy

Śledź Newsy, a będziesz na bieżąco z wydarzeniami ze świata designu, premierami kolekcji materiałów wykończeniowych oraz aktualnymi - i nadchodzącymi - trendami. Na jakie wystawy warto pójść? Które targi odwiedzić? Gdzie otwierają się showroom'y z ciekawym wzornictwem? Co znajdziemy w najnowszym numerze popularnego miesięcznika o urządzaniu wnętrz? Odpowiedzi na te - i inne - pytania znajdziecie w dziale Newsy. Informujemy o ciekawych webinariach, które prowadzą uznani projektanci, prezentujemy wyniki konkursów dla projektantów i architektów, przybliżamy sylwetki twórców, którzy zdobyli popularność i teraz pragną podzielić się swoją wiedzą. Newsy to również promocje i wyprzedaże w dobrze znanych sieciówkach, dzięki którym kupimy więcej za mniej, a także komunikaty prasowe producentów mebli, oświetlenia, elementów dekoracyjnych, itp.

 • Łódź Design Festival 2022 – zwycięzcy międzynarodowego konkursu make me!

  Łódź Design Festival 2022 – zwycięzcy międzynarodowego konkursu make me!

  Urban Coolspot Project, Wymazówki CRN_01 „Koliber” oraz Urban Clay – poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu wzorniczego dla młodych projektantów make me! 2022. Do laureatów tegorocznej edycji trafiły nagrody o łącznej wartości 60 000 zł, które zostały przyznane podczas oficjalnej gali 13 maja w ramach trwającego Łódź Design Festival.

 • Webinarium Geberit. Trendy łazienkowe 2022 – jak urządzić łazienkę modnie i funkcjonalnie?

  Webinarium Geberit. Trendy łazienkowe 2022 – jak urządzić łazienkę modnie i funkcjonalnie?

  Łazienka to miejsce relaksu, jednocześnie coraz częściej pomieszczenie reprezentacyjne. To wnętrze, które wciąż ewoluuje. Jak zmieniło się w 2022 roku? Na to pytanie odpowiedzą w trakcie webinarium architektki z WZ STUDIO – Ada Skwira i Małgorzata Liebhart.

 • Łódź Design Festival 2022: Konkursowa wystawa Mazda Design Experience od 12 maja

  Łódź Design Festival 2022: Konkursowa wystawa Mazda Design Experience od 12 maja

  Czas wolny, rekreacja, ekologiczny design to zagadnienia, na których skoncentruje się wystawa „Piknik na skraju drogi” prezentująca prace finalistów konkursu Mazda Design Experience 2020/21. Zwiedzający wystawę zorganizowaną w ramach Łódź Design Festival 2022 będą mieli okazję zobaczyć projekty młodych gwiazd polskiego designu, stworzone z myślą o szeroko rozumianej rekreacji. Wystawę można oglądać od 12 do 22 maja w łódzkim Art Inkubatorze przy ul. Tymienieckiego 3.

 • Program ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2022

  Program ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2022

  "Tegoroczna edycja Łódź Design Festival 2022, pod hasłem RE:GENERACJA, jest zachętą do poszukania odpowiedzi na wyzwania, z jakimi mierzymy się na początku trzeciej dekady XXI w. Na festiwalu zaprezentujemy działania, które sprzyjają odbudowie zarówno indywidualnej, jak i systemowej. Poszukamy sposobów na zregenerowanie nie tylko środowiska naturalnego, ale i tkanki miejskiej, instytucji społecznych, a co najważniejsze – każdego z nas." Tak o koncepcie 11-dniowego festiwalu mówi jego dyrektor, Michał Piernikowski.

 • Konkurs BoConcept we współpracy z duńskim artystą Madsem Bergiem

  Konkurs BoConcept we współpracy z duńskim artystą Madsem Bergiem

  Marka meblowa BoConcept nawiązała współpracę z uznanym duńskim ilustratorem Madsem Bergiem i stworzyła limitowaną edycję sygnowanych plakatów obrazujących swoje najpopularniejsze projekty.

 • Ceramika Paradyż po raz kolejny Mecenasem ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL!

  Ceramika Paradyż po raz kolejny Mecenasem ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL!

  Przed nami jedenaście dni z najlepszym wzornictwem i wspólnym poszukiwaniem odpowiedzi na wyzwania przyszłości. Już 12 maja rusza kolejna edycja Łódź Design Festival, wyjątkowego w skali kraju wydarzenia poświęconego designowi. Zaszczytną rolę Mecenasa Festiwalu ponownie pełnić będzie Ceramika Paradyż.

 • Druga edycja Hansgrohe AquaDays już 10 i 11 maja 2022 r.

  Druga edycja Hansgrohe AquaDays już 10 i 11 maja 2022 r.

  Woda to życie i nasza pasja – pod tym hasłem w dniach 10–11 maja 2022 roku odbędą się Hansgrohe Aqua Days. Druga odsłona wydarzenia otrzyma zmienioną formułę – bardziej bezpośrednią niż poprzednio. Interesujesz się wzornictwem, innowacyjną technologią, zrównoważonym rozwojem? Chcesz wiedzieć, jak łączyć przyjemność korzystania z wody oraz ochronę środowiska i globalnych zasobów? Zarejestruj się już teraz!

 • W którą stronę zmierza design? Interprint na Łódź Design Festival 2022

  W którą stronę zmierza design? Interprint na Łódź Design Festival 2022

  Jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu miłośników dobrego designu, Łódź Design Festival, rozpocznie się już 12 maja 2022 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Re:generacja”, skłaniająca do refleksji nad pytaniem, w którą stronę podąża współczesne wzornictwo. Na to pytanie postara się odpowiedzieć między innymi firma Interprint. Co przygotowała dla uczestników festiwalu w tym roku?

 • ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2022 dla Ukrainy

  ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2022 dla Ukrainy

  Zespół Łódź Design Festival w tym trudnym czasie organizuje pomoc dla naszych ukraińskich sąsiadów, którzy w Polsce znaleźli schronienie. Wraz z Fabryką Sztuki, FotoFestiwalem, Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea i rezydentami Art_Inkubatora podejmuje szereg działań, takich jak: uruchomienie bawialni, prowadzenie zbiórek pieniędzy i rzeczy, udział w charytatywnych aukcjach na rzecz Ukrainy oraz wsparcie dla ukraińskich artystów i animatorów kultury.

 • Kuchnia skrojona na miarę. Bezpłatny webinar OKK! design

  Kuchnia skrojona na miarę. Bezpłatny webinar OKK! design

  Kuchnia to serce domu, a sercem kuchni jest… zabudowa! Decyzje związane z wyborem zabudowy kuchennej uzależnione są nie tylko od względów estetycznych, ale również od indywidualnych potrzeb i cech danej przestrzeni. W zabudowie ukryte są też sprzęty AGD, które są podstawą użytkowania tego wnętrza. W trakcie najbliższego webinaru OKK! design gość specjalny, Wioleta Cieślik z Pracowni Architektury Wnętrz Decoroom, opowie o projektowaniu i dobieraniu zabudowy kuchennej.

 • Finaliści międzynarodowego konkursu wzorniczego make me!

  Finaliści międzynarodowego konkursu wzorniczego make me!

  Międzynarodowy konkurs make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowy element Łódź Design Festival. Najważniejszym jego celem jest prognozowanie nadciągających trendów, odważnych idei oraz wsparcie młodych projektantów w wieku 20-35 lat, którzy są gotowi do startu. Na miesiąc przed startem festiwalu poznaliśmy listę 26 finalistów, którzy powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 60 000 zł.

 • Kilka słów o projektowaniu łazienki. Bezpłatny webinar OKK! design

  Kilka słów o projektowaniu łazienki. Bezpłatny webinar OKK! design

  Łazienka to wyjątkowe miejsce w naszych domach – jako niezwykle istotne pomieszczenie musi spełniać wszelkie kryteria funkcjonalności, a jednocześnie być ładną i przyjemną przestrzenią do relaksu. Zaprojektowanie idealnej łazienki to prawdziwe wyzwanie! W trakcie najbliższego webinaru OKK! design gość specjalny - architektka wnętrz Monika Staniec - przybliży, jak zaprojektować łazienkę spełniającą wszystkie potrzeby domowników.

 • Sofa Margo zaprojektowana przez Nelsona de Araújo

  Nobonobo na targach meblowych Feria del Mueble 2022 w Saragossie

  Saragossa to meble – taka maksyma przyświecała tegorocznym Targom Meblowym Zaragoza 2022 w Hiszpanii. Wśród licznych wystawców z kraju i ze świata, nie mogło zabraknąć polskiego producenta mebli tapicerowanych Nobonobo, którego projekty współtworzone są przy współpracy z designerami z Półwyspu Iberyjskiego właśnie.

 • Red Dot Award 2022 za projekt Conteak dla Cezarego Zadorożnego - LOFTLIGHT

  Red Dot Award 2022 za projekt Conteak dla Cezarego Zadorożnego - LOFTLIGHT

  Podczas tegorocznej edycji prestiżowego konkursu wzornictwa przemysłowego Red Dot Design Award nagrodę w kategorii Oświetlenie otrzymał projekt lampy Conteak, autorstwa Cezarego Zadorożnego dla marki LOFTLIGHT.

 • Łódź Design Festival: zbuduj pływającą wyspę!

  Łódź Design Festival: zbuduj pływającą wyspę!

  12 maja 2022 r. wystartuje 16. edycja Łódź Design Festival! Każdej z poprzednich przyświecało inne hasło przewodnie, w tym roku jest to: RE:GENERACJA. W myśl konceptu organizatorzy proponują skuteczne sposoby na urozmaicenie lokalnej zieleni miejskiej i odbudowę bioróżnorodności w najbliższym otoczeniu. Tematem, wokół którego skupi się uwaga, będzie tym razem idea pływających wysp.

 • Targi Rzeczy Ładnych i „Plakaty wsparcia”: charytatywna wystawa na rzecz Ukrainy

  Targi Rzeczy Ładnych i „Plakaty wsparcia”: charytatywna wystawa na rzecz Ukrainy

  W dniach 2-3 kwietnia 2022 roku będzie miało miejsce wydarzenie specjalne w ramach TRŁ WIOSNA! - wyjątkowa wystawa plakatów prezentująca prace polskich i ukraińskich artystów wspierających Ukrainę. Plakaty będzie można kupić, a cała kwota zostanie przekazana na Ukraiński Dom prowadzony przez Fundację „Nasz Wybór”.

 • TRŁ WIOSNA! Prezentujemy wybranych wystawców

  TRŁ WIOSNA! Prezentujemy wybranych wystawców

  W trakcie Targów Rzeczy Ładnych, w dniach 2-3 kwietnia 2022 r., swoje rzemiosło pokaże 200 wystawców. Prezentujemy prace wybranych marek i artystów.

 • Loft Inside - targi aranżacji wnętrz 23-24.04.2022

  Loft Inside - targi aranżacji wnętrz 23-24.04.2022

  Moda na mieszkania w loftowym stylu święci triumfy. Niejednej i niejednemu z nas marzy się życie w pomieszczeniach o ceglanych ścianach oraz codziennym przebywaniu w swojej prywatnej miejskiej dżungli. Zastanawialiście się kiedyś, skąd przyszła do nas ta tendencja?

 • Targi Rzeczy Ładnych 2022: wiosenna edycja spotkań z designem

  TRŁ WIOSNA! 200 wystawców, wystawa plakatów i “design dla Ukrainy”

  Targi Rzeczy Ładnych już w weekend 2-3 kwietnia z rozmachem otworzą wiosenny sezon - zapraszamy na największy pokaz polskiego designu przed wakacjami! Aż 200 wspaniałych wystawców tego kultowego wydarzenia pojawi się po raz pierwszy w nowej przestrzeni - EXPO XXI w Warszawie. Będzie inspirująco i… żółto-niebiesko - na TRŁ WIOSNA! nie zabraknie bowiem wspaniałych gestów solidarności polskich twórców z Ukrainą.

 • BoConcept zawiesza sprzedaż na terenie Rosji
 • Rekordowa liczba zgłoszeń do plebiscytu MUST HAVE 2022! Poznajcie laureatów

  Rekordowa liczba zgłoszeń do plebiscytu MUST HAVE 2022! Poznajcie laureatów

  Zbliżający się Łódź Design Festival zapowiada się bardzo obiecująco! Pierwsze rekordy już padają, a do rozpoczęcia wydarzenia zostały jeszcze dwa miesiące. Najbardziej doceniany w branży plebiscyt must have, organizowany w ramach łódzkiego święta designu, cieszy się w tym roku wyjątkowym zainteresowaniem. Prezentujemy projekty nagrodzone wyróżnieniem.

 • Must have 2022 dla sofy Margo projektu Nelsona de Araújo dla Nobonobo

  Must have 2022 dla sofy Margo projektu Nelsona de Araújo dla Nobonobo

  Tegoroczna edycja plebiscytu must have została rozstrzygnięta. Wśród wyróżnionych renomowanym znakiem jakości must have produktów znalazła się sofa Margo marki Nobonobo. Ten projekt powstał we współpracy z Nelsonem de Araújo.

 • Gala Perły Ceramiki UE 2021

  Zjawiskowe kolekcje Ceramiki Tubądzin nagrodzone „Perłami Ceramiki”

  Architekci, projektanci i dystrybutorzy nagrodzili kolekcje Boho i Sophisticated kreacji Macieja Zienia oraz kolekcję Macchia. Produkty Grupy Tubądzin zostały docenione za piękne, wyróżniające się wzornictwo, bogactwo elementów oraz za kunszt detali i dekoracji.

 • Zobacz, jak mieszka projektantka wnętrz. Bezpłatny webinar OKK! design

  Zobacz, jak mieszka projektantka wnętrz. Bezpłatny webinar OKK! design

  Projektowanie własnego domu przez zawodowego projektanta to niewątpliwie jedno z najważniejszych przedsięwzięć w życiu. Proces tworzenia własnych czterech kątów to często próba pogodzenia wizji wymarzonego mieszkania z realnymi możliwościami. Tym razem gość specjalny webinaru OKK! design - Kasia Szostakowska - przybliży proces projektowania własnego domu i jego wnętrz.

 • Konkurs make me! w ramach Łódź Design Festival. Rekrutacja trwa do 28.03.2022 r.

  Konkurs make me! w ramach Łódź Design Festival. Trwa rekrutacja, poznaliśmy jury

  Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival, adresowany nie tylko do designerów, ale także adeptów kierunków artystycznych i projektowych. Finaliści poprzednich edycji doskonale wyczuli potencjał konkursu, doceniając możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki zaistnieniu w środowisku projektowym, promocji poprzez liczne publikacje czy kolejne wystawy. Do 28 marca trwa nabór zgłoszeń, spośród których jury międzynarodowego konkursu wzorniczego make me! po raz kolejny wyłoni najlepsze pomysły młodych projektantów.

 • #RazemDlaUkrainy

  Bawialnia w Łodzi dla mam i dzieci w każdym wieku już otwarta! #RazemDlaUkrainy

  Zespół Łódź Design Festival, wraz z pozostałymi organizacjami z Tymienieckiego 3 - na czele z Fabryką Sztuki, Fundacją Edukacji Wizualnej, Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea i rezydentami Art_Inkubatora - połączyli siły i wspólnie działają dla dobra sprawy.

 • TARGI WARSAW HOME & CONTRACT

  Targi Warsaw Home & Contract

  W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie oraz liczne prośby wystawców i odwiedzających PTAK WARSAW EXPO zdecydował się rozszerzyć targi Warsaw Home o nowe strefy: Warsaw Home Electronics, Warsaw Home Gift&Deco, Warsaw Home Green Days; które wraz z II edycją Warsaw Home Build zagoszczą między 17 a 19 marca 2022 r. w Ptak Warsaw Expo - największym centrum targowym w Europie Środkowo-Wschodniej.

 • Edycja limitowana urządzeń Thermomix® TM6 i Kobold VC100

  Limitowana seria urządzeń Thermomix® TM6 i Kobold VC100

  Tylko w marcu na polskim rynku dostępna jest limitowana edycja urządzenia Thermomix® TM6 i bezprzewodowego odkurzacza Kobold VC100 w kolorze czarnym.

 • Kolekcja Countryside by Westwing

  Sielski urok życia na przedmieściach - kolekcja Countryside by Westwing Collection

  Countryside by Westwing Collection to nowa kolekcja marki na sezon wiosna-lato 2022, która łączy w sobie estetykę stylu country z nowoczesnym twistem. To 365 zupełnie nowych produktów, które są dostępne na Westwing.pl od 25 lutego 2022 r.

 • Zuiver zagościł na Saskiej Kępie

  Zuiver zagościł na Saskiej Kępie

  Wiosna to najlepszy czas na zmiany. I idealny czas na spacery. Dlatego też firma BM Housing zaprasza na spacer po uroczej Saskiej Kępie, do swojego showroomu przy ulicy Angorskiej 12. Piękne wnętrza willi, w której firma ma swoją siedzibę, zaaranżowane zostały meblami i dodatkami holenderskich marek. Na specjalną uwagę zasługuje nowa ekspozycja marki Zuiver.