Domy letniskowe

 • Remont przyczepy kampingowej

  Remont przyczepy kempingowej

  Wiele osób ceni sobie wolność podróżowania i noclegu w dowolnym miejscu, co sprawia, że rośnie sprzedaż przyczep kempingowych i kamperów. Niektórzy decydują się na zakup używanego pojazdu, który później remontują i dostosowują do swoich wymagań. Przedstawiamy, jak wygląda renowacja przyczepy kempingowej krok po kroku.

 • Budowa domku letniskowego - od czego zacząć?

  Domek letniskowy: całoroczny czy sezonowy? Jak zbudować i urządzić domek letniskowy?

  Niezależnie od tego, czy decyzja o budowie domku letniskowego została już podjęta, czy nadal się wahasz i rozważasz zalety i wady tej inwestycji, jedno jest pewne - najtrudniejsze są zawsze pierwsze kroki każdego przedsięwzięcia. W artykule przedstawimy Ci jednak szczegółowo i logicznie, jak wygląda budowa domu letniskowego. Od czego zacząć, jakich formalności dopełnić, gdzie postawić konstrukcję czy na jaki wydatek się przygotować, to tylko niektóre z pytań, na które odpowiedź poznasz już za kilka minut.

 • Domek na wsi to sielski obraz nowej rzeczywistości. Odpoczniemy tu od szybkiej codzienności, docenimy bliskość przyrody , a spacerując czy jeżdżąc na rowerze po prostu przewietrzymy umysł

  Domek na działkę

  Relaks wśród natury, nieustanna radość z małych rzeczy, spacery po zielonej okolicy... dla wielu z nas to wyczekiwany czas urlopu. Czy jesienią musimy go tylko wspominać? Nie, bo jest sposób, żeby takie przyjemne chwile przeżywać częściej niż tylko raz w roku. A wszystko to za sprawą własnego domu na działkę – idealnego na krótki weekendowy wypad, ewentualnie dłuższe wakacje. I to nie tylko latem!

 • 'Managua'

  Dom letniskowy bez pozwolenia na budowę

  Każdy marzy o swoim miejscu na ziemi, a wiosną, gdy szczególnie ciągnie nas na łono natury, zaczynamy poważnie myśleć o inwestycji we własny kąt. Mały przytulny domek w pięknym miejscu śni nam się po nocach. Czy jest to jednak inwestycja na naszą kieszeń?

 • Budynek z jednospadowym dachem i dwoma poziomami mieszkalnymi mieści pokoje sypialne i łazienkę; część dzienna jest obok - w jednoprzestrzennym budynku przekrytym dachem dwuspadowym

  A co powiecie na mały dom letniskowy nad jeziorem, w stylu skandynawskim?

  Dom stoi w pięknym miejscu Kaszub. Trzy minuty idzie się stąd do dużego jeziora, trzy do mniejszego, obok biegnie droga, dalej - łąki, drzewa, nieliczne chałupy we wsi, sporo współczesnych zabudowań rozsianych po okolicy.

 • dom w jałowcach

  Realizacje domów: dom schowany w jałowcach

  W polskich miastach architekci i działacze miejscy walczą od dawna - lecz bez wielkich, niestety, efektów - z płachtami reklam, zasłaniającymi fasady budynków i szpecącymi przestrzeń. Na szwedzkiej wyspie Gotland można podziwiać inny sposób wykorzystania wielkoformatowych wydruków - dom zasłonięty wizerunkami jałowców.

 • dom na wsi, kominek, poddasze, sypialnia

  Klimatyczne pensjonaty z całej Polski. Przepis na sielski odpoczynek

  O każdym z tych miejsc można by rzec "koniec świata". I słusznie, bo mają dać spragnionym relaksu takie poczucie. To odpowiedź na potrzeby zaganianych ludzi, którzy w wolnej chwili coraz częściej pragną wyciszenia, zwolnienia tempa, obcowania z naturą i znalezienia się w miejscach po prostu ładnych. Tu na pewno zazna się spokoju i podładuje akumulatory.

 • przebudowa domu, domek letniskowy

  Realizacje domów: przebudowa peerelowskiego domku letniskowego

  Przebudowa domu, czyli jak przeszłość spotyka się z teraźniejszością: jeden z bardziej charakterystycznych elementów polskiego pejzażu architektoniczno-kempingowego lat 70. i 80. ubiegłego wieku, dzięki ciekawemu pomysłowi projektanta zyskał zaskakujący wyraz, niespodziewane wykończenie, które każe spojrzeć w zupełnie nowy sposób na coś, co - wydawało się - znamy niemal do znudzenia. Przedstawiamy domek letniskowy Brda po przebudowie.

 • Dom Marka Szcześniaka wykończony blachą tytanowo-cynkową - praktyczną i zarazem nadającą budynkowi awangardowy wygląd

  Srebrzysty dom w środku lasu

  Trzydziestoczteroletni architekt Marek Szcześniak ma za sobą sześć lat praktyki w pracowni wziętego warszawskiego projektanta Stefana Kuryłowicza.

 • Mazowieckie chaty mają prostą konstrukcję - wyglądają jak z dziecięcego obrazka: centralnie położone drzwi, dwa okna po bokach, niewielki, zadaszony ganek i prosty, dwuspadowy dach.

  Stara chata w roli domku letniskowego. Jak ją urządzić i wyposażyć ?

  Stara drewniana chata po pewnych przeróbkach może służyć jako komfortowy domek letniskowy. Oto przykład jak można nowocześnie i komfortowo wyposażyć chatę nie niszcząc jej pierwotnego uroku.