Stropy i schody

 • schody strychowe schody na poddasze schody adaptacja poddasza strych wejście na strych poddasze

  Jakie schody strychowe? Wymiary schodów

  Na poddasze nieużytkowe zagląda się zaledwie kilka czy kilkanaście razy w roku. Do tak rzadkich wypraw wystarczą lekkie oraz niedrogie schody, które – gdy są akurat niepotrzebne – można po prostu schować w stropie.

 • schody żelbetowe, schody betonowe, szalunek, strop

  Schody żelbetowe bezpieczne i wygodne: w praktyce

  Schody żelbetowe można wykonać metodą tradycyjną, wylewając je w deskowaniu bezpośrednio na budowie, albo skorzystać z elementów prefabrykowanych drobno- lub wielkowymiarowych.

 • Dwubiegowe schody dywanowe wymagają dobrego zakotwienia stopni w ścianach i podparcia spocznika słupkami

  Schody dywanowe - plusy i minusy rozwiązania

  Z boku przypominają dywan spływający po niewidocznych stopniach. Schody zwane dywanowymi to konstrukcja samonośna, którą od typowych schodów ażurowych odróżnia brak belek lub płyty nośnej.

 • Strop w budynku jednorodzinnym

  Nowoczesne stropy

  Stropy są podstawowymi elementami tworzącymi konstrukcję domu. Nie tylko dzielą go na kondygnacje, ale też najczęściej dodatkowo usztywniają budynek.

 • Schody Maya oparte na konstrukcji drewnianej z poręczą Szkło w drewnie (cena ok. 15 tys. zł brutto w ramach promocji obowiązującej w lutym 2017 r.)

  Balustrady i poręcze: trendy 2017

  W tym roku najmodniejsze są balustrady i poręcze o oryginalnym wzornictwie, wykonane przede wszystkim ze szkła i stali lub będące wynikiem połączenia tych materiałów z ponadczasowym drewnem. Zobacz galerię z nowościami i daj się zainspirować.

 • schody,schody z drewna,schody drewniane,aranżacja wnętrz,balustrasa,szklana balustrada,balustrada ze szkła

  Wygodne schody w domu

  Schody, niezbędne, by pokonać różnicę poziomów w domu, stają się jednocześnie elementem kompozycji wnętrza. Dlatego powinny być nie tylko bezpieczne, funkcjonalne, ale i estetyczne. Można je umieścić w różnych częściach domu i zastosować do ich budowy różne technologie.

 • podgrzewane schody zewnętrzne

  Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe schodów zewnętrznych

  Gdy pod okładziną schodów zewnętrznych ułożymy odpowiednią instalację złożoną z kabli grzejnych oraz sterowania, usunie ona z nich śnieg i lód.

 • Słupy na poddaszu

  Słupy na poddaszu

  Jeśli dach ma dużą rozpiętość lub rozbudowany kształt, krokwie zwykle muszą być wsparte dodatkową konstrukcją z poziomych płatwi i podpierających je słupów z drewnianych krawędziaków. Przy wykończeniu poddasza takie słupy muszą być odpowiednio wpasowane w jego zabudowę.

 • schody żelbetowe

  Schody żelbetowe bezpieczne i wygodne: trochę teorii

  Jeśli są dobrze zaprojektowane i wykonane, nawet nie zauważymy wielokrotnego ich pokonywania. W przeciwnym razie codzienne chodzenie po schodach stanie się naszym utrapieniem.

 • Bezpieczna i wygodna pochylnia

  Jak zbudować wygodną pochylnię

  Nawet dwa-trzy schodki stają się barierą nie do pokonania dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Dlatego w domu, w którym mieszka, koniecznie trzeba je uzupełnić o pochylnię.

 • izolacja balkonów, izolacja balkonu

  Izolacja balkonu

  Wielu z nas marzy o pięknym i niesprawiającym kłopotów balkonie, z którego można korzystać podczas słonecznych dni. Tymczasem wykonanie tego elementu z okładziną ceramiczną jest trudną sztuką, która wymaga zastosowania sprawdzonych technologii.

 • Dobrze ocieplona podłoga parteru w niepodpiwniczonym domu zapobiega ucieczce ciepła do gruntu

  Z czego zrobić podłogę na gruncie

  Najpopularniejszym rozwiązaniem konstrukcyjnym podłogi na gruncie jest wykonanie podłogi z izolacją ze styropianu. Alternatywna metoda to ułożenie keramzytu, który zastępuje zarówno podsypkę, jak podłoże betonowe i izolację termiczną.

 • schody wewnętrzne
 • 8232024 https bi

  Schody gotowe

  Zamiast popularnych schodów żelbetowych, które wykonuje się już podczas robót stanu surowego, a potem wykańcza, można wstawić do domu gotowe schody - wykonane w całości na zamówienie lub składane z prefabrykatów. Ponieważ najlepiej montować je już po ułożeniu podłóg, na czas budowy trzeba wtedy zamontować prowizoryczne schody tymczasowe.

 • MATERIALY PRODUCENTOW

  Schody na strych

  Schody na strych powinny być proste, bezpieczne i w miarę wygodne. Najczęściej polecane są schody składane.

 • Bezpieczne i wygodne schody

  Wchodząc po schodach, zużywa się aż siedem razy więcej energii niż idąc po płaskim terenie. Nic więc dziwnego, że bieganie po schodach jest uważane za wyczerpujące ćwiczenie fizyczne - niektórzy sportowcy uprawiają je zamiast joggingu. Jednak we własnym domu nawet wielokrotne chodzenie po schodach nie powinno być uciążliwe, dlatego schody muszą być wygodne.