Ceramiczne deski do krojenia od Boguslavskaya podbijają rynek

Anna Oporska

Historia tej marki o polsko-ukraińskim rodowodzie jest dość nietypowa. Zaczęła się bowiem od ojców, których talenty zainspirowały córki do projektowania ceramicznych desek do krojenia.

1 z 12Deska do krojenia BVSK
mat. prasowe BVSK
2 z 12Deska do krojenia BVSK
mat. prasowe BVSK
3 z 12Deska do krojenia BVSK
mat. prasowe BVSK
4 z 12Deska do krojenia BVSK
mat. prasowe BVSK
5 z 12Deska do krojenia BVSK
mat. prasowe BVSK
6 z 12Deska do krojenia BVSK
mat. prasowe BVSK
7 z 12Deska do krojenia BVSK
mat. prasowe BVSK
8 z 12Deska do krojenia BVSK
mat. prasowe BVSK
9 z 12Deska do krojenia BVSK
mat. prasowe BVSK
10 z 12Deska do krojenia BVSK
mat. prasowe BVSK
11 z 12Deska do krojenia BVSK
mat. prasowe BVSK
12 z 12Deska do krojenia BVSK
mat. prasowe BVSK

Wydawało by się, że ceramiczne deski do krojenia to produkt dość niszowy, a jednak stały się hitem sezonu. A konkretnie deski od Boguslavskaya, w skrócie BVSK. To młoda marka powstała pod koniec 2016 roku we Wrocławiu. Wówczas dwie wspólniczki - pochodząca z Ukrainy Julia Boguslavskaya i Kaja Dutka - postanowiły stworzyć projekt, który został zainspirowany przez ojców obu pań. Jeden z nich jest artysta, drugi, drugi ceramikiem. Choć Julia i Kaja zawodowo nie miały do tej pory nic wspólnego z designem, obie były zdeterminowane, żeby tworzyć piękne rzeczy z ceramiki. Tak narodziła się marka Boguslavskaya.

Głównym produktem oferowanym przez firmę są deski do krojenia, które mogą także służyć jako podstawki pod gorące naczynia, dekoracja naścienna i ozdoba stołu. 

Proces produkcyjny jest skomplikowany. Specjalnie do produkcji desek BVSK była opracowana własna formuła masy ceramicznej. 95% surowców dla masy ceramicznej pochodzi z okolic Wałbrzycha, gdzie deseczki są produkowane. Deska jest dekorowana ceramiczną kalką wtopioną w szkliwo przy temperaturze ponad 850 stopni Celsjusza, co pozwala śmiało stawiać na deskach gorące naczynia oraz wkładać je do zmywarki po użytkowaniu

- mówi Julia Boguslavskaya.

Do tej pory powstało ponad 30 wzorów desek. Każdy z nich jest produkowany w ograniczonej liczbie i nigdy nie jest powtarzany. Nowe modele powstają z inspiracji nowymi trendami zarówno ze świata wnętrz i designu, jak i mody. "Może niedługo BVSK również będzie wyznaczać trendy" - mówi z uśmiechem Julia. Z pewnością marka już wykreowała modę na ceramiczne deski do krojenia - nigdy nie były popularniejsze.

Przedsiębiorczym kobietom udało się w stosunkowo krótkim czasie wypromować niszowy produkt, który jest niezwykle atrakcyjny. Świat stoi przed nimi otworem.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Ceramiczne deski do krojenia od Boguslavskaya podbijają rynek