Wygodna kawalerka. Ma tylko 15 m kw.

Zaglądamy do 15-metrowego mieszkania pełnego interesujących rozwiązań. Czy tak powinna wyglądać wygodna kawalerka?

Pokazywaliśmy Wam pomysłowo urządzoną kawalerkę w Paryżu o powierzchni 16 m2. Dziś przyszła pora na... jeszcze mniejszą!

Młoda projektantka Silvana Citterio stworzyła na 15 m2 wygodną i przyjazną przestrzeń do życia. Kawalerka znajduje się w miejscowości Cantetto Pavese we włoskiej Lombardii. Bardzo wysokie ściany pozwoliły na stworzenie sporej platformy, która jest sercem całego mieszkania.

Na drewnianym podest można dostać się po kilku stopniach. W schodach ukryte są szuflady, w których przechowywane są kuchenne naczynia. Największe wrażenie robi bez wątpienia, sposób w jaki "schowano" kuchnię. Zastosowano tu rozwiązanie znane z jachtów. Kuchenny zlew oraz piekarnik ukryte są pod podnoszoną klapą, która po zamknięciu staje się częścią podestu.

kawalerka, małe mieszkanie, jak urządzićfot. silvanacitterio.it

Na górze znalazło się miejsce na spore łóżko, nad którym zamontowano niewielką półkę. Na podeście stanął także niewielki stolik z dwoma nowoczesnymi krzesłami. Na jednej ze ścian zamontowano duże lustro, które optycznie powiększa przestrzeń.  Co ciekawe, podest skrywa również niewielką szafę z wieszakami i półkami na ubrania i buty.

W mieszkaniu znalazło się również miejsce na niewielką łazienkę z prysznicem.

Jak wam się podoba to mieszkanie?

 

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

 

Więcej o:
Komentarze (41)
Wygodna kawalerka. Ma tylko 15 m kw.
Zaloguj się
 • srull

  Oceniono 43 razy 37

  Brakuje tylko fortepianu koncertowego.

 • zigzaur

  Oceniono 34 razy 32

  Ciekawe, jaka jest wartość rynkowa takiego mieszkania. Może bardziej opłaca się kupienie campera, bo za jednym zamachem jest już samochód. A i podatki od nieruchomości są niższe. I elastyczność w wyborze miejsca pracy też jest.

 • wiktormarzena

  Oceniono 79 razy 27

  ...kup.e można robić do kubła na śmieci lub do zlewozmywaka. Oszczedzamy w ten spocób 253 cm3 powierzchni, która możemy przeznaczyć na kącik czytelniczy GW.

 • zigzaur

  Oceniono 24 razy 22

  Zdjęcie pierwsze i ostatnie przypomina film "Akwarium" ze sceną szkolenia:
  - Pamiętaj, że upadek w tył na krześle niczym ci nie grozi.
  A te szafy na ubrania to pomysł wzięty z camperów.

 • kosti84

  Oceniono 21 razy 19

  "wygodna" to zdecydowanie chybione określenie,ale jak na 15m fajna kawalerka.Zastanawia mnie tylko jak korzysta się z "garderoby",bo na zdjęciu nie widać jak do niej zejść,jest jakaś drabinka?Nie widzę też nigdzie kibelka na zdjęciach,natomiast widzę bidet,co w tak małej łazience wydaje mi się zbędnym luksusem.

 • kraken28

  Oceniono 28 razy 16

  Myślę, że niejedna osoba samotna, której brakuje własnego kata chciałaby coś takiego. Koszty utrzymania takiego mieszkanka małe. Małe, ciasne ale własne....Szokuje mnie jednak krytyka, gdyż większosć ludzi nie ma własnego kąta, albo wyposażenie i wnętrze ludzi daje dużo do myślenia. Jak widać dla większosci lepiej nic nie mieć albo mieszkać w byle czym niż w 15 mkw

 • zuuuraw

  Oceniono 19 razy 15

  Najgorsze jak już podamy gościom kolację a ktoś zażyczy sobie dokładki czy dodatkowej herbaty, trzeba będzie zgonić towarzystwo z salonu na dół, znieść krzesła i dostać się z powrotem do kuchni. Super pomysłowe !

 • klarb

  Oceniono 19 razy 15

  czekam na tekst jak urządzić się na 5 metrach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX