Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kawalerka. Jak ją urządzić, aby była funkcjonalna i przytulna jednocześnie?

AS

Pierwszy punkt, od którego powinniśmy zacząć to zapoznać się z rozmieszczeniem pomieszczeń i metrażem. Czasami jest różnica kilku metrów, a to bardzo dużo.

Mars
Mars
Voster

Mała oddzielona kuchnia czy aneks kuchenny z salonem? Więcej powierzchni uzyskamy, gdy te pomieszczenia są połączone. Ścianka dzieląca zabrałaby miejsce, które możemy sprytnie wykorzystać. Kuchnie zostawiamy na jednej ścianie, a oddzielimy ją stołem czy wyspą. System przesuwny musimy odpowiednio dobrać, aby delikatnie przysłonić, muszą sprawić wrażenie lekkich.

 

Mobi
Mobi
Voster

Oszczędzając w taki sposób miejsce mamy więcej przestrzeni w salonie. Zyskamy dodatkowe miejsce, które możemy przeznaczyć na część sypialnianą. Odpowiednio ustawione meble, wykorzystana wnęka lub regał będzie odpowiedni to wydzielenia strefy sypialnianej. Oddzielimy, a jednocześnie nie stracimy cennego miejsca.

Model V
Model V
Voster

Drugą opcją jest połączenie strefy sypialnianej i salonu. Meble, które są potrzebne powinny mieć prostą formę. Im mniej tym lepiej. Dobrym pomysłem są schowki, które nie zajmują dużo miejsca.  Oczywiście zamiast łózka, rozkładana sofa.

Tiga
Tiga
Voster

Łazienka jedyne pomieszczenie, które musi być oddzielone drzwiami. W kawalerce nie ma okna w łazience, więc tu możemy dla zwiększenia optycznie pomieszczenia wstawić szklane drzwi lub z większą ilością przeszkleń. Takiego rodzaju drzwi wkomponują się w przestrzeń i będą pełnić funkcję dodatku. Łazienka powinna być urządzona w prostej, jasnej formie.

Aranżacja
Aranżacja
Voster

Najważniejsze, aby całość była utrzymana w  jasnej tonacji. Ponadto zgodność w umeblowaniu. Możemy podkreślić wnętrze dodatkami w kolorze. Podkreślą, ale nie zdominują przestrzeni. Wbrew pozorom kawalerkę można fajnie urządzić i poczuć się komfortowo.

Skomentuj:

Kawalerka. Jak ją urządzić, aby była funkcjonalna i przytulna jednocześnie?