Małe mieszkanie dla podróżnika. Urządzili je tanim kosztem

30-metrowe mieszkanie znajduje się w starej kamienicy w centrum Budapesztu.

30-metrowe mieszkanie znajduje się w starej kamienicy w centrum Budapesztu. (Fot. Balazs Glodi)

Pomysł na małe mieszkanie? Sklejka i jasne kolory!

Sklejka (drewniana płyta sklejona z arkuszy fornirów)  to coraz popularniejszy materiał wykończeniowy. Występuje w formie dużych płyt, dlatego wykorzystuje się ją do pokrywania większych płaszczyzn. Pasuje do wnętrz nowoczesnych i w skandynawskim stylu. Dodatkowym atutem sklejki jest niska cena.

Dziś zaglądamy do 30-metrowej kawalerki w centrum Budapesztu, w której pierwsze skrzypce gra właśnie sklejka. Właściciel mieszkania powierzył projekt architektom z pracowni AIRBN'P. Chciał aby jego "M" było jasne, nowoczesne i... urządzone tanim kosztem.

mieszkanie, mieszkanie w budapeszcie, sklejka, mieszkanie pełne sklejki

W mieszkaniu dominują odcienie bieli i szarości, które świetnie komponują się z naturalną sklejką. Materiał ten pojawia się wzdłuż całej ściany. Otwory w sklejkowej ścianie umożliwiają dowolne przestawianie półek. Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, łóżko umieszczono na podwyższeniu. Dzięki temu rozwiązaniu powstało dodatkowe miejsce do przechowywania.

Co sądzicie o tym mieszkaniu?

ZOBACZCIE KAWALERKĘ PEŁNĄ SKLEJKI>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Błędy w urządzaniu salonu 10 najczęstszych błędów w urządzaniu salonu. Czego warto unikać?
 • Salon. Mieszkanie pary młodych ludzi
 • Mieszkanie znajduje się w Katowicach, w czteropiętrowym budynku z przełomu lat 50. i 60. Jasne mieszkanie w Katowicach
Komentarze (13)
Małe mieszkanie dla podróżnika. Urządzili je tanim kosztem
Zaloguj się
 • as-zalogowany

  Oceniono 54 razy 32

  Niestety, pomimo wysiłków mieszkanie wykończone tymi materiałami wygląda... jak warsztat. Czysty i schludny, ale jednak warsztat, czy w tym wypadku - miejsce, gdzie możemy przespać się między jedną i drugą podróżą, brak jednak tego ciepła i przytulności, które sprawiają, że moglibyśmy nazwać je domem. Podobnie łazienka - warsztat lub szpital, ale nie dom.
  Zastrzegam oczywiście, że jest to moje prywatne zdanie - jeśli komuś (a szczególnie właścicielowi) to odpowiada to super.

 • aeromonas

  Oceniono 13 razy 11

  Podoba mi się, choć zamiast sklejki wolałabym białą płytę. Łazienka z szybą - superpomysł. Podest sypialny z wejściem po schodach - funkcjonalny, ale idąc w nocy siku można sobie rozbić łeb. Mam podest wysokości 60 cm + cienki materac kokosowy - pod spodem bardzo obszerny schowek, a na górze wygodne wysokie łóżko. Polecam do małej sypialni!

 • 3er43

  Oceniono 11 razy 9

  Brak pralki, brak wygodnego fotela. Sklejka wokół miejsc wilgotnych ulegnie rozsłojeniu. Otwory na sklejkowej scianie - jedyny sens to dana fotorelacja.

 • klassa

  Oceniono 12 razy 8

  Jak się taki kołek wrazi w dziurę w sklejce, to choćby był bardzo ciasno spasowany, to obciążony półką i tym co na niej - oklapnie, Robi się dżwignia - fizyka. I to co na nim - spadnie. Ale, co to obchodzi podróżnika ( Musi komiwojażer, czy co?)

 • natassja

  Oceniono 16 razy 4

  "Red." najwyraźniej zdobył wykształcenie "bardzo tanim kosztem".

 • Oceniono 3 razy 3

  Zastanawiam się czy zamiast tego wysokiego podesty nie lepiej było zrobić niski i z niego wysuwane łóżko a na podeście postawić stół z krzesłami można zyskać miejsce i postawić tam dalszy ciąg szafek i schować tam ubrania oraz pralkę (gotowanie przy rozłożonym łóżku potem wszystko w zapachu jedzenia mało przyjemne)

 • plastikpiokio

  Oceniono 11 razy -7

  dobrze że w budapeszcie --a już myslałem że na hitibaldi. w sosnowcu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX