Najdziwniejsze ¶piwory ¶wiata. Zdziwisz się!

Coraz cieplejsze noce zwiastuj± sezon namiotowy. Przedstawiamy kilka naprawdę pomysłowych ¶piworów. Jedne ¶wietnie sprawdz± się podczas wyprawy w góry, inne nadadz± się tylko do spania w warunkach domowych. Zobaczcie sami, fantazja projektantów nie ma granic!
1 ¦piwór Selk'bag ¦piwór Selk'bag selkbagusa.com

Dla bardzo aktywnych

Musieli¶cie kiedy¶ szybko wstać, a szczelnie zamknięty ¶piwór wam to uniemożliwiał? Albo było wam tak zimno, że najchętniej wcale by¶cie z niego nie wychodzili? Je¶li tak, ¶piwory amerykańskiej firmy Selk'bag z pewno¶ci± przypadn± wam do gustu. Hasło reklamowe firmy brzmi "¶wiat to nasz plac zabaw". Rzeczywi¶cie, w ¶piworach można biegać, skakać i bawić się do woli.

selk bag, ¶piwór

2 The Greate Sleeping Bear The Greate Sleeping Bear eikoishizawa.com

Nie bój się misia

Masz zagwarantowane, że leż±c w takim ¶piworze wywołasz poruszenie. Nie zdziw się jak nad ranem, nad sob± zobaczysz tłum ciekawskich. Autorem tego projektu o nazwie "The Great Sleeping Bear" jest Eiko Ischizawa. Skóra niedĽwiedzia jest ciepła i oczywi¶cie syntetyczna.

 

The Greate Sleeping Bear, Eiko Ishizawa, ¶piwór

3 ¦piwór Cocon od Les M ¦piwór Cocon od Les M lesm-designstudio.com

Dla wygodnych

"Cocon" autorstwa projektantów ze studia Les M to poł±czenie fotela i ¶piwora. Inspiracj± do jego stworzenia, był "rytuał" otulania się w ciepły koc podczas siedzenia na kanapie. Wygodnie leż±c można czytać, ogl±dać telewizję czy po prostu odpoczywać. Materiał można zdejmować i prać w pralce.

¶piwór, cocon, Les M

4 Shark Sleeping Bag Shark Sleeping Bag patchtogether.com

Na pożarcie rekinom

Wyobrażacie sobie co by było, gdyby położyć się w tym ¶piworze na pustej plaży? Panika murowana! ¦piwór zaprojektowała Kendra Phillips z USA. Wykonywany jest ręcznie i na zamówienie. Można go dostać za ok. 200 dolarów.

 

¶piwór, rekin, Pandora, Shark Sleeping Bag

5 Tauntaun Sleeping Bag Tauntaun Sleeping Bag thinkgeek.com

Dla fanów Gwiezdnych Wojen

To projekt dla wszystkich, którzy kochaj± kultow± sagę Georga Lucasa. Tauntauny to bardzo przyjazne zwierz±tka z fikcyjnego ¶wiata "Gwiezdnych Wojen". Doskonale znosz± niskie temperatury. Za 200 dolarów własny Tauntaun będzie nas ogrzewał.

¦piwór, Tauntaun, Gwiezdne Wojny

6 Anatomical Sleeping Bag Anatomical Sleeping Bag ascii-store.jp

Anatomia snu

Czyżby ¶piwór dla studentów medycyny? Pomysł prosto z Kraju Kwitn±cej Wi¶ni. Na tym ¶piworze odtworzono anatomie ludzkiego ciała. Zobaczyć można cały układ mię¶niowy, organy wewnętrzne itd. Z pewno¶ci±, gdy człowiek ¶pi w nim na boku lub brzuchu, efekt nie jest już tak spektakularny.

Anatomical Sleeping Bag, ¶piwór

7 Slice of pizza sleeping bag Slice of pizza sleeping bag etsy.com

Między ciastem a pomidorowym sosem

Kształt ¶piwora skojarzył się Brook Abboud z... kawałkiem pizzy. Pomysł wcieliła w życie i tak powstał ten wyj±tkowy ¶piwór. To proste: głowę opieramy na brzegu i wsuwamy się pomiędzy ciasto a pomidorowy sos. Dodatkowo mamy 5 "warzywnych" poduszek. Cało¶ć można kupić za 250 dolarów.

Slice of pizza, ¶piwór, pizza

Komentarze (2)
Najdziwniejsze ¶piwory ¶wiata. Zdziwisz się!
Zaloguj się
  • quosoo

    Oceniono 2 razy 2

    Ze ¶piworem w kształce tauntauna wi±że się zabawna historia. Thinkgeek co roku na prima aprilis dodaje do swojego katalogu kilka nieistniej±cych produktów. W 2009 jednym z tych żartów był wła¶nie ten ¶piwór. Jednak zainteresowanie i rozczarowanie klientów, którzy zorientowali się że to tylko dowcip było tak duże, że kilka miesięcy póĽniej zaczęto go naprawdę sprzedawać.

  • mjetker

    Oceniono 8 razy 2

    taaaa, juz widze jak mam zapakowac taki spiwor do plecaka i jechac na biwak. spiwor ma byc funkcjonalny, a nie jakis modnisiowaty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX