7 gorących trendów w dekoracji wnętrz na jesień według Pinteresta

Pinterest jest pełen zdjęć i inspiracji. Portal sprawdził, jakie zdjęcia 'przypinane' są najczęściej przez jego użytkowników. Na tej podstawie sporządził listę siedmiu trendów w dekoracji wnętrz, które 'opanują' nasze mieszkania tej jesieni. Oto one.
Aksamit Aksamit Fot. MiaFleur

Aksamit

Moda na aksamit we wnętrzach jest z nami już od jakiegoś czasu i w ogóle nie słabnie. Tej jesieni materiał ten będzie również ważnym elementem dekoracji naszych wnętrz. Aksamit wprowadza do nich posmak luksusu, a przy tym je ociepla. Można z niego uszyć poszewki na poduszki, warto jednak pójść dalej i odważyć się na fotel lub sofę tapicerowaną aksamitem w głębokim odcieniu zieleni bądź niebieskiego. Popularne stały się też zagłówki łóżek tapicerowane aksamitem.

Wisząca dekoracja Wisząca dekoracja fot. The Contemporary Home

Wiszące dekoracje

Wiszące doniczki, kwietniki i inne dekoracje, podobnie jak aksamit, nie są nowością. jednak ich popularność wciąż rośnie. Pinterest przewiduje, że będą gorącym trendem tej jesieni. Pewną nowością jest natomiast rosnąca popularność gałęzi zawieszanych na ścinach. Same w sobie stanowią znakomitą dekorację, można jednak na nich zawiesić inne ozdoby.

Róż Róż fot.l English Blinds

Róż

Niedawno karierę robił tak zwany millenialny róż. Kolor ten przypisywano pokoleniu millenialsów. Jednak nie zrobił on wielkiej kariery, jego popularność szybko gaśnie. Tej jesieni jednak różu nie zabraknie, jednak w pudrowym, jasnym odcieniu. Będziemy go zestawiać z odcieniami błękitu i miedzianymi akcesoriami. Generalnie jeśli chodzi o kolory, w tym sezonie unikamy tych tradycyjnie utożsamianych z jesienią, na rzecz bardziej wiosennych barw.

Lampion Lampion fot. Garden Trading

Kolumnowe lampiony

Boom na lampiony utrzymuje się od kilku sezonów. Jednak teraz zwracamy się ku prostszym w formie i co za tym idzie, bardziej eleganckim. Lampiony stanowią jednocześnie świetny sposób na ocieplenie atmosfery w naszych domach w nadchodzące długie, chłodne wieczory.

Frędzle Frędzle fot. The French Bedroom Company

Frędzle

Styl boho we wnętrzach staje się coraz popularniejszy, szczególnie w wersji czarno-białej. Niezbyt nachalnym i prostym sposobem na wprowadzenie do aranżacji posmaku boho są frędzle. Ten niewielki dodatek odmieni typowy pled, poduszkę, czy zasłonę. Jest też dobrą alternatywą dla pomponów, które również ostatnio wkroczyły do wnętrz.

Kolor zielony Kolor zielony fot. MiaFleur

Kolor zielony

Kolejne potwierdzenie, że w tym sezonie następuje odwrót od typowej jesiennej kolorystyki. Zamiast pomarańczów i brązów stawiamy teraz na zieleń - ma być soczysta i żywa, jak kolor roślin. Zieleń została w końcu wybrana kolorem roku i użytkownikom Pinteresta ten wybór bardzo przypadł do gustu. Z pewnością zieleń pomoże rozjaśnić wnętrza w czasie jesiennej szarugi.

Etniczne wzory Etniczne wzory fot. Safari Fusion

Etniczne wzory

Powoli odchodzimy od popularnych jeszcze niedawno pasków. Teraz sięgamy po bardziej złożone etniczne wzory, które świetnie się wpisują w stylistykę boho. Najpopularniejsze są wzory o afrykańskim rodowodzie, monochromatyczne i nieco rustykalne. Tego typu motywy wprowadziło do swoich kolekcji wiele wnętrzarskich marek. 

Więcej o:
Skomentuj:
7 gorących trendów w dekoracji wnętrz na jesień według Pinteresta
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX