Wystawa Pawła Grobelnego w ramach Paryskiego Tygodnia Designu

Paweł Grobelny - Recto-Verso

Paweł Grobelny - Recto-Verso (fot. mat. prasowe)

Wystawa "Recto-Verso" Pawła Grobelnego zaprezentowana zostanie podczas wrześniowego Tygodnia Designu w Paryżu w najważniejszym z miejsc, w których wydarzenie będzie się odbywać - w Centrum Mody i Designu.

Wystawa w paryskim Centrum Mody i Designu co roku prezentuje dzieła około siedemdziesięciu projektantów z całego świata, a wyboru projektantów dokonuje jury powołane przez organizatorów Paryskiego Tygodnia Designu. Wystawa „Recto-Verso. Projekty z polskimi i francuskimi rzemieślnikami” prezentuje serię obiektów zrealizowanych w różnych materiałach – ceramice, szkle i metalu - a wykonanych we współpracy z rzemieślnikami z Polski i Francji.

Wszystkie projekty prezentowane na wystawie łączy hasło „Recto-Verso” – bo każdy przedmiot ma dwie funkcje i użytkownik zmienia je w momencie obrócenia danego przedmiotu. I tak wazon po obróceniu zmienia się w popielniczkę, inny wazon w świecznik, a jeszcze inny - w miskę. W kolekcji znalazły się przedmioty, których rzadko używamy w domu. Stąd pomysł, aby jeden przedmiot pełnił podwójną funkcję, dzięki czemu zmniejszy się liczba rzeczy w naszym otoczeniu. Obiekty prowokują do obracania i bawienia się nimi nie tylko dlatego, że zmienia się w tym momencie ich przeznaczenie, ale także ich forma.

Paweł Grobelny już po raz czwarty bierze udział w wystawie Paryskiego Tygodnia Designu w paryskim Centrum Mody i Designu. W 2013 otrzymał także I nagrodę publiczności Rado Star France, przyznawaną corocznie przez Paryski Tydzień Designu.

Kiedy: 9-13 września 2017 r.
Gdzie: Paris Design Week, Docks-Cité de la Mode et du Design, 34 quai d’Austerlitz, 75013 Paryż

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Katalog IKEA 2018: w tym roku jest zaskakujący! Co się zmieniło?

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • 12. edycja OKK! design Bądź w trendach - 12. edycja OKK! design już 4 września
  • Agata Gancarczyk - Neboo, Polska Znamy finalistów konkursu make me! 2017
  • Warsaw Home Druga edycja Warsaw Home już za dwa miesiące
Skomentuj:
Wystawa Pawła Grobelnego w ramach Paryskiego Tygodnia Designu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX