Kontrowersyjna umywalka, którą można... zniszczyć

Umywalka Controverso

Umywalka Controverso (fot. mat. prasowe)

Umywalka Controverso to propozycja innowacyjnego, a jednocześnie awangardowego spojrzenia na przedmioty użytkowe, które mogą być dowolnie personalizowane przez ich właścicieli. Powstała z białego marmuru Carrara, a zaprojektował ją Paolo Ulian dla marki Antonio Lupi.

Umywalka Controverso to pionowa konstrukcja z marmuru frezowana diamentową tarczą o regularnej, wręcz idealnej formie. Jednak wciąż jako przedmiot niedokończony, który oczekuje na nadanie mu ostatecznego kształtu. Po usunięciu dłutem warstwy ponacinanych wcześniej „płatów” marmuru wyłania się jej kształt, który jest zależny wyłącznie od naszej fantazji i pomysłowości. Własnoręcznie możemy umywalkę zdekonstruować mniej lub bardziej. Mamy szansę wpłynąć na jej wygląd końcowy. Sami stajemy się tu więc projektantem – artystą i twórcą, a wyrzeźbiona przez nas umywalka będzie niepowtarzalnym dziełem sztuki, które zrobi wrażenie w każdej łazience. Paolo Ulian zaprojektował również dwie inne piękne i równie kontrowersyjne umywalki: Introverso i Pixel.

Innowacja i awangarda zawsze były synonimami Antonio Lupi. Produkty tej marki to nie tylko przedmioty użytkowe, ale dzieła sztuki użytkowej. Ta włoska firma założona została w latach 50. XX wieku, przez Antonio Lupiego w Toskanii. Do mistrzostwa dopracowała sztukę projektowania i produkowania przedmiotów łazienkowych, którymi są nie tylko wanny, kabiny prysznicowe, umywalki, toalety, ale również armatura, najwyższej jakości meble łazienkowe, lustra i oświetlenie. Dla Antonio Lupi projektują m.in.: Carlo Colombo, Domenico De Palo, Mario Ferrarini, Nevio Tellatin, Daniel Debiasi & Federico Sandri, Gabrielle Buratti czy Oscar Buratti. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Meble marki Kubikoff Kubikoff - holenderska marka, którą warto obserwować
  • Zastępczy telefon dla uzależnionych od smartfonów Zaprojektował terapeutyczne przedmioty pomagające leczyć uzależnienie od smartfonów
  • Płytki heksagonalne - gorący trend Płytki heksagonalne - gorący trend [WYBÓR REDAKCJI]
Skomentuj:
Kontrowersyjna umywalka, którą można... zniszczyć
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX