Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czarne i białe dodatki w kuchni. Zobacz modne rozwiązania

Redakcja Pressland

Czarne i białe dodatki sprawdzą się w każdej kuchni - zarówno nowoczesnej, klasycznej jak i awangardowej. Detale odgrywają najważniejszą rolę w kuchni - to one decydują o jej charakterze, ale też czynią ją elegancką i stylową. Warto jednak zwrócić uwagę na odpowiedni, spójny dobór dodatków. Czym się kierować?

Jak łączyć biel z czernią?

Biel i czerń to niezwykle skrajne odcienie, które mimo wszystko mają ze sobą wiele wspólnego. Obydwa kolory idealnie sprawdzą się zarówno w kuchniach klasycznych jak i nowoczesnych. Ich charakterystyczna barwa sprawia, że idealnie sprawdzą się w każdym miejscu. Konieczne jednak jest odpowiednie przemyślenie i zaplanowanie poszczególnych elementów, gdyż tylko tak można stworzyć spójną całość. Okazuje się jednak, że zaprojektowanie kuchni w podstawowych barwach – biało-czarnych jest niezwykle trudne. Bez względu na wybrany styl – tradycyjny, minimalistyczny czy też glamour, kuchnia urządzona we wspomnianych kolorach musi być szykowna i efektowna. Projektując czarno-białą kuchnię należy również pamiętać, że jest ona czymś więcej niż tylko miejscem, w którym przygotowujemy potrawy. Dość często kuchnia łączy się z jadalnią i salonem – jest, więc miejscem spotkań. W takiej sytuacji należy pamiętać, by, choć jeden kolor – czarny bądź biały, był wykorzystany również w kolejnym pomieszczeniu celem zachowania płynności barw.

Czarne i białe dodatki w kuchni.
Czarne i białe dodatki w kuchni.
Fot. Shutterstock

Gdzie powinna pojawić się biel i czerń?

Biel to kolor, który najczęściej pojawia się na ścianach, ale i na meblach w kuchni. Białe fronty meblowe, wykończone w połysku to sposób na wprowadzenie światła, ale i elegancji do każdej kuchni. Połyskowe fronty idealnie odbijają zarówno naturalne jak i sztuczne światło, dzięki czemu rozświetlą każde wnętrze a w małych kuchniach zdecydowanie wpłyną na jej optyczne połączenie. Zdecydowanie odradzamy wybieranie ciemnych frontów, w czarnym kolorze w małych wnętrzach. Zbyt duża ilość czerni sprawi, że wnętrze będzie wyglądać ponuro a chyba nie taki efekt chcemy uzyskać? Jeśli jednak bardzo zależy Państwu na ciemnych frontach, warto rozważyć zastosowanie dwóch kolorów – fronty górnych szafek można wykonać w białej kolorystyce, dolnych w czerni bądź ciemnym graficie. Posiadając białe fronty należy dopasować do nich dodatki, oczywiście w czarnej kolorystyce.

Jeśli chodzi o czerń to warto pamiętać, że idealnie pasuje ona do wszelkich nowoczesnych aranżacji i nie tylko. Można ją połączyć zarówno z metalem jak i betonem. Czerń dobrze współgra również z naturalnym drewnem – podkreśla wręcz jego rustykalność w postaci modnych sęków i pęknięć. Wiele osób uważa, że czerń idealnie kontrastuje z drewnem, co pozwala wydobyć całe ciepło drewna.

Kuchnia czarno biała jakie dodatki?

Dobierając czarne dodatki należy brać pod uwagę ilość bieli znajdującej się w kuchni. Jeśli biała kolorystyka widoczna jest na większości elementów, warto w kuchni umieści czarne dodatki w postaci lampy, krzeseł czy też elementów dekoracyjnych - misek, kubków, talerzy, tac, podstawek pod garnki, pojemników na sól i pieprz. Świetnym dodatkiem do białych mebli są czarne uchwyty meblowe, które będą pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale też dekoracyjną. Można również pokusić się o umieszczenie czarnego blatu, który idealnie będzie współgrał z bielą szafek, najlepiej w duecie z czarnym zlewem. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybranie sprzętu AGD oraz baterii zlewozmywakowej w czarnym kolorze.

Czarne i białe dodatki w kuchni.
Czarne i białe dodatki w kuchni.
Fot. Shutterstock
Czarna kuchnia - aranżacja pomieszczenia
Minimalizm w czarnej kuchni – ruchoma zabudowa kuchni, która zasłania cały mebel.
Fot. Hafele
Czarna kuchnia
Efekt uporządkowanej i schludnej kuchni po zamknięciu drzwiczek mebla.
Fot. Hafele

Kuchnia czarno biała i ściany

Ważnym elementem wystroju kuchni są również ściany. Decydując się na stworzenie czarno-białej kuchni warto zadbać by zarówno ściany jak i sufit utrzymane były w jasnej tonacji. Jasny sufit zdecydowanie podwyższy wnętrze – ciemny z kolei sprawi, że kuchnia będzie wyglądać na optycznie niską. Tą samą zasadą należy kierować się w przypadku podłogi, – jeśli dysponują Państwo wysokim pomieszczeniem, można zdecydować się na ciemną kolorystykę.

Czarny zlewozmywak
Gratka dla miłośników geometrii - okrągły zlewozmywak zamknięty w kwadracie. Do kupienia w www.comitor.pl
Fot. www.comitor.pl
Czarna, matowa bateria kuchenna marki Blanco
Czarna, matowa bateria kuchenna marki Blanco, Catris-S Flexo, do kupienia u dystrybutora - www.comitor.pl
Fot. www.comitro.pl/Blanco
Granitowy, czarny zlewozmywak 1-komorowy z ociekaczem Laveo
Granitowy, czarny zlewozmywak 1-komorowy z ociekaczem, 48x78 cm, marka Laveo.
Fot. Laveo
    Więcej o:

Skomentuj:

Czarne i białe dodatki w kuchni. Zobacz modne rozwiązania