Minimalizm w łazience

Redakcja Pressland

Styl minimalistyczny wyróżniają proste formy, połączone z nietypowymi aczkolwiek wysokiej jakości materiałami. Wszystko to w jasnych, chłodnych kolorach. Jeśli uważasz, że minimalistyczna łazienka będzie nudna - nic z tych rzeczy. Wystarczy zadbać o odpowiednie dekoracje, które z niezbyt okazałego wnętrza stworzą królestwo.

Minimalizm w łazience
Fot. Shutterstock

Minimalizm – kształty i kolorystyka

Minimalistyczna łazienka bazuje nie tylko na prostych formach, ale i stonowanych kolorach. Jeśli chodzi o kształty to najlepiej postawić na linie i kąty proste, uzupełnione kwadratowymi meblami o ostrych obrysach. Oczywiście, obłości również sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach aczkolwiek wszelkie kąty proste pozwolą zachować prostotę tak ważną w minimalizmie. W przypadku kolorystyki najlepiej sprawdzają się biele, szarości, czerń oraz naturalne kolory drewna. Decydując się na urządzenie wnętrza w minimalistycznych stylu należy postawić na wnętrze jednobarwne. Monochromatyczną kolorystykę łazienki można przełamać pojedynczymi akcentami w postaci jednego mebla, lampy czy też innego elementu dekoracyjnego w innym kolorze.

Gładkie powierzchnie

Minimalistyczna łazienka wymaga również zastosowania gładkich, ale i dużych powierzchni. Warto, więc postawić na dużą taflę lustra, które pozbawione będzie ramy. Idealnie sprawdzi się również gładka ściana natrysku oraz wszelkie inne gładkie ściany i fronty mebli. W minimalistycznych łazienkach dość rzadko pojawiają się wzory. Jeśli właścicielowi koniecznie zależy na ich obecności, warto umieścić je dosłownie w minimalnej ilości, na niewielkich fragmentach pomieszczenia – dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich we wnękach ścian. Poleca się również, aby zamiast wzorów zastosować płytki o różnorodnej strukturze – dwa bądź trzy wzory.

Tylko to, co niezbędne

Urządzając łazienkę w stylu minimalistycznym postaw na styl oszczędny. Zdecydowanie musisz zrezygnować z przeładowania, ciasnoty, wszelkich zbędnych dodatków i niepotrzebnych dekoracji. To właśnie główna idea minimalizmu, dzięki której tak łatwo - może i nie można osiągnąć prostotę połączoną z elegancją. Nie wiesz jak zadbać o minimalizm w łazience? Umieść w niej tylko te rzeczy, które są potrzebne. Wszystko to, co „ma tylko wyglądać” wyrzuć do kosza – proste prawda?

Przestrzeń, przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń

Aranżacje minimalistyczne to przestrzeń. Duża bądź mała, ale przestrzeń, która jest najważniejsza. W przypadku dużych wnętrz, dość łatwo uzyskać przestrzeń, ale też łatwo przytłoczyć miejsce zbyt dużą ilością elementów. W małych pomieszczeniach niestety przestrzeń trzeba wydobyć, choć nie jest to trudne. Wystarczy zadbać o jasne, monochromatyczne aranżacje, utrzymanie estetyki i oczywiście odpowiednie światło, które dzięki odpowiedniej grze jest w stanie optycznie zwiększyć każde wnętrze.

Minimalizm to nie tylko styl

Wiele osób uważa, że minimalizm w łazience to nie tylko styl i sposób jej urządzenia. To sposób na ułatwienie sobie życia, poprzez możliwość szybszego wykonywania podstawowych czynności. Decydując się na minimalistyczną łazienkę tworzysz wnętrze funkcjonalne, utrzymane w porządku i czystości. A sami dobrze wiecie, że utrzymanie czystości w łazience należy do trudniejszych zadań – czyszczenie skomplikowanych elementów to wręcz koszmar. Jednym z ciekawszych i wygodniejszych rozwiązań są liniowe odpływy szczelinowe stosowane zamiast tradycyjnych kabin prysznicowych. Odpływ jest nie tylko elegancki, ale też bezobsługowy – nie dość, że się nie zapycha to jeszcze nie wymaga skomplikowanego czyszczenia. Wykonując aranżację łazienki zwróć ogromną uwagę na to jak ją urządzasz – remont łazienki z uwagi na jego problematyczny przebieg z pewnością nie nastąpi zbyt szybko.

Skomentuj:

Minimalizm w łazience