Dom w Szczecinie pełen dobrego designu

red.

Ten dom został urządzony od zera. Na początku były tylko nieotynkowane ściany. Jasne jednak było, że wnętrza będą minimalistyczne i pełne dobrego, światowego designu.

Dom w Szczecinie pełen dobrego designu
W salonie pod oknem stoją dwa fotele z 1972 roku autorstwa czeskiego architekta Jana Bocana.
fot. Karolina Bąk www.karolinabak.com

W tych wnętrzach mebli jest niewiele, ale każdy okaz to prawdziwa perełka. Jest to dom z lat. 30 znajdujący się w Szczecinie. Jego rewitalizacją, projektem wnętrz oraz  wykonaniem części umeblowania zajęło się studio Loft Kolasiński.

We wnętrzach postawiono na minimalizm, wysokiej jakości materiały, jasny i przestronny układ oraz starannie wyselekcjonowane meble. Część sprzętów zaprojektowało studio Loft Kolasiński: stół kuchenny, komodę, komplet trzech stolików kawowych, szezlong, szafkę łazienkową oraz szafę. Ponadto do wnętrz wprowadzono unikatowe meble, oświetlenie i dywany vintage pochodzące zarówno z Polski, Czech, Danii i Włoch uprzednio poddane renowacji.

Największą satysfakcją było wykorzystanie w projekcie dwóch foteli z 1972 roku autorstwa czeskiego architekta Jana Bocana. Fotele stanowiły część wyposażenia ambasady Czechosłowacji w Sztokholmie i nigdy nie były produkowane seryjnie. Budynek ambasady również zaprojektował Jan Bocan

- mówią autorzy wnętrz. Dla miłośników designu to prawdziwa gratka. Uwagę zwraca też słynny fotel Wassily Chair autorstwa Marcela Breuera, słynnego designera i architekta, przedstawiciela szkoły Bauhausu.

Do dekoracji wnętrz posłużyły także dwa plakaty filmowe autorstwa Ewy Bajek powstałe do filmów Krzysztofa Kieślowskiego: Dekalog 3 i Dekalog 6. Reszta dodatków jest bardzo prosta - szare zasłony czy dywan w nieco odważniejszym kolorze.

Mimo niedużej liczby sprzętów, w tym wnętrzu niczego nie brakuje. Jest ostoją dobrego designu.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Projekt: Loft Kolasiński
Meble wykonał: Marcin Wyszecki
Zdjęcia: Karolina Bąk www.karolinabak.com

Skomentuj:

Dom w Szczecinie pełen dobrego designu