Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nieszablonowe dekoracje ścian

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Carmen Perez, Marta Znój Zdjęcia: Karl Jorgenson, Rafał Lipski

Nic tak nie nada wnętrzu indywidualnego rysu jak subtelne wzory na fragmentach ścian lub sufitu. Najlepiej namalować je przez szablon.

Ozdoby wykonywane tą techniką zawsze się udają. Warto jednak wybierać proste jednokolorowe ornamenty, np. schematyczne kwiatki czy motywy geometryczne. Skomplikowany, wielobarwny wzór wymaga użycia kilku szablonów i nakładania farb etapami, co dla osoby niewprawionej jest trudne. Szablon można kupić gotowy (niestety, nie ma zbyt dużego wyboru) lub zrobić go z grubej przezroczystej folii. Odrysowujemy na niej wybrany motyw i wycinamy wzdłuż konturów ostrymi nożyczkami lub nożem do tapet. Gotowy przyklejamy do ściany taśmą malarską, która po oderwaniu nie zostawia śladów. Następnie nanosimy artystyczną farbę akrylową; robimy to pędzlem albo - co łatwiejsze - końcem wałka malarskiego (pamiętajmy, by nie nabierać za dużo farby, bo będzie ściekała). Na koniec odrywamy taśmę.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nieszablonowe dekoracje ścian