Nietypowe mieszkanie pełne ukrytych schowków

W tym wnętrzu, żeby optymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń, niemal każda powierzchnia jest ruchoma. Schowki są pochowane w ścianach i można wsuwać i wysuwać.

Jeśli lubicie nieszablonowe rozwiązania we wnętrzach, z pewnością spodoba wam się mieszkanie na strychu starej kamienicy w centrum Madrytu, zaprojektowane przez hiszpańskie studio Elii. Dzięki architektom zagracone poddasze (o powierzchni 57 m kw) zmieniło się we wnętrze przypominające nam nieco... scenografie teatralną.

Mieszkanie nazwane Didomestic zaprojektowano tak, by niewielką przestrzeń dostosowywać do wszystkich potrzeb mieszkańców. Wnętrze można dowolnie "regulować" - zamykając, otwierając, wyciągając, chowając i upychając szafy, szafki i szuflady.

Każdy dom jest jak teatr. Raz może być tu parkiet do tańca, innym razem herbaciarnia

- mówią architekci z Elii.

Pełno tu zakamarków, z których "wyskakują" ciekawe przedmioty, takie jak hamak czy huśtawka. Dzięki przesuwanym ścianom, kreowanie codziennie innej przestrzeni wydaje się być dziecinną zabawą.

Centrum mieszkania stanowią metalowe schody w kolorze żywego turkusu. Połączenie wszechobecnej płyty OSB z bielą i pastelowymi kolorami sprawiło, że wnętrze nabrało świeżego, modnego i zabawnego charakteru. Warto również zwrócić uwagę na odsłonięte elementy zabytkowego dachu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA >>

Więcej o:
Komentarze (3)
Nietypowe mieszkanie pełne ukrytych schowków
Zaloguj się
  • baba67

    Oceniono 5 razy 5

    Kiedy oglądałm te zdjęcia to tak ni z tego ni z owego mi się obóz harcerski zamajaczył...

  • an1005

    Oceniono 5 razy 3

    A pomysly do wykorzystania we współczesnym polskimmieszkaniu, wysokość 240-250 m. Strop 20-25 cm

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX