Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Małe mieszkanie z aneksem

red.

Na pytanie użytkownika odpowiada architekt Alina Badora z biura projektowego TECON.

Pytanie

Witam,
Główny problem, który mnie nurtuje to pokój dzienny z aneksem. Jak poustawiać meble (tzn. sofa, stolik rtv, itp) tak żeby wszystko miało "ręce i nogi". Czy uda się zmieścić na tak małej przestrzeni jeszcze jakiś stół przy którym można zjeść obiad z rodziną? Dodatkowe utrudnienie to książki, których mam sporo w swojej kolekcji i chciałbym wygospodarować dla nich miejsce na którejś ze ścian... Druga sprawa to łazienka. Czy jest w niej szansa na zamontowanie umywalki osadzonej w blacie (niestety pomieszczenie jest dosyć wąskie) oprócz tego chciałbym w niej schować pralkę i inne "gadżety" domowe typu deska do prasowania, miotła, mop itp. tak żeby nie rzucały się w oczy. Przesyłam plan.

Pozdrawiam,
Bartek

Odpowiedź

Proponuję Panu zaaranżowanie wnętrza w jasnych kolorach, tak aby pomieszczenia sprawiały wrażenie bardziej przestrzennych. I tak, w sypialni i salonie można położyć drewnianą podłogę (klon biały). Natomiast w kuchni, hallu i łazience postawiłabym na żywice epoksydowa w kolorze białym w celu optycznego powiększenie wnętrza.

Odpowiadając na Pana pierwsze pytanie odnoście aranżacji salonu, proponuję większość zabudowy meblowej i kolor ścian zaaranżować w bieli. W celu przełamania sterylności wnętrza najlepiej zdecydować się na czarny, ażurowy regał na książki. Może on także spełniać funkcje ścianki odgradzającej kuchnię od salonu. Aby "wpuścić" więcej światła do salonu, tył regału proponuję wykonać z bezpiecznego szkła które dodatkowo będzie nadawać wnętrzu lekkości.

Stół w salonie konsekwentnie niech będzie w kolorze białym, optymalny wymiar to 75x120 cm. Ze stolikiem ładnie będzie komponować się sofa modułowa w kolorze szarości z odcieniem łagodnego niebieskiego. Przy wejściu do salonu można postawić ażurowe regały, częściowo zamknięte białymi frontami oraz otwartą szafkę na telewizor (także w kolorze białym). Nad stołem najlepiej zainstalować praktyczną lampę na wysięgniku, dzięki któremu będzie można regulować wysokość oraz położenie lampy.

Meble w kuchni, podobnie jak w salonie, mogą być wykończone w białej płycie mdf lakierowanej na wysoki połysk. Lodówkę można ukryć za frontami w wysokiej zabudowie co dodatkowo zaoszczędzi miejsca. Obok lodówki ładnie będzie się prezentować wysoka szafka typu Cargo, która może pełnić funkcję schowka.

W łazience proponujemy zrezygnować z wanny. W miejscu gdzie znajduje się wanna można umieścić pralkę oraz wygodny natrysk o wymiarach 80x95 cm. Blat nad umywalką z powodu krótkiego węgarka może wynosić jedynie 20 cm, nad nim można stworzyć kompozycję z otwartych półek o głębokości 15 cm (będzie to miejsce na kosmetyki oraz elementy dekoracyjne). I tutaj, także warto być konsekwentnym w kolorystyce, czyli podobnie jak salonie i kuchni niech dominuje biel oraz kolor niebieski.

architekt Alina Badora 

Biuro architektoniczne TECON

Mała łazienka z prysznicem >>

Pokoik do zmiany >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Małe mieszkanie z aneksem