Winiarnie dobrze zaprojektowane
Spotykanie się z przyjaciółmi na lampce wina staje się coraz bardziej popularne. Przedstawiamy kilka ciekawie zaprojektowanych winiarni z różnych stron świata.
Vinoteka w Luksemburgu
Projektant i architekt wnętrz David Richiuso z deFact Studio storzył w centrum Luksemburga Vinotekę. Pierwsza sala to bar z niebieskimi ścianami i kamiennym sufitem. Jej ozdobą są białe, nowoczesne krzesła i leżakujące na ścianach butelki z winem. Sercem Vinoteki jest jednak druga sala, przypominająca wydrążoną w skałach jaskinię.
Torres w Barcelonie
Winiarnie Torres w Barcelonie zaprojektowali architekci z hiszpańskiego studio Estudi Arola. Ciemny kolor ścian i delikatne światło tworzą kontrast do jasnego, podświetlonego baru, na którym wyeksponowane są butelki alkoholu. Podłogi i meble stworzone są z jasnego drewna. Nad stołami wiszą oryginalne lampy.
Węgierska grupa Suto architects zaprojektowała winiarnię, położoną w modnym miejscu Budapesztu, w pobliżu bazyliki św. Stefana. Dominuje tu jasne drewno oraz szary kolor ścian i podłóg. Butelki wina wyeksponowane zostały na ciekawym regale. Klimatu dodają wyjątkowe żyrandole oraz tablice, na których kredą wypisane są polecane wina.
Primewine Bar w Sztokholmie
Primevinebar to popularne miejsce spotkań mieszkańców stolicy Szwecji. Architekci z Sandell Sanberg zdecydowali się na projekt zupełnie odmienny od "skandynawskiego designu". Ściany i sufity wyłożone zostały perforowaną, wyszlifowaną blachą odbijającą światło. Postawiono tu też mocno kontrastujące z otoczeniem, krwistoczerwone meble.
Stolica Libanu może poszczycić się wyjątkowym miejscem. Burgundy Wine Bar jest ciekawą winiarnią w której pierwsze skrzypce grają nie butelki wina ale... lampy. Oryginalne oświetlenie zostało zaprojektowane specjalnie dla tego miejsca przez .PSLAB.
W sercu czeskiej stolicy Aulik Fiser Architekti zaprojektowali winiarnię o nazwie Red Pif. Najciekawsze w całym lokalu są wewnętrzne okiennice w kształcie... butelek wina. Odpowiednio odchylone wpuszczają do wnętrza światło, a gdy ściśle do siebie przylegają sprawiają, że w winiarni panuje półmrok. Jedną ze ścian zajmują leżakujące butelki wina.
Carbon Bar to dzieło architektów z grupy B3 Designers. Miejsce to otrzymało w 2010 roku tytuł najlepiej zaprojektowanego baru w Londynie. Szybko stało się miejscem bardzo modnym. Zwisające od góry do dołu grube łańcuchy, ściany stworzone z beczek wina i butelek naprawdę robią wrażenie.
Skomentuj:
Winiarnie dobrze zaprojektowane