Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Parawany do domu. Praktyczna i oryginalna dekoracja wnętrza

Monika Utnik-Strugała

Parawany oddzielą strefy w pokoju, stworzą intymną garderobę, pięknie zagospodarują wolny kąt albo przesłonią to, czym niekoniecznie chcielibyśmy się chwalić. Parawany są jednak przede wszystkim bardzo dekoracyjnym meblem.

ŚWIĘTY KRĄG II, drewno, płótno flizelinowe, 225 x 172 cm 620 zł artgeist.pl
Parawan ŚWIĘTY KRĄG II, drewno, płótno flizelinowe, 225 x 172 cm, 620 zł, artgeist.pl
Fot. materiały prasowe

Parawan pochodzi z Chin. Do Europy trafił w XVI wieku, od razu na królewski dwór w Wersalu. W XIX wieku chętnie ozdabiali go artyści, m.in. Camille Claudel, Gaudí, Paul Klee, Matisse, Mucha, Picasso. W XX wieku o parawanach nieco zapomnieliśmy. Teraz jednak przeżywają swój renesans. W epoce mobilności są idealnym sposobem na wprowadzenie podziałów do wnętrza bez konieczności wznoszenia jakichkolwiek ścian. Wystarczy parawan rozstawić i gotowe. Nieużywany, bądź niepotrzebny wystarczy złożyć. Czy może być coś prostszego?

Parawany dostępne w sklepach przybierają najróżniejsze formy i style. Są wykonywane z różnych materiałów, od drewna i metalu, po tkaniny i szkło. Są też do kupienia parawany nietypowe. Nie każdy bowiem parawan składa się z ruchomych skrzydeł, połączonych zawiasami. Wybraliśmy 12 najciekawszych modeli parawanów dostępnych w polskich sklepach. Zobacz wszystkie i wybierz jeden dla siebie.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Parawany do domu. Praktyczna i oryginalna dekoracja wnętrza