Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowe spojrzenie na porcelanę, czyli fenomen studia Marka Cecuły – Ćmielów Design Studio

Ćmielów Design Studio

Ćmielów Design Studio to pracownia wzornicza funkcjonująca od 2013 roku, w której dyrektorem artystycznym jest Marek Cecuła – ceniony na świecie artysta ceramik i projektant.

Marek Cecuła do 16. roku życia mieszkał w Kielcach, skąd wyemigrował do Izraela. Po kilkunastu latach przeniósł się do Brazylii, a potem osiadł w Nowym Jorku, gdzie założył studio Modus Design. Wykładowca na wielu zagranicznych uczelniach, obecnie związany z ćmielowską pracownią, której celem od początku było stworzenie twórczej przestrzeni, otwartej na różnorodne działania: projektowanie, produkcję, eksperymentowanie, a także realizację projektów edukacyjnych i artystycznych. Cudze chwalicie, swego nie znacie? To jasny sygnał, że polska porcelana zdecydowanie wykracza poza tradycyjne wzornictwo.

Ćmielów Design Studio
Kolekcja Natura
Ćmielów Design Studio

Nowa forma smaku

Ćmielów Design Studio to młodsza siostra marki Ćmielów. Przyciąga uwagę tych, którzy kochają ceramikę w nowoczesnym wydaniu, ponieważ niewątpliwie reprezentuje nowoczesne podejście do wzornictwa. Cechą charakterystyczną tej twórczości jest kształtowanie pomostu pomiędzy wzornictwem, rzemiosłem oraz rzeźbą.

Ćmielów Design Studio
Zestaw Pogięty Różowy
Ćmielów Design Studio

Odbiorcami tych produktów są klienci poszukujący współczesnej estetyki, oryginalności i dobrego designu. W ofercie znajdują się między innymi zestawy i akcesoria stołowe, serwisy do parzenia kaw i herbat, ale także prace artystyczne.

„Hand touch” na wagę złota

Jeśli ktoś szuka porcelany, którą będzie mógł się pochwalić przed znajomymi, w Ćmielów Design Studio jest z czego wybierać. Wyroby tej pracowni to również doskonały pomysł na prezent – szczególnie dla ważnej i bliskiej osoby. Dlaczego? Nie ma ona nic wspólnego z masową produkcją, a każdy z wyrobów jest unikatowy (i to dosłownie) - ręcznie modelowany i zdobiony. Dekorację dopełniają elementy rękodzieła będące autorską sygnaturą. Nic więc dziwnego, że każda z prac, nawet z tej samej kolekcji, może się od siebie różnić.

Ćmielów Design Studio
Zestaw Rock & Salt - pieprzniczki i solniczki
Ćmielów Design Studio

Na przekór standardom

W dzisiejszych czasach rynek zdominowany jest produktami pochodzącymi z masowej produkcji. Wychodzące spod maszynowej „igły” produkty prezentują̨ chłodny przemysł, z którymi twórcy Ćmielów Design Studio chcą igrać, nadając kolekcjom duszę i osobowość. Przeciwnik jest silny, ponieważ podejście do porcelany wynikające z pokoleniowości nieco się zmienia. Nie celebrujemy już regularnie niedzielnych obiadów w gronie całej rodziny, częściej jadamy też w restauracjach. Odpowiedzią na te przyzwyczajenia i zmieniający się trend może być właśnie działalność Ćmielów Design Studio, znanego ze śmiałych i nowoczesnych projektów, dla wymagających i odważnych klientów, idących z duchem czasu, a nawet tych, którzy nie boją się eksperymentować. Dlaczego? Porcelana była, jest i będzie już zawsze nierozerwalnie związana z pożywieniem, a co za tym idzie, żeby przetrwać, jej forma musi się zmieniać, eksperymentować, szukać i zaskakiwać. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowe spojrzenie na porcelanę, czyli fenomen studia Marka Cecuły – Ćmielów Design Studio