Bank dla milionerów
To nie diametralna zmiana wizerunku PKO BP, a prestiżowa placówka dla odpowiednio zamożnych klientów. Zatem jeżeli ktoś się przeraził, że jego powszedni oddział zaleje się czernią i złotem, znikną pożółkłe okienka i plastikowe fotele, to uspokajamy, tutaj wstęp tylko od miliona złotych wzwyż...
Wnętrze w rękach Roberta Majkuta
Punktem wyjścia dla projektu była opracowana przez White Cat Studio identyfikacja wizualna szczególnej odsłony Bankowości Prywatnej. Pierwszą zmianą było unowocześnienie logotypu PKO BP oraz dobranie eleganckiej kolorystyki- czerni, bieli i złota. Jednocześnie projekt wzbogacono o elementy graficzne, a w szczególności motyw siatki złożonej z sinusoidalnych linii, konsekwentnie zastosowany w całości projektu. Dopracowaniem tych szczegółów w spójną całość zajął się polski projektant Robert Majkut.
Odcienie bogactwa
Jako, że Bankowość Prywatna BKO BP to placówka nie byle jaka, wyłącznie dla klienta niezwykle majętnego, to kolorystyka wnętrza nie mogła pozostać przypadkowa. A jaki kolor najbardziej kojarzy się z wypchanym portfelem i ekskluzywnym kontem bankowym? Złoty, oczywiście. I w tym przypadku ta barwa dominuje, od nowego logo po biurowe korytarze. Jednak we wnętrzu nie występuje sama, wyłania się z otchłani czerni, kontrastuje w stosunku do szarości oraz delikatnych akcentów bieli. Barwy pojawiają się we wnętrzu w zróżnicowanych proporcjach i w rozmaitym natężeniu w zależności od funkcjonalności pomieszczeń.
Funkcjonalnie dla klienta i pracownika
Oddział Banku projektant podzielił na dwa obszary funkcjonalne - obsługi klienta i back-office. W obu wyodrębnionych strefach zastosowano rozwiązania dopasowane do funkcji poszczególnych pomieszczeń.
Strefę obsługi klienta otwiera recepcja, która jest bezpośrednio połączona przestronnym lounge-roomem, pełniącym również rolę eleganckiej poczekalni dla klientów Banku. Oba te pomieszczenia stanowią otwartą całość i utrzymane są w ciemnej kolorystyce. Z recepcji płynnie przechodzi się do gabinetów spotkań oraz sali konferencyjnej i biura dyrektora.
Wyposażenie, czyli wszystko co najlepsze
Dobór materiałów wykończeniowych podyktowany był koncepcją stworzenia wnętrza Banku o wysokim standardzie. Stąd wachlarz specjalnie dobranych jakościowo i kolorystycznie rozwiązań, obejmujący eleganckie, dedykowane meble, tapety oraz wykończenia sufitów. Część wyposażenia oraz materiałów została zaprojektowana specjalnie do tego wnętrza. Owalna lada recepcyjna, stoły w gabinetach spotkań, unikalne w swym kształcie kolumny czy wzory wykładzin oraz wykończenie sufitów i ścian stanowią elementy autorskiej koncepcji Roberta Majkuta.
Kulisy pracy nad projektem
Tworzenie tak wieloelementowego wnętrza w którym współgrać musi wiele czynników to praca nie tylko artystyczna ale i logistyczna. Sam projekt sinusoidalnej siatki to wyzwanie, ponieważ został wykorzystany w projekcie w bardzo nowatorski sposób- został on uprzestrzenniony za pomocą rzutu na trójwymiarową bryłę wnętrza. Do uzyskania tego efektu studio Robert Majkut Design zastosowało po raz pierwszy projektowanie parametryczne, które pozwoliło na stworzenie uporządkowanej struktury w postaci siatki subtelnych linii zbiegających się w jednym, abstrakcyjnym punkcie.
Luksusu ciąg dalszy nastąpi
Aranżacja wnętrza rzeczywiście oddaje charakter banku o podwyższonym standardzie i daje klientowi poczucie wyjątkowości. Warszawski oddział Bankowości Prywatnej to projekt pilotażowy, kolejne otwierać się będą stopniowo w największych polskich miastach. Zatem z niecierpliwością czekamy na kolejne potwornie ekskluzywne lokale w wykonaniu Roberta Majkuta, bo tego typu design w Polsce to wciąż rzadkość.
Skomentuj:
Bank dla milionerów