Stylowe małe mieszkanie

red.

Mariaż klasyki i nowoczesności, czyli świetny pomysł na małe mieszkanie.

małe mieszkanie, kawalerka, jak urządzić małe mieszkanie, stylowe mieszkanie, studio
fot. reimersholm.se

Skandynawskie biura nieruchomości to prawdziwe kopalnie inspirujących pomysłów na aranżacje wnętrz. Dzięki uprzejmości jednego z nich - Reimersholme Fastighetsmäkleri,  specjalizującego się w nieruchomościach znajdujących się na wyspie Reimersholme w Sztokholmie, możemy Wam dziś pokazać ciekawe mieszkanie o powierzchni 35 m kw.

Reimersholme to bardzo ciekawa wyspa, w 1913 roku włączone do szwedzkiej stolicy. W latach 60. XIX wieku wybudowano tu fabrykę materiałów wełnianych Stockholms Yllefabrik. Po zamknięciu fabryki w 1936 roku, na jej terenie postawiono budynki mieszkalne.

Mieszkanie, które dziś Wam pokazujemy znajduje się w bloku wybudowanym w 1943 roku. Składa się z niewielkiego przedpokoju, salonu połączonego z kuchnią, sypialni oraz łazienki. Chociaż mieszkanie ma zaledwie 35 m kw.  wydaje się większe niż w rzeczywistości.

Wystrój wnętrza to połączeniem przedmiotów klasycznych i współczesnych. Widać to zwłaszcza w salonie, w którym wygospodarowano również kącik jadalny. W dużym pokoju zdecydowano się na sporą, szarą, nowoczesną sofę, nad którą powieszono kilka, oprawionych plakatów. Przy stole w jadalni ustawiono kilka klasycznych, giętych krzeseł nr. 14 zaprojektowanych przez Michaela Thoneta. Kuchnia znajdująca się we wnęce utrzymana jest w podobnych kolorach. Część tą oddzielono od salonu inną podłogą, a na ścianach położono małe, białe płytki.

Sypialnia jest bardzo mała. Znalazło się w niej miejsce jedynie na dwuosobowe łóżko. Charakteru pomieszczeniu dodają czarno-białe plakaty na ścianach.

Co sądzicie o tym wnętrzu? Czekamy na Wasze komentarze.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Stylowe małe mieszkanie