Stylowe małe mieszkanie

red.

Mariaż klasyki i nowoczesności, czyli świetny pomysł na małe mieszkanie.

małe mieszkanie, kawalerka, jak urządzić małe mieszkanie, stylowe mieszkanie, studio
To 35-metrowe mieszkanie znajduje się w bloku z 1943 roku.
fot. reimersholm.se

Skandynawskie biura nieruchomości to prawdziwe kopalnie inspirujących pomysłów na aranżacje wnętrz. Dzięki uprzejmości jednego z nich - Reimersholme Fastighetsmäkleri,  specjalizującego się w nieruchomościach znajdujących się na wyspie Reimersholme w Sztokholmie, możemy Wam dziś pokazać ciekawe mieszkanie o powierzchni 35 m kw.

Reimersholme to bardzo ciekawa wyspa, w 1913 roku włączone do szwedzkiej stolicy. W latach 60. XIX wieku wybudowano tu fabrykę materiałów wełnianych Stockholms Yllefabrik. Po zamknięciu fabryki w 1936 roku, na jej terenie postawiono budynki mieszkalne.

Mieszkanie, które dziś Wam pokazujemy znajduje się w bloku wybudowanym w 1943 roku. Składa się z niewielkiego przedpokoju, salonu połączonego z kuchnią, sypialni oraz łazienki. Chociaż mieszkanie ma zaledwie 35 m kw.  wydaje się większe niż w rzeczywistości.

Wystrój wnętrza to połączeniem przedmiotów klasycznych i współczesnych. Widać to zwłaszcza w salonie, w którym wygospodarowano również kącik jadalny. W dużym pokoju zdecydowano się na sporą, szarą, nowoczesną sofę, nad którą powieszono kilka, oprawionych plakatów. Przy stole w jadalni ustawiono kilka klasycznych, giętych krzeseł nr. 14 zaprojektowanych przez Michaela Thoneta. Kuchnia znajdująca się we wnęce utrzymana jest w podobnych kolorach. Część tą oddzielono od salonu inną podłogą, a na ścianach położono małe, białe płytki.

Sypialnia jest bardzo mała. Znalazło się w niej miejsce jedynie na dwuosobowe łóżko. Charakteru pomieszczeniu dodają czarno-białe plakaty na ścianach.

Co sądzicie o tym wnętrzu? Czekamy na Wasze komentarze.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Stylowe małe mieszkanie