Nieduże mieszkanie dla singielki

Aleksandra Lasocka

Zaaranżowanie funkcjonalnego, a zarazem przyjaznego wnętrza w małym mieszkaniu to niemałe wyzwanie. Jednak w tym 33-metrowym lokum we Wrocławiu udało się to znakomicie.

Nieduże mieszkanie dla singielki
Właścicielka mieszkania uwielbia czytać, dlatego stworzono wysoki, pojemny regał aby pomieścić wszystkie książki. Dzięki wielobarwnym grzbietom stanowią one dodatkową dekorację i ożywiają stonowane wnętrze.
fot. Mateusz Torbus

Przytulne 33-metrowe mieszkanie zaprojektowały Krystyna Dziewanowska i Ewelina Andrakowicz z pracowni Red Cube. Mieszkanie ze względu na jego niewielki rozmiar podzielono na strefy i wyodrębniono aneks kuchenny. Aby zaoszczędzić miejsce, projektantki postawiły na pomysłowe i pojemne schowki, wykorzystując trudną przestrzeń co do centymetra. Całość utrzymaną w jasnych kolorach bieli, jasnego drewna i beżu, przełamują barwne akcenty. Dzięki jednakowej kolorystyce w każdej części mieszkania i zastosowaniu detali w podobnym stylu, wszystkie pomieszczenia zachowują spójność.

Projektantki postawiły na wielofunkcyjność. Pokój dzienny jest jednocześnie sypialnią i jadalnią. Dzięki pomysłowemu wydzieleniu stref, mieszkanie spełnia wszystkie swoje zadania, zachowując przy tym przytulny nastrój.

W skromnej, niewielkiej kuchni znalazło się dużo miejsca na przechowywanie. Dobrym rozwiązaniem jest wysoka zabudowa meblowa, która pomieści wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria kuchenne. Biel sprawia, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe, a fronty szafek z połyskiem nadają całości nowoczesny wymiar.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Nieduże mieszkanie dla singielki