Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne mieszkanie w Gdyni

red.

Mniej znaczy więcej

Bardzo rzadko pokazujemy Wam apartamenty pokazowe, jednak tym razem postanowiliśmy zrobić wyjątek. Projekt mieszkania w Gdyni na osiedlu Apartamenty na Polanie powstał w Pracowni Projektowej Dragon Art Anny Marii Sokołowskiej we współpracy z Marią Piątkowską ze studia 1111.

- Głównym założenie projektu mieszkania pokazowego jest stworzenie przestrzeni uniwersalnej dostosowanej do potrzeb nieznanego klienta, więc tak naprawdę dla każdego. Tym trudniej jest projektować, kiedy nie zna się preferencji swojego klienta. W roli klienta w tej sytuacji pojawia się deweloper. Narzuca budżet, nakreśla profil klienta dla danego osiedla i ustala reguły. W przypadku mieszkania pokazowego Apartamenty na Polanie założeniami głównymi do projektu było to, że mieszkanie powinno być jasne, aby dodatkowo podkreślić i wydobyć przestrzeni. - mówi arch. Anna Maria Sokołowska.

Mieszkanie ma 89 m2 i znajduje się na 4 piętrze pierwszego z 3 budynków, III etapu budowy tego osiedla. Ukierunkowane jest w części dziennej na stronę lasu, gdzie w lecie człowiek ma wrażenie, że drzewa wręcz wchodzą do mieszkania, dając cień i przyjemne orzeźwienie w słoneczne dni.

Mieszkanie to połączenie bieli, szarości z plamą koloru w postaci odcieni turkusu. Kolor ten doskonale przełamuje dość prostą i nieco zimną stylistykę nadając całości przytulnego charakteru. Prostota to w tym wnętrzu podstawa, bez zbędnych mebli czy dodatków tylko niezbędne minimum, aby nie zakłócać odbioru przestrzeni. Konstrukcja drzwi przywodzi na myśl wysokie pomieszczenia w modernistycznych kamienicach. Jasne panele podłogowe na całej przestrzeni mieszkania sprawiają, że nawet przestrzeń korytarza staje się nie tylko ciągiem komunikacyjnym, ale częścią przestrzeni dziennej.

- Zależało nam na tym żeby elementy takie jak drzwi czy szafy jak najbardziej się ze sobą łączyły, alby nie powstawały niepotrzebne dodatkowe podziały, które zakłócają przestrzeń. Jasne gładkie płaszczyzny, duże lustra oraz ujednolicone materiały to prostota z gatunku „mniej znaczy więcej. - dodaje arch. Anna Maria Sokołowska

Część dzienna jest otwarta na korytarz oraz pozostałe pomieszczenia. Jest w niej nieformalna strefa aneksu kuchennego oraz jadalni, stół jest elementem dopełniający obie strefy. Przestronny aneks kuchenny dzięki zastosowanej kolorystyce doskonale zgrywa się z pozostałymi pomieszczeniami, nie ma wrażenia oddzielenia tej strefy od reszty mieszkania.

Łazienki to ciekawe połączenie prostej tonacji szarości, brązów i bieli z fototapetami na szkle w klimacie nadmorskim. Tematyka morska pojawia się również w korytarzu gdzie za fototapetą z biegnącą po plaży mewą ukryta jest pojemna szafa.

Skomentuj:

Nowoczesne mieszkanie w Gdyni