Mieszkanie z ukrytą kuchnią

W tym 74-metrpwym mieszkaniu kuchnię można schować za szklanymi drzwiami.

Zaglądamy dzisiaj do ciekawego mieszkania o powierzchni 74 m kw., w Taizhong w zachodnim Tajwanie. Architekci z biura architektonicznego Z-Axis Design Studio zaprojektowali je z myślą o pewnej młodej parze. Projektanci podzielili się z nami zdjęciami salonu z otwartą kuchnią i sypialni.

Zacznijmy od pierwszego pomieszczenia. Dominuje tu kolor biały, przełamany gdzieniegdzie kolorowymi akcentami. Ścianę na której powieszono telewizor pomalowano na niebieski kolor. Przeciwległą ścianę otoczono żółto-zieloną ramką, która wyraźnie wyznacza granicę salonu i części kuchennej. Architekci zdecydowali się na jeszcze jeden ciekawy zabieg. Kuchnię od salonu można oddzielić dzięki dużym, szklanym, przesuwanym drzwiom.

Sypialnia jest ciepła i przytulna - dominuje tu biel połączona z odcieniem brudnego różu. Przy oknie znajduje się miękka ława, która jednocześnie pełni funkcje schowka. W sypialni zaaranżowano też miejsce do pracy.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Komentarze (8)
Mieszkanie z ukrytą kuchnią
Zaloguj się
 • klassa

  Oceniono 32 razy 20

  To nie mieszkanie. To sala (salka) konferencyjna, albo poczekalnia do ginekologa.

 • jakis_gosc01

  Oceniono 14 razy 8

  Kiedyś wszystkie mieszkania miały "ukrytą" kuchnię, zazwyczaj w osobnym, wydzielonym pomieszczeniu. Potem developerzy zaczęli ciąć koszta i zaczęli robić kuchnie w środku salonu, ładnie nazywając to aneks kuchenny. No i oczywiście trzeba było jeszcze przekonać ludzi, że tak jest cool i trendy.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 22 razy 8

  O pokój hotelowy, a właściewie studio-ale po co chować aneks kuchenny? Będą tam trzymać kogoś w zamknięciu?

 • TS TS

  Oceniono 8 razy 2

  tylko sypialnia ok reszta np. niebieska sciana?

 • dante_waw

  Oceniono 5 razy 1

  Normalnie bym sie zdziwil po co dzielic powierzchnie szklanymi scianami, ale wiem jak czasami "pachnie" w chinskich garkuchniach...

 • culebre

  0

  Następny odgrzewany kotlet sprzed roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX