Minimalistyczne dwupoziomowe mieszkanie

Jasne i przestronne wnętrze w tym dwupoziomowym mieszkaniu urządzono w stylu minimalistycznym. Mimo współczesnego wyrazu udało się uniknąć wrażenia chłodu.

Zaglądamy dziś do przestronnego, dwupoziomowego mieszkania, zlokalizowanego na ostatnim piętrze XIX-wiecznej kamienicy w centrum Oslo. Klient dokupił strych znajdujący się nad jego mieszkaniem i postanowił połączyć dwa lokale w jedną, spójną całość.

Zadanie nie było łatwe. Właścicielowi zależało, aby jego dwupoziomowe mieszkanie było oparte na wertykalnych podziałach. Renowacji wnętrza podjęli się architekci z pracowni Haptic Architects - Nikki Butenschon, Aleksandra Danielak i Peder Skavlan.

Dominującym elementem mieszkania stały się schody o lekkiej, nowoczesnej konstrukcji. Do wykonania stopni użyto tego samego gatunku jasnego drewna, które pojawia się na parkiecie oraz w zabudowie pod parapetem, gdzie ukryto szuflady. Na piętrze zwraca uwagę wydzielona, przeszklona strefa tarasu. Warto też przyjrzeć się dokładniej kuchni, w której ściany i zabudowa w kolorze ciemnej szarości silnie kontrastuje z resztą mieszkania. Architektom udało się wygospodarować tu miejsce na kominek.

Co sądzicie o tym mieszkaniu? Jesteśmy Ciekawi Waszych komentarzy!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Komentarze (4)
Minimalistyczne dwupoziomowe mieszkanie
Zaloguj się
 • rejwach

  Oceniono 17 razy 15

  genialne schody. Jakby ich ich nie było wcale a wejść po nich można...

 • designer-rad

  Oceniono 13 razy 3

  Ładnie to wszystko wygląda, ale niestety tylko na zdjęciu. Ten kto wymyślił schody dzielące salon w połowie powinien być pierwszą ofiarą z rozbitą głową o jeden ze stopni. Życzę powodzenia w przyjmowaniu gości - radzę powiesić tabliczki z obu stron "uwaga stopnie". o beztrosko biegającym dziecku nawet nie wspominam. Chyba, że użytkownicy będą nosić kaski.

 • Oceniono 2 razy 2

  Fajnie zaprojektowane, mnie schody nie wydają się niebezpieczne. Brakuje mi troszkę ciepełka, ale w takim wnętrzu , bez mnóstwa dupereli można rzeczywiście odpocząć.

 • mz50

  Oceniono 22 razy -6

  Może i ładnie ale zimno, polodowcowo i trochę bez wyrazu.
  Im jeszcze mało koloru białego ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX