Minimalistyczne dwupoziomowe mieszkanie

red.

Jasne i przestronne wnętrze w tym dwupoziomowym mieszkaniu urządzono w stylu minimalistycznym. Mimo współczesnego wyrazu udało się uniknąć wrażenia chłodu.

dwupoziomowe mieszkanie, jak rozplanować dwupoziomowe mieszkanie, schody, nowoczesne schody, jasne mieszkanie, jak rozjaśnić mieszkanie
fot. hapticarchitects.co.uk

Zaglądamy dziś do przestronnego, dwupoziomowego mieszkania, zlokalizowanego na ostatnim piętrze XIX-wiecznej kamienicy w centrum Oslo. Klient dokupił strych znajdujący się nad jego mieszkaniem i postanowił połączyć dwa lokale w jedną, spójną całość.

Zadanie nie było łatwe. Właścicielowi zależało, aby jego dwupoziomowe mieszkanie było oparte na wertykalnych podziałach. Renowacji wnętrza podjęli się architekci z pracowni Haptic Architects - Nikki Butenschon, Aleksandra Danielak i Peder Skavlan.

Dominującym elementem mieszkania stały się schody o lekkiej, nowoczesnej konstrukcji. Do wykonania stopni użyto tego samego gatunku jasnego drewna, które pojawia się na parkiecie oraz w zabudowie pod parapetem, gdzie ukryto szuflady. Na piętrze zwraca uwagę wydzielona, przeszklona strefa tarasu. Warto też przyjrzeć się dokładniej kuchni, w której ściany i zabudowa w kolorze ciemnej szarości silnie kontrastuje z resztą mieszkania. Architektom udało się wygospodarować tu miejsce na kominek.

Co sądzicie o tym mieszkaniu? Jesteśmy Ciekawi Waszych komentarzy!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Minimalistyczne dwupoziomowe mieszkanie