Najbardziej kreatywne dywany świata

Wydawać się może, że dywany są już passé, że nie pasują do nowoczesnych, prostych wnętrz. Udowodnimy wam, że dywan nie tylko może zdobić pomieszczenie, ale być także jednym z jego najważniejszych elementów. Zobaczcie co proponują projektanci...
Dywan ze sznurowadeł Dywan ze sznurowadeł shoelacerug.com

Pomieszanie z poplątaniem

Wyjątkowo oryginalny dywan powstał ze... sznurówek! Zaprojektowali go Nate Siverstein i Andrea Paustenbaugh. Z ilu sznurowadeł składa się dywan? Dokładnie nie wiadomo. Można go kupić w wersji czarno-białej i kolorowej, w dwóch rozmiarach. Za duży dywan trzeba zapłacić 500 dolarów.

Jeśli lubicie leżeć na dywanie, to propozycja dla was. Mairav Barzilay z Tel Awiwu zaprojektowała oryginalny dywan, na którym można poleżeć, a gdy zrobi się zimno... okryć się jego fragmentem.

dywan,Meirav Barzilay

Dywan z Google Earth na lotnisku w Sacramento Dywan z Google Earth na lotnisku w Sacramento coolthings.co.uk

Ziemia widziana z góry

Ziemia widziana z bardzo wysoka wygląda przepięknie. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy kiedyś oglądali zdjęcia satelitarne naszej planety. Jeden z korytarzy międzynarodowego lotniska w Sacramento, stolicy stanu Kalifornia, ozdobiony jest właśnie takim widokiem.

David Hanauer, projektant z Monachium wykorzystuje w swoich pracach zdjęcia z Google Earth. Interesują go zwłaszcza przestrzenie miejskie, a szczególnie zabudowa Las Vegas i okolic. Stojące w szeregach domki jednorodzinne, zjazdy z autostrad wyglądają z góry surrealistycznie.

dywan, David Hanaver, Google Earth

Dywan Dywan "Pool scene" pupsam.com

Skoki i podskoki

Jedną z form odpoczynku jest leżenie nad basenem. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na prawdziwy basen w domu, zastąp go... dywanem. "Splatch!" to pomysł duetu PUPSAM, który tworzy David Puel i Thomas Libe. Na niebieskiej "tafli" dywanu rozbryzguje się woda.

Inny pomysł na zabawę na dywanie jest zaskakująco prosty. Na szarym dywanie umieszczono pola do popularnej gry w klasy. Wyglądają, jakby namalowano je kredą na asfalcie. Dywan tłumi hałas, więc można skakać do woli.

dywan, klasy

dywan jak plasterek wędliny dywan jak plasterek wędliny wurstteppich.de

Do zjedzenia

Spożywcze wzory na dywanach? Czemu nie! Niemiecka firma Wurst Teppich produkuje małe, okrągłe dywany w kształcie plasterków wędliny. Do wyboru aż pięć gatunków. Na podłodze można położyć np. mortadele, salami lub kaszankę.

Na podłodze w salonie może też zagościć miękki dywan w kształcie sadzonego jajka z dwoma żółtkami.

dywan, jajko sadzone, jajko

Dywan - przekrój drzewa Dywan - przekrój drzewa floortoheaven.com

Przekrój drzewa

Natura inspiruje projektantów nie od dziś. Twórcy dywanów także czerpią z niej pełnymi garściami. Okrągły dywan firmy Floor to Heaven przypomina przekrój zwęglonego pnia drzewa. Będzie wyglądał pięknie w nowoczesnych wnętrzach.

Wykładzina od Ege Carpet cała pokryta jest podobnymi wzorami, a ustawione na niej meble wyglądają, jakby stały na obciętych pniach.

dywan, Ege, przekrój drzewa

Dywan - pole z lotu ptaka Dywan - pole z lotu ptaka florianpucher.com

Pola, łąki, oceany...

Widziane z góry pola przypominają kolorową mozaikę. Florian Pucher zainspirowany widokami natury z lotu ptaka zaprojektował całą serię dywanów "Landcarpet". Na zdjęciu fragment dywanu "Europa".

Samotna kra dryfująca po morzu to także fascynujący motyw. W ofercie meksykańskiej firmy Nel znalazł się właśnie taki dywan. Zabawnym i ciekawym akcentem jest polarny miś przechadzający się po lodowej tafli.

Nel, dywan, Arktyka

Latający dywan Latający dywan emilianadesign.com

Nierówności i wypukłości

Kto powiedział, że dywan musi być płaski? Te projekty zdecydowanie temu przeczą. Dywan który zdaje się falować, jest projektem grupy Emiliana czyli Emili Padros i Any Nil. Jest to idealny dywan przed telewizor. Opierając się wygodnie, można oglądać ulubiony film.

Miękki dywan powstał w pracowni holenderskiego projektanta Laurensa Van Wieringena. Zrobiony jest z kawałków pianki różnej długości. Wieringen stworzył tym sposobem oryginalny, trójwymiarowy dywan.

dywan, Lauren Van Wieringen

Dywan ze schowkiem na japonki Dywan ze schowkiem na japonki liseeldayed.com

Ukryte właściwości...

... czyli dywan z niespodzianką. Ten, zaprojektowany przez Lise El Sayed kryje w sobie miękkie japonki. Kapcie do chodzenia po domu, znakomicie wpasowują się w dywan, stając się niemal niewidoczne.

Wariację na temat perskiego dywanu stworzyła Katrin Sonnleitner. Kolory te same, wzory też, ale przy bliższym przyjrzeniu się można dostrzec, że dywan zrobiony jest z... puzzli. Dokładniej z 1225 gumowych elementów!

Katrin Sonnleitner, perski dywan

Więcej o:
Komentarze (4)
Najbardziej kreatywne dywany świata
Zaloguj się
 • spoko-spoko

  Oceniono 18 razy 16

  Niektore fajne, niektore szkaradne

 • moratar

  Oceniono 6 razy 6

  Może i fajne jako ozdoba, ale mało praktyczne. Weź to poodkurzaj człowieku.

 • ewitalol

  Oceniono 6 razy 6

  Niektóre z tych dywanów są bardzo niebezpieczne, np. ten z japonkami czy z różnej wysokości piankami..., a część faktycznie szkaradnych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX