Oświetleniowe ekscentryki
Albo: takich lamp jeszcze nie widzieliście. Chociaż może i widzieliście, ale czy chcielibyście mieć takie w domu? Zajrzyjcie do naszej galerii lamp bardzo niecodziennych.
Let's rock!
Rocknrolla Luminous to projekt Denisa Popenkova. Wprowadza do wnętrza emocje wprost z najlepszych rockowych koncertów. Lampa dostępna w trzech wielkościach.
Niech moc będzie z tobą!
Budzi skojarzenia z bronią bohaterów z "Gwiezdnych Wojen". Lampa o nazwie Lena to projekt z Niemiec. Christian Strauss stworzył prostą, minimalistyczną lampę, którą łatwo można przestawić w dowolne miejsce.
Domowe ognisko
Dosłownie: ognisko dla domu. Niewielka lampka od projektantów z 5.5 designers dla włoskiego studia Skitch pozwoli nam poczuć się jak na harcerskim obozie. Nic tylko usiąść w kręgu wokół światła i śpiewać.
Poczytaj mi mamo
Jeśli lubisz czytać w łóżku to ta lampka chętnie ci potowarzyszy w lekturze przed snem.
Daje ciepłe światło, a jednocześnie może służyć pomocą gdy nie masz pod ręką zakładki. Po prostu połóż otwartą książkę na domek.
Kot oświetleniowiec
Zwierzątko oswojone i bardzo przyjazne. Lampa przypominająca kota to pomysł rodem z Francji. MiCha jest wspólnym dziełem projektanta Olivera Kuntzela i ilustratorki Florence Deygas.
Rekin salonowy
W domu można mieć nawet rekina, pod warunkiem, że to projekt lampy oczywiście. Budząca przerażenie płetwa rekina w wersji oświetleniowej, projektu Aleksandra Mykomelova wprowadza do mieszkania element surrealistyczny i nieco absurdalny, nie mniej jednak bardzo estetyczny.
Ryba też lampa
Coś dla fanów lamp bardzo dziwnych, o wzorach czerpiących wprost z natury, a tym razem z wody. Porcelanowa lampa w kształcie ryby to hołd oddany pięknu łososia. Projekt holenderski, od Minke van Voorthuizen.
Wpuść robala do domu
Nie wiem czy te projekty lamp znajdą wielu zwolenników, ale trzeba przyznać, że zadziwiają swoją formą. Do ich stworzenia wykorzystano włókno szklane, tworzywo Corian oraz stal. Projekt: Site Specific Design z Brooklynu.
Coś się zaplątało
Abyss - głębia - tak nazywa się ta niezwykła forma. Modularna struktura o giętkiej, łatwo dającej się kształtować konstrukcji, wykorzystuje światło LED.
To projekt dla włoskiej firmy Kundalini, który powstał w głowach niemieckiego duetu projektanckiego Osko i Deichmann.
Chusteczka
Lampa autorstwa Shiro Kuramaty to pomysł zupełnie niezwykły. I zobaczywszy taką znienacka możemy mieć podejrzenie, że to nawiedzony dom.
Diament najlepszym przyjacielem
Tak, może być tylko jeden, ale za to jaki efektowny!
Japonka Aoi Kaori dobrze wie, co może się spodobać kobietom.
Jaśnie oświecony
I na sam koniec tego bardzo krótkiego przeglądu lampa ze Szwecji. Mózg jaśnie oświecony, designerski. Pomysł: Alexander Lervik. To replikę wnętrza jego czaszki możemy podziwiać w tym projekcie. Nie, nie można jej kupić, ale można podziwiać w Rohsska Museum of Design and Decorative Arts w Gothenburgu.
Skomentuj:
Oświetleniowe ekscentryki