Stoły do ping-ponga, jakich jeszcze nie widzieliście
W tenisa stołowego lepiej lub gorzej, potrafi grać chyba każdy. Ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić, aby mieć stół do gry we własnym domu. Brakuje wam miejsca? Stół w jadalni lub drzwi do sypialni, mogą zamienić się w boisko do ping-ponga. Nie są to w większości stoły dla profesjonalistów, ale do dobrej zabawy wystarczą. Zobaczcie różne pomysły projektantów...
Do jedzenia i do grania
Stół który można bez problemu postawić w jadalni, a w razie potrzeby pograć na nim w ping-ponga zaprojektował Hunn Wai. Zrobiony jest z ciemnego, lakierowanego drewna. Boczne linie boiska wyznaczają grube zdobienia. Siatkę tworzy prostokątna doniczka, która może też pełnić funkcję kwiatowej ozdoby stołu.
Stół w drzwiach
Idealna propozycja do małych mieszkań od Tobas Frasel Design. Stół ukryty jest w drzwiach. Gdy nabierzemy ochoty na grę, wystarczy po prostu mocno pchnąć drzwi, rozkładając tym samym stół. Gracze rozgrywają mecz, stojąc w dwóch pokojach.
Taktyka na stole
Stół o bardzo nowoczesnej, prostej formie stworzyła grupa projektowa Aruliden specjalnie dla marki Puma. Pod blatem stołu znajduje się przestrzeń, w której znajdzie się schowek na rakietki i piłki. Po powierzchni stołu można pisać kredą.
Polerowana stal
Zastanawiamy się czy na takim stole gra w ping-ponga jest możliwa. Zrobiony z polerowanej stali stół zaprojektował w 1995 roku Ron Arad, którego "podpis" można odnaleźć na stalowej siatce.
Rakietki zawsze na miejscu
Ten stół, projekty Jamesa Pearse'a jest masywny i elegancki. Blat umieszczony został na ciężkich, drewnianych nogach. Ciekawym elementem stołu jest wysuwana szuflada, w której dokładanie na swoim miejscu leżą piłeczki i rakietki.
Betonowy minimalizm
Czy betonowy stół projektu Jamesa de Wulfa nie przypomina wam stołów, które jakiś czas temu stanęły na polskich podwórkach? Króluje tu prostota i minimalizm. Materiałową siatkę można odczepiać.
Siatka z firanki
To kolejny projekt, który stworzył Hunn Wai - projektant z Singapuru. Paul Smith Ping Pong Table to naprawdę luźna wariacja na temat tenisa stołowego. Siatkę tworzy utwardzona tkanina przypominająca firankę, a pola gry oznaczone są z jednej strony różowym kolorem, z drugiej niebieskim.
Szkło i drewno
Zaprojektowany przez Axela Yberga z Akke Funcional Art stół wygląda jak skomplikowana maszyna. Metalowe rurki przytrzymują blat zrobiony z różnych rodzajów drewna. Na środku znajduje się prostokątny otwór z przezroczystego szkła. Ciekawym rozwiązaniem są metalowe uchwyty na piłeczki i rakietki.
Skomentuj:
Stoły do ping-ponga, jakich jeszcze nie widzieliście