Partnerzy

News

Nowości produktowe

Wnętrza

Design

DIY

HGTV

Projekty i realizacje

Trendy 2024

Majówka 2024

Polski projekt 2015 roku [GŁOSOWANIE]

red.

Przez cały 2015 rok pokazywaliśmy Wam przedmioty stworzone przez polskich projektantów. Wybraliśmy 10 mebli, gadżetów i dodatków, które naszym zdaniem warto zapamiętać! Co według Was powinno zostać polskim projektem 2015 roku?

<b>Bluma Bag </b>Alternatywa dla celofanowych i foliowych opakowań kwiatów. Dostępna w trzech rodzajach: Retro, Open, Dot. Wykonana z papieru - BLUMA

Bluma - torba na kwiaty

Bluma to nowatorska i ekologiczna torba do łatwego transportu bukietów. Autorem projektu jest Adam Groch, projektant z Krakowa, absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. BLUMA została wykonana z jednej części sztywnego kartonu. Torbę składa się trzema prostymi ruchami, bez użycia nożyczek czy kleju. Torba jest niezwykle lekka (50-55 g), gdyż została wykonana ze specjalnie wyszukanego przez twórcę kartonu, który ma podwyższoną odporność na wodę.

 

Lampa marki ABAŻUR - Fot. Studio Hamerdidum

Abażur - lampy inspirowane techniką origami

Lampy inspirowane techniką origami były pracą licencjacką Zofii Olszewskiej. Pierwsza autorska lampa Olszewskiej doprowadziła do stworzenia marki ABAŻUR. Nie da się ukryć, że wszystkie lampy są do siebie podobne. Wynika to z faktu, że wykonuje się je tą samą techniką. Jednak mimo podobieństw abażury są unikalne. Projektantka zagina abażury ręcznie, często też na nich maluje.

Fot. Studio Hamerdidum

Więcej o lampach Abażur przeczytacie tu

Fotel Offline - proj. Agata Nowak - Fot. Adam Markowski

Offline chair - mebel, który blokuje zasięg telefonu

Fotel Offline zaprojektowany przez Agatę Nowak, to projekt magisterski, powstały na kierunku Projektowanie Mebla na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Podstawowa funkcjonalność mebla opiera się na specjalnej kieszeni, której zadaniem jest blokowanie zasięgu telefonu oraz internetu. Po włożeniu do kieszeni telefonu i jej szczelnym zamknięciu, telefon traci zasięg. Pokryta miękkim materiałem forma fotela tworzy intymną, wygłuszoną przestrzeń wokół użytkownika.

Fot. Adam Markowski

Więcej o fotelu Offline przeczytacie tu

Ceramika em.wu studio - Fot. emwustudio.com

Niebanalna ceramika em.wu studio

Niebanalne kształty, oryginalna faktura i wyjątkowe desenie - tym wyróżnia się ceramika em.wu studio. Magda Wojciechowska - założycielka marki, łączy dobre projektowanie z rzemieślniczym wykonaniem. Wykorzystuję różne oblicza porcelany - gładkość poszkliwionego czerepu i jego matową chropawość bez szkliwa.

Lubię myśl, że moje naczynia towarzyszą ludziom w codzienności, są blisko życia i może nawet trochę je uprzyjemniają.

- mówi Magda.

Fot. emwustudio.com

Więcej o ceramice em.wu studio przeczytacie tu

Czaszka - filiżanka z charakterem - Fot. Czaszka

Czaszka - filiżanki z charakterem

Filiżanki marki Czaszka zostały zaprojektowane przez Annę Goszczyńską i Joannę Jurczak. Ręcznie wykonane, delikatne porcelanowe obiekty powstają w limitowanych seriach w niewielkiej polskiej manufakturze, gdzie została stworzona specjalna forma do odlewu Czaszek. Ich znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne formy oraz delikatne, ale bardzo oryginalne zdobienia. Tutaj nic nie jest oczywiste - ceramika zaskakuje kształtem, rosyjską nazwą czy niesamowitymi, nie spotykanymi nigdzie indziej motywami.

Fot. mat. prasowe

Więcej o Czaszkach przeczytacie tu

Pościel Liście - Fot. Las i Niebo

Las i niebo - oryginalna pościel dla najmłodszych

Las i niebo to marka, założona w sierpniu 2014 roku przez Małgorzatę Gibas-Grądman, absolwentkę Architektury Wnętrz oraz Scenografii na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Jej "konikiem" jest rysowanie. Małgorzata szukała sposobu na połączenie tych dwóch kierunków i stworzenie czegoś własnego, osobistego. Przyszedł taki moment, kiedy pojawiające się w jej głowie pomysły ułożyły się w całość: Las i niebo.  Marka ma swojej ofercie niezwykłe pościele dla dzieci, ozdobione autorskimi rysunkami. Oprócz czysto estetycznej wartości mają one również edukacyjny charakter - zachęcają do odkrywania świata poza drzwiami domu.

Fot. Las i niebo

Więcej o marce Las i niebo przeczytacie tu

Lampy Zapalgo - Fot. MyBaze.com

Oryginalne lampy Zapalgo

Zapalgo to wyjątkowe oświetlenie, które wpuści do każdego pomieszczenie trochę klimatu odległych czasów, trochę tajemnicy i trochę techniki z ery silników parowych. Marka powstała w połowie 2013 roku. Na początek powstało 15 modeli lampek z miedzianych rurek ciepłowniczych w kilku kolorach. Prócz lampek nocnych powstały modele lamp wiszących, podłogowych i kinkietów.

Fot. MyBaze.com

 

patynowanej na turkusowo, zielono i czarno
z miedzianych rurek ciepłowniczych
z miedzianych rurek ciepłowniczych
z miedzianych rurek ciepłowniczych
Na początek stworzyli 15 różnych modeli. Wszystkie zrobione z miedzianych rurek ciepłowniczych. Do wyboru w czterech kolorach: palonej miedzi albo patynowanej na turkusowo, zielono i czarno. Ofertę uzupełnili różnymi kloszami ? z metalowej siatki, juty, lnu, wzorzystymi albo gładkimi i kolorowymi kablami.
Talerze Look At Me; proj. Magda Pilaczyńska - Fot. lookatmeplates.com

Talerze Look At Me

Talerze Look At Me to wyszukane na targach staroci unikatowe egzemplarze. Autorskie wzory są własnoręcznie nanoszone przez autorkę kolekcji - Magdę Pilaczyńską, ilustratorkę i projektantkę. Wzory wypalane są w profesjonalnych piecach (w temperaturze 830 stopni Celsjusza), dzięki czemu są trwałe i nadają się również do podawania jedzenia.

Fot. lookatmeplates.com

Więcej o talerzach "Look At Me" przeczytacie tu

Polski projekt: lniana pościel od YELEN - Fot. Karolina Bąk (Panna Lu)

YELEN - pościel z lnu

YELEN to nowo marka pościelowa, specjalizująca się w szyciu pościeli w 100% z lnu. Len to piękna, trwała choć nieco zapominana tkanina. Z czasem nabiera szlachetności i może służyć przez lata. Pościele YELEN wyróżnia nietypowe (jak na lniane produkty) kolorystyka - szarość, biel i brzoskwinia. Pościele szyte są w Polsce, użycie plastiku jest minimalizowane, a metki wykonywane są z przędzy recyklingowej.

Fot. Karolina Bąk (Panna Lu)

Więcej o marce YELEN przeczytacie tu

Kubek "Tak, Jestem z Ceramiki" od Agaf Design - Fot. agafdesign.pl

Kubek "Tak, jestem ceramiki"

Kubek"Tak, Jestem z Ceramiki" od Agaf Design, wygląda jak klasyczny emaliowany kubek. Tymczasem wykonany jest on z ceramiki! Każdy kubek jest odlewany i szkliwiony ręcznie. Nie ma dwóch takich samych, każdy jest unikalny. Ścianki odlewane są bardzo cienko, co dodaje mu lekkości i lepszej ergonomii. Wysoki wypał (do 1160 stopni) i dobrane idealnie szkliwo, dają pewność wysokiej jakości. Kubki "Tak, Jestem z Ceramiki" dostępne są w dwóch kolorach - białym lub kremowym. Nie pękają, nie "zachodzą" trwale, można je myć w zmywarce, wkładać do piekarnika czy mikrofali.

Fot. agafdesign.pl

Więcej o kubku "Tak, jestem z ceramiki" przeczytacie tu

Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Akcesoria, które warto mieć w łazience – 10 propozycji
Odkurzacz dla alergika. Co warto wiedzieć przy wyborze odpowiedniego modelu?

Polecane

Paged Meble: tradycja i trendy. Dlaczego tak lubimy gięte meble?
Salone del Mobile 2024: Paged Meble w aranżacjach Mai Ganszyniec
IKONY TRŁ: 50 polskich twórców ze specjalną nagrodą na 10-lecie Targów Rzeczy Ładnych

Skomentuj:

Polski projekt 2015 roku [GŁOSOWANIE]

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej