Partnerzy

News

Nowości produktowe

Wnętrza

Design

DIY

HGTV

Projekty i realizacje

Trendy 2025

Święta 2024

Jaki materac wybrać w przypadku problemów z kręgosłupem?

AS
Jaki materac wybrać w przypadku problemów z kręgosłupem? - Fot. Sypialnia Plus

Osoby z dolegliwościami kręgosłupa najczęściej decydują się na zakup materaca rehabilitacyjnego (medycznego). Wybór jednak jest trudny - na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy. Który będzie właściwy? Osoby borykające się z problemami kręgosłupa powinny wybierać pomiędzy materacami kieszonkowymi, lateksowymi, termoelastycznymi bądź piankowymi.

Materac rehabilitacyjny (medyczny), jaki powinien być?

Wybierając materac medyczny dla osób posiadających problemy z kręgosłupem, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego, jakość i posiadane atesty. Marka SleepMed oferuje kolekcję materacy medycznych posiadających certyfikat AEH. Certyfikat AEH jest prestiżowym wyróżnieniem, które otrzymuje niewielu producentów. Szwajcarscy eksperci laboratorium docenili wszystkie produkty marki SleepMed, dzięki czemu każdy z materacy ortopedycznych będzie idealny na problemy z kręgosłupem. Materace posiadające certyfikat AEH przetestowano pod kątem ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Okazuje się, że dolna granica żywotności materaców SleepMed to aż 10 lat!

Jaki materac wybrać w przypadku problemów z kręgosłupem? - Fot. Sypialnia Plus

Materace ortopedyczne dla osób borykających się z problemami kręgosłupa można podzielić na różne kategorie – kluczem jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Dostępne są, więc materace medyczne kieszonkowe, piankowe, lateksowe a także termoelastyczne. Jaki będzie właściwym wyborem?

Jaki materac wybrać w przypadku problemów z kręgosłupem? - Fot. Sypialnia Plus

Materac kieszonkowy

Materace kieszonkowe wykonane są na bazie sprężyn z nierdzewnego drutu. Każda sprężyna posiada osobną kieszonkę. Najczęściej tego typu materac medyczny posiada 7 stref twardości. Pamiętajmy, że im więcej sprężyn materac będzie mieć w środku tym lepiej dopasuje się do naturalnej krzywizny ciała.

Materac termoelastyczny

Materac termoelastyczny wykonany jest na bazie pianki termoelastycznej, która pod wpływem nacisku aktywuje się. Osoby korzystające z tego rodzaju materaców zauważają, że w trakcie leżenia można czuć jakby się zatapiało w jego wnętrze. Materac termoelastyczny jest niezwykle delikatny, dzięki czemu niweluje wszelkie uciski. Sprawdza się przy dolegliwościach kręgosłupowych takich jak lordoza czy klifoza.

 

Materac Premium Hybrid - Fot. Sypialnia Plus

Wysokiej jakości materace termoelastyczne oferuje marka SleepMed, która do ich produkcji wykorzystała cztery nowatorskie technologie – wysokoplastyczną piankę VPPHR, termoelastyczną piankę VitaRest® a także Airforce oraz taśmy 3D.

Materac lateksowy

Materace wykonane z lateksowej pianki wyróżniają się dobrą elastycznością i sprężystością. Ich środkowa częściej jest odporna na nacisk a dolna i górna miękka. Bez względu na pozycję, jaką przyjmie użytkownik, materac zapewnia odpowiednie podparcie. Na rynku dostępne są modele z wkładką z maty kokosowej, które wyróżnia większa twardość i odporność na odgniecenia.

 

Materac Premium - Fot. Sypialnia Plus

Materac piankowy

Wiele osób posiadających problemy z kręgosłupem wybiera materace piankowe, które również znajdują się w ofercie SleepMed. Są zdecydowanie bardziej przewiewne niż zwykłe materace sprężynowe, a dzięki odpowiedniej piance poliuretanowej chronią przed odleżynami. Poleca się je szczególnie osobom ze zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, urazami czaszki czy też złamaniami kończyn.

Jaki materac wybrać w przypadku problemów z kręgosłupem? - Fot. Sypialnia Plus
Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Jak zaoszczędzić podczas urządzania wnętrz?
Mieszkanie na wynajem – 5 wskazówek, jak je zaprojektować i urządzić

Polecane

Pomysły na dekorację ściany w sypialni
Szafy albo garderoba - jak wybrać najlepsze rozwiązanie?
Łóżko dopasowane do potrzeb

Skomentuj:

Jaki materac wybrać w przypadku problemów z kręgosłupem?

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej