Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czy warto postawić na sypialnię połączoną z łazienką?

Redakcja Pressland

Połączenie łazienki z sypialnią jest stosunkowo nowym trendem, coraz częściej wybieranym przez architektów. Jak każde rozwiązanie, ma swoje wady i zalety. Czy mimo minusów trend ten stanie się tak samo popularny jak połączenie kuchni z salonem?

Dlaczego tak i dlaczego nie?

Połączenie sypialni z łazienką jest sposobem na zapewnienie sobie wygody. Każdego poranka jak i wieczoru nie będziesz musiał pokonywać całego mieszkania by dotrzeć do łazienki. Warto dodać, że łazienka z sypialnią to taka łazienka na wyłączność. Nie będziesz musiał ustawiać się w kolejce, ale też zyskasz odrobinę intymnej strefy, do której dostęp będziesz mieć tylko Ty. Pamiętajmy jednak, że odgłosy z łazienki mogą być irytujące dla osób przebywających w sypialni. Konieczne jest również zadbanie o odpowiednią wentylację, tak by wilgoć nie dostawała się do wnętrza sypialni. Ponadto, takie rozwiązanie wymaga posiadania drugiej, osobnej łazienki, z której skorzystać będą mogli inni domownicy jak i odwiedzający Cię goście.

Decydując się na takie rozwiązanie masz dwie możliwości – możesz stworzyć jedną przestrzeń sypialniano-łazienkową bądź usytuować łazienkę tuż przy sypialni i zaprojektować wejście do niej z sypialni.

Łazienka tuż przy sypialni

Zdecydowanie się na stworzenie dwóch osobnych przestrzeni – sypialnianej i łazienkowej tuż przy sobie jest idealnym rozwiązaniem dla osób oczekujących intymności podczas korzystania z łazienki. Jest to również rozwiązanie dobre dla małżeństw, które prowadzą nieregularny tryb życia. W takim rozwiązaniu partner chodząc spać później bądź wcześniej wstający nie będzie przeszkadzał drugiej osobie. Decydując się na tą opcję warto zadbać o odpowiednie urządzenie obydwu wnętrz. Zarówno sypialnia jak i salon powinny zostać zaaranżowane w tym samym stylu, nawet w tej samej kolorystyce. Dobrym rozwiązaniem wartym zastosowania są przesuwne drzwi łączące sypialnię z łazienką.  Utrzymując pomieszczenia w tym samym stylu i otwierając w pełni łazienkę mogą Państwo zyskać dużą przestrzeń, która będzie ze sobą współgrać. Oczywiście, tradycyjne drzwi, otwierane prawo- bądź lewostronnie również sprawdzą się w takiej sytuacji.

Jedno wnętrze – dwie funkcje

Pomimo iż trend łączenia sypialni z łazienką pojawił się dość niedawno to projektanci wnętrz mają już w głowach szereg ciekawych pomysłów pozwalających na stworzenie wyjątkowych połączeń. Decydując się na takie rozwiązanie mogą Państwo w sypialni wydzielić tylko i wyłącznie strefę toalety bądź kompletnej łazienki. Nowoczesnym i przede wszystkim modnym rozwiązaniem jest oddzielenie dwóch przestrzeni szklaną ścianą. Będzie to nie tylko designerskie rozwiązanie, ale również sposób np. na wyciszenie lecącej wody. Dodatkowo, szklana szyba nie zmniejszy optycznie przestrzeni – nadal będzie to jedno, duże pomieszczenie. Pamiętajmy jednak, że w takiej sytuacji zarówno sypialnia jak i łazienka powinny zostać wykonane w tym samym stylu, w tej samej kolorystyce. Pewne elementy powinny zostać powielone np. marmur pojawiający się w łazience powinien również pojawić się sypialni.

Wbrew pozorom, bez względu na wybrany wariant połączenia sypialni z łazienką, rozwiązanie to pozwala stworzyć niezwykle funkcjonalną i oryginalną przestrzeń. Rozwiązanie to sprawdza się idealnie nie tylko w domkach jednorodzinnych, ale i w mieszkaniach. Pomimo iż dla wielu rozwiązanie to może okazać się niezwykle absurdalne, miło było by po ciepłej, relaksującej kąpieli móc od razu wskoczyć do sypialnianego łóżka.


 

Skomentuj:

Czy warto postawić na sypialnię połączoną z łazienką?