Stoły do ping-ponga, jakich jeszcze nie widzieliście

W tenisa stołowego lepiej lub gorzej, potrafi grać chyba każdy. Ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić, aby mieć stół do gry we własnym domu. Brakuje wam miejsca? Stół w jadalni lub drzwi do sypialni, mogą zamienić się w boisko do ping-ponga. Nie są to w większości stoły dla profesjonalistów, ale do dobrej zabawy wystarczą.  Zobaczcie różne pomysły projektantów...
proj. Hunng Wai proj. Hunng Wai hunngwai.com

Do jedzenia i do grania

Stół który można bez problemu postawić w jadalni, a w razie potrzeby pograć na nim w ping-ponga zaprojektował Hunn Wai. Zrobiony jest z ciemnego, lakierowanego drewna. Boczne linie boiska wyznaczają grube zdobienia. Siatkę tworzy prostokątna doniczka, która może też pełnić funkcję kwiatowej ozdoby stołu.

stół, ping-pong

Ping-Pong Door proj. Tobias Frasel Ping-Pong Door proj. Tobias Frasel Tobias Frasel Design

Stół w drzwiach

Idealna propozycja do małych mieszkań od Tobas Frasel Design. Stół ukryty jest w drzwiach. Gdy nabierzemy ochoty na grę, wystarczy po prostu mocno pchnąć drzwi, rozkładając tym samym stół. Gracze rozgrywają mecz, stojąc w dwóch pokojach.

Ping Pong Door, Tobas Frazel

Puma Chalk Table, proj. Aruliden Puma Chalk Table, proj. Aruliden aruliden.com

Taktyka na stole

Stół o bardzo nowoczesnej, prostej formie stworzyła grupa projektowa Aruliden specjalnie dla marki Puma. Pod blatem stołu znajduje się przestrzeń, w której znajdzie się schowek na rakietki i piłki. Po powierzchni stołu można pisać kredą.

stół, ping-pong

proj. Ron Arad proj. Ron Arad artnet.com

Polerowana stal

Zastanawiamy się czy na takim stole gra w ping-ponga jest możliwa. Zrobiony z polerowanej stali stół zaprojektował w 1995 roku Ron Arad, którego "podpis" można odnaleźć na stalowej siatce.

stół, ping-pong

proj. James Perse proj. James Perse jamesperse.com

Rakietki zawsze na miejscu

Ten stół, projekty Jamesa Pearse'a jest masywny i elegancki. Blat umieszczony został na ciężkich, drewnianych nogach. Ciekawym elementem stołu jest wysuwana szuflada, w której dokładanie na swoim miejscu leżą piłeczki i rakietki.

stół, ping-pong

proj. James de Wulf proj. James de Wulf jamesdewulf.com

Betonowy minimalizm

Czy betonowy stół projektu Jamesa de Wulfa nie przypomina wam stołów, które jakiś czas temu stanęły na polskich podwórkach? Króluje tu prostota i minimalizm. Materiałową siatkę można odczepiać.

stół, ping-pong

Paul Smith Ping Pong Table Paul Smith Ping Pong Table hunnwai.com

Siatka z firanki

To kolejny projekt, który stworzył Hunn Wai - projektant z Singapuru. Paul Smith Ping Pong Table to naprawdę luźna wariacja na temat tenisa stołowego. Siatkę tworzy utwardzona tkanina przypominająca firankę, a pola gry oznaczone są z jednej strony różowym kolorem, z drugiej niebieskim.

stół, ping-pong

Akkel art Akkel art akkefunctionalart.com/ fot. Robert Lowell Photography

Szkło i drewno

Zaprojektowany przez Axela Yberga z Akke Funcional Art stół wygląda jak skomplikowana maszyna.  Metalowe rurki przytrzymują blat zrobiony z różnych rodzajów drewna. Na środku znajduje się prostokątny otwór z przezroczystego szkła. Ciekawym rozwiązaniem są metalowe uchwyty na piłeczki i rakietki.

stół, ping-pong

Więcej o: